499 Beleef Marokko Parijs walst zijn grootste krottenwijk plat Onderwijs in Syrië kan niet wachten Junkie XL steeds bekender inH Personeel energiebedrijf boos Personeel is geschokt over de salarisverhoging van hun directeur. Zelf gaan ze er al jaren niet op vooruit. Uit Thuis Intercity zaait verdeeldheid I Leo Blokhuis brengt New Orleans naarVlissingen MIDDELBURG. Personeel van ener giebedrijf Delta is geschokt door de loonsverhoging die algemeen directeur Arnoud Kamerbeek vo rig jaar kreeg. Zijn salaris zou ruim ïoo.ooo euro zijn gestegen. Kamerbeek verdiende in 2014 inclusief pensioenlasten 469.000 euro. Hoeveel hij na de loonsver hoging in 2015 ontving, maakt Delta pas in april bij de presenta tie van het jaarverslag bekend. Bronnen binnen Delta reppen van een salaris in 2015 van 575.000 euro. Dat is een forse stij ging- Onverstandig en niet uit te leg gen aan het personeel van Delta, oordeelt de Centrale Onderne mingsraad (COR) dan ook in een intern bericht. De loonsverho ging van Kamerbeek zou bij zijn aanstelling zijn afgesproken. De COR vindt extra salaris voor de topman een brug te ver nu Delta op het punt staat te worden opge deeld als gevolg van de verplichte splitsing van het energieproduc tie- en het netwerkbedrijf. De Raad van Commissarissen gaat over de salariëring van de di rectie. De Centrale Onderne mingsraad hoopt dat de raad de loonsverhoging ongedaan maakt. „Want", schrijft de onderne mingsraad, „hoewel deze afspra ken bij het aantrekken van de al gemeen directeur blijkbaar zijn gemaakt, vinden wij dit niet uit te leggen aan de medewerkers. Die zitten al jaren zo goed als op de nullijn." Bovendien is een aan tal medewerkers niet zeker van zijn baan nu Delta moet worden gesplitst. In 2014 kreeg Kamerbeek een bruto salaris van 383.000 euro, een onkostenvergoeding van bijna 16.000 euro en zijn pen sioenlasten bedroegen bijna 70.000 euro. Zijn bruto salaris wijkt nauwelijks af dat van zijn voorganger Rob Frohn, maar ligt wel lager dan dat van de oud-di recteur Peter Boerma, die net bo ven een half miljoen euro ving. Waarom Kamerbeek vorig jaar veel meer loon toucheerde, is on duidelijk. Voorzitter Cees Maas van de Raad van Commissarissen wilde dat gisteren niet toelichten. Hij wil eerst met de aandeelhou ders - de provincie en gemeenten - praten. De woede van het perso neel komt op een gevoelig mo ment naar buiten. Morgen praat de provincie over een borgstel ling van 200 miljoen euro voor Delta. Kras.nl/marokko of bel 0900-969770cPg MIDDELBURG. De gemeente Goes zou het prima vinden als een stoptrein in Zeeland verdwijnt ten faveure van een intercity. Kapelle is daar furieus over. 5 5 5 5 30 In de Franse hoofdstad is gisterochtend met grof materi eel een einde gemaakt aan een krottenwijk op een verlaten spoorlijn waar op het hoogte punt 500 Roma woonden. De nog resterende zigeuners werden per bus weggevoerd. PAGINA 6 7 www.pzc.nl I Editie WALCHEREN I DONDERDAG 4 februari 2016 D r 1 1 A A° Regenachtig 258e jaargang nr. 29 Los nummer €2,00 Abonneeprijs 1,11 PAGINA 26 27 Hoger loon baas Delta valt fout door Frank Balkenende Arnoud Kamerbeek. Zeeland 2: Commentaar Zeeland 10 en 11: In de schulden voor Delta Rondreizen 100% vertrekgarantie DMC Experience- Morocco 8 dagen al v.a. Laat u betoveren door koningssteden, soeks, kasbahs en natuur. Inclusief vlucht, hotels, vele maaltijden, Fantastische excursies en Nederlandssprekende reisleiding Hoge klantbeoordelingen 8*: "Prachtige, veelzijdige reis" Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds Zeeland 1: Treinplan splijtzwam 7 11688 foto Jacky Naegelen pagina 12 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1