Wout Poels won nooit eerder tijdrit Premier League Darts spreidt z'n vleugels uit A 20 SPORT De tien beste darters beginnen vanavond aan de Premier League, die ook naar Rotterdam komt. 1/ j PREMIER LEAGUE DARTS rfnr-2 In de openingstijdrit van 16,2 kilo meter van Bencassim naar Orope- sa del Mar hield Wout Poels huis. Luis León Sanchez (Astana) volg de pas op veertien seconden, we reldkampioen tijdrijden en Sky-ploegmaat Vasil Kiryenka werd derde op twintig tellen. De winst betekende voor Poels zijn negende profzege. „Maar een tijdrit, die had ik nog nooit gewon nen", merkte hij zelf meteen op. „Ik heb altijd wel een redelijk goe de tijdrit in de benen gehad, maar zeker bij Sky heb ik er vorig jaar en deze winter nog heel veel aan verbeterd. Prachtig dat zich dat nu al uitbetaalt." Niet alleen de leiderstrui vond hij gisteravond terug op zijn hotel bed. „Ik heb nu een gele, een groe ne, een witte en een bolletjestrui. Dus koud ga ik het hier niet krij gen", aldus Poels, na gisteren auto matisch een van de eindfavorie- ten voor de vijfdaagse, waarin hij vandaag met een bergaankomst in Fredes af moet zien te rekenen met mannen als Rodriguez (Katoe- sja), Daniel Martin (Ettix-Quick- Step) en Fabio Aru (Astana). „Mijn gele trui wil ik nog wel een paar daagjes dragen. Ik denk dat het realistisch is. Die tijdrit vertelt veel over mijn vorm." 'Mijn gele trui wil ik nog wel een paar daagjes dragen. Ik denk dat het realistisch is' Ook vroeg in vorm: Marcel Kittel. Debuterend voor Ettix-QuickStep schoot de Duitser direct raak. In de openingsrit in de Ronde van Dubai verwees hij Mark Caven dish (Dimension Data) naar plaats twee. Flet was weliswaar maar Dubai, maar voor Kittel voel de de gewonnen sprint veel ge wichtiger aan. Een geslaagde start van een nieuw hoofdstuk, na zijn dramatische laatste seizoen bij Giant-Alpecin waar in 2015 na twee vette jaren zo'n beetje alles misliep. Eerst fy siek, toen sportief en uiteindelijk bleek het huwelijk met Giant niet meer te redden. De glimlach is echter terug. „Ik ben zo ongelooflijk blij met deze zege, zeker na het zware seizoen wat ik doorgemaakt heb", jubelde Kittel, die mikt op succes in Giro d'Italia en Tour de France. „Ik ben weer helemaal op nul begonnen. Daarom smaakt deze eerste zege heel speciaal." Circus gaat weer toeren Speelronde 2/16 Speelronde 3/16 Dol8feb Speelronde 1/16 vi-1 Do 4 feb Vanavond gaat in Leeds de Pre mier League Darts 2016 van start. De Premier League is een jaarlijk se competitie op donderdagen waaraan 10 darters meedoen. Deelnemers zijn de top-4 van de wereldranglijst (Order of Merit) van de Professional Darts Corpora tion, aangevuld met zes spelers die worden aangewezen door de PDC (4 spelers) en Sky Sports (2 spelers). In de eerste fase van de competi tie spelen alle tien deelnemers éénmaal tegen elkaar. Dan vallen de slechtste twee spelers af. De overgebleven acht spelen daarna nogmaals allemaal één keer tegen elkaar. De top 4 plaatst zich voor de slotavond met de halve finales (nr 1-4 en 2-3) en finale. Phil Taylor won de Premier League zes keer, Gary Anderson twee keer en James Wade, Raymond van Barneveld en Michael van Ger- wen ieder 1 keer. Dit jaar, op 12 mei, doet de Pre mier League voor het eerst Neder land aan. Ahoy was binnen een uur uitverkocht. RTL 7 zendt het evenement uit, vanavond voor het eerst vanaf 20.30 uur. First Direct Arena LEEDS Metro Radio Arena NEWCASTLE Do 11 feb 3Arena DUBLIN Speelronde 4/16 ,<j°~ Michael Smith - Robert Thornton R. van Barneveld - Peter Wright Adrian Lewis - Dave Chisnall Gary Anderson - Mich. v. Gerwen James Wade - Phil Taylor Peter Wright Michael Smith Michael v. Gerwen-James Wade Phil Taylor-R. van Barneveld Gary Anderson-Adrian Lewis Robert Thornton - Dave Chisnall Speelronde 5 16 Speelronde 8/16 Do 24 mrt Echo Arena LIVERPOOL Do 10 mrt Westpoint Arena EXETER Speelronde 6/16 Peter Wright - James Wade Dave Chisnall - Michael Smith Phil Taylor- Gary Anderson Michael v. Gerwen Adrian Lewis Robert Thornton - R. van Barneveld Do 25 feb GE Oil&Qas Arena ABERDEEN Adrian Lewis- W GarV Anderson °DeSWade M. van Gerwen Mbh ^9rneve^ Do 10 mrt Capital FM Arena NOTTINGHAM Speelronde 7/16 Do 17 mrt Michael Smith - Gary Anderson Peter Wright-Adrian Lewis Uaveumsnuu-ou,,.^ Robe^T^f0'^™5 Wade Robert Thornton - Gary Anderson E T"ylor Peter Wright- Michael v. Gerwen sno" Michael v.Gerwen SSE Hydro GLASGOW Phil Taylor - Adrian Lewis Dave Chisnall - James Wade James Wade - Michael Smith Gary Anderson - Dave Chisnall Adrian Lewis - R. van Barneveld M. van Gerwen - Robert Thornton Phil Taylor-Peter Wright Michael Smith - R. van Barneveld James Wade - Robert Thornton Adrian Lewis - Michael Smith Michael van Gerwen - Phil Taylor Gary Anderson - Peter Wright R. van Barneveld - Dave Chisnall DE DEELNEMERS De Premier League Darts is een invitatie-evenement. Deze keer zijn de 10 deelnemers ook precies de nummers 1 tot en met 10 van de wereldranglijst. Verdiensten afgelopen 2 jaar Speelronden 10,11,12,13,14 en 15 vallen de 2 slechtste spelers af 10 Sheffield 7apr 11 Belfast 14 apr 12 Bournemouth 21 apr 13 Birmingham 28 apr 14 Manchester Speelronde 9/16 Na 9 speelronden Motorpoint Arena CARDIFF Play-offs I Finales Do 19 mei De beste vier spelers plaatsen zich voor de play-offs. Dove Chisnall - Peter Wright R- van Barneveld - M. van Gerwen Robert Thornton - Adrian Lewis Michael Smith-Phil Taylor James Wade -Gary Anderson The 02 LONDON Michael van Gerwen 1.411.383,- Raymond van Barneveld 346.295,- Gary Anderson 1.209.047 Adrian Lewis Phil Taylor €655.108,- €634.542,- Peter Wright 468.692,- James Wade 467.697,- Robert Thornton €451.775,- Michael Smith 397.045,- halve halve finale finale ni-.l h - FINALE - nr.4j-J H nr. 3 Dave Chisnall 315.778,- Tijdritwinnaar Wout Poels met al zijn truien, foto Team Sky door Arjan Schouten OROPESA DEL MAR. Nog voor zijn kopman Chris Froome dit seizoen ook maar één leiderstrui heeft ge dragen, liet 'knecht' Wout Poels zich gisteren alvast een geel exem plaar aanmeten. Na zijn eerste koersdag van 2016 vond de Lim burger van Sky zich boven aan het algemeen klassement in de Ronde van Valencia terug. Wout Poels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20