WSB zet Den Bosch te kijk in de beker tegen FC Utrecht zien te voorkomen meest onvoorspelbare seizoen sinds 1994-1995 in Engeland SPORT 19 Amerika lonkt voor Alberg Jackson Martinez kiest voor China Kasabian maakt spelers strijders Roland Alberg staat voor een vertrek bij ADO Den Haag. De 25-jarige middenvelder onder handelt in de Verenigde Staten over een contract bij de Phila delphia Unions, waar Earnest Stewart technisch directeur is. Jackson Martinez verlaat Atlético Madrid voor de Chinese club Guangzhou Evergrande. Er wordt 42 miljoen euro betaald voor de Colombiaanse spits. Atlético kocht Martinez afgelopen zomer voor ongeveer 35 miljoen euro van Porto. In vijftien compe- titiduels scoorde hij twee keer voor de aanstaande tegenstander van PSV in de Champions League. Recent kozen de Braziliaan Rami- res (Chelsea) en de Ivoriaan Ger- vinho (AS Roma) al voor het lucra tieve aanbiedingen van respectie velijk de Chinese voetbalclubs Jiangsu Suning en Hebei China Fortune. DEN BOSCH. Het duurt niet langer dan vijf minuten om van de he mel in de hel te komen. 298 secon den om precies te zijn. Langer zat er niet tussen de drie doelpunten waarmee topklasser VVSB gister avond bij FC Den Bosch voor een van de grootste bekerstunts uit de Nederlandse historie zorgde. Dik tachtig minuten lang waan de Den Bosch zich al in de halve fi nale, na doelpunten van Alessio Carlone en Aziz Khalouta. De eer- stedivisionist leek het zichzelf te kunnen permitteren enkele dot ten van kansen op de 3-0 te mis sen. Althans, zo leek het. Want toen kwam de 82ste minuut en werd alles anders. Tommy Bekooij kopte een hoek schop binnen voor VVSB en Den Bosch zakte als een uitgebluste carnavalsvierder in elkaar. Bij de volgende aanval kon Peet van der Slot zo door de Brabantse defensie heenlopen en de 2-2 binnenschie ten. De beslissende goal vormde de overtreffende trap. Den Bosch-doelman Kees Heemskerk liet een bal los en Maikey Parami, student en Hema-stagiair, schoot VVSB als tweede amateurclub ooit naar de halve finales van de KNVB-beker. Alleen IJsselmeervo- gels ging de ploeg uit de Bol lenstreek 41 jaar geleden voor. De Vliert ontplofte. In elk geval op de met 1200 meegereisde VVSB-fans gevulde noordtribune. In de rest van het stadion viel de even daarvoor nog zingende Bos sche aanhang volledig stil. Bekooij, Van der Slot en Parami reageerden na afloop uitzinnig op hun goals. „Ongelofelijk, waanzin nig, niet te beschrijven", kraaiden ze voor de tv-camera's in de cata comben. Even verderop kwam Den Bosch-verdediger Jonas Heymans terug uit de kleedkamer. Versla gen. „Nee, ik weet even niet wat ik moet zeggen", bracht hij uit. „Zoiets heb ik nog nooit ge maakt." LEICESTER. Het ge heim van de op mars van Leicester City schuilt wel licht in een muzika le troefkaart van trainer Claudio Ra- nieri. De Italiaan verdiepte zich in de clubcultuur en stuitte op Kasabi an. De band komt uit de stad en is nergens populair der dan op de tribu nes van het King Power Stadium. Ra- nieri gebruikte het nummer 'Fire' om het elftal op het scherp te zetten. De single fungeer de al als 'goaltune', maar nam geen pro minente rol in. Ra- nieri veranderde dit door zijn toe spraak voor het eer ste thuisduel toe te spitsen op 'Fire'. Hij regelde dat het nummer bij op komst uit de luid sprekers zou schal len. „Als je het veld opgaat en Kasabian hoort, verwachten de fans strijders te zien", vertelde hij. „Ik wil dat jullie de strijders van de supporters zijn." Patrick Vieira en Thierry Henry, was de laatste ploeg die de Pre mier League won, na eind januari nog niet bovenaan te staan. Ar senal nam in het seizoen 2003-04 in februari de leiding. De verwachte vrije val bij Lei- cester City zet zich niet in. Jamie Vardy trok dinsdag de laatste twij felaars over de streep. In het thuisduel met Liverpool (2-0) nam hij beide treffers voor zijn re kening. De eerste, een volley van grote afstand, was van grote schoonheid. Het deed denken aan Marco van Basten. Vardy is met achttien treffers topscorer. Vernedering Alan Shearer behoort tot de al maar groeiende groep van bewon deraars. De ex-spits zei nog voor de zege op Liverpool: „Vergis je niet, Leicester kan de Premier League winnen. Het zou werke lijk de grootste verrassing ooit zijn." Zijn enthousiasme kwam deels voort uit leedvermaak. „Wat een vernedering zou dat be tekenen voor al die clubs die hon derden miljoenen hebben uitge geven. Iedere neutrale fan is op de hand van Leicester." In zijn eigen loopbaan flikte Shearer ooit iets vergelijkbaars door met Blackburn Rovers in 1995 kampioen te worden. De impact hiervan is nog altijd merk baar. Vrijwel elke voetbalfan in Engeland kan nog altijd zonder haperen de opstelling uit die tijd opdreunen. Van Shearer, dat jaar goed voor 34 goals, tot de excentrieke Schot Colin Hendry. Blackburn viel uit elkaar. Leicester hoeft dat scena rio niet te vrezen. Leegloop Dankzij de televisiegelden van en de financiële mogelijkheden van de Thaise eigenaars kan de club de onverwachte sterren aan zich binden. Vardy staat op het punt bij te tekenen. Riyad Mahrez, de Algerijnse spelmaker, heeft zijn contract al verlengd. Een leegloop zou in theorie nog altijd kunnen plaatsvinden, maar hangt niet als een donderwolk boven het King Power Stadium. De Champions League lonkt, evenals eeuwige roem, maar zo ver is het nog niet. Zaterdag gaat Leicester op bezoek bij nummer twee Manchester City. Bij winst is het gat zes punten en wordt het kampioenschap tastbaar. En dat weet Lineker inmiddels maar al te goed. „De onmogelijke droom wordt langzamerhand realiteit." Als de droom uitkomt, wacht hem een vernederende avond. Het zal hem niet deren. hand bij PSV. Het bekerduel met FC Utrecht kan voor Maher een van de laat ste kansen worden. Slaagt hij ko mend halfjaar opnieuw niet in Eindhoven, dan is er gerede kans dat hij misschien zelf weg wil of van PSV weg mag. In zijn huidige vorm lijkt het uitgesloten dat de club de eerder betaalde transfer som van 6,5 miljoen euro terug kan verdienen. Doorbreken Gelet op de penaltyhistorie van PSV zou FC Utrecht op een straf- schoppenserie kunnen hopen. Acht van de laatste twaalf pingels in officiële duels werden door de Eindhovenaren verkwanseld. Co- cu vreest er niet voor. „Misschien is het juist iets om die negatieve serie te doorbreken. Uiteraard gaan wij er voor om het niet zo ver te laten komen." Net zo dramatisch als de penal tyserie van PSV, is de reeks verlo ren wedstrijden van FC Utrecht in het Philips Stadion. De afgelo pen 41 edities wonnen de Dom- stedelingen niet in het Philips Sta dion. In de laatste 22 jaar was er continu een nederlaag voor FC Utrecht, dat 31 jaar geleden voor het laatst juichend het Philips Sta dion verliet. In het bekertoernooi won de ploeg van PSV destijds na strafschoppen. 5I£Hof DONDERDAG 4 FEBRUARI 2016 O oud-profs heeft VVSB in de selectie. De nummer 9 van de topklasse (zondag) haalde met dus louter amateurvoetballers de halve finale van de KNVB-beker. door Jan Martens Vreugde bij WSB. Oranje Pictures. Jürgen Locadia schiet zo zwak in dat De Graafschap-doelman Hidde Jurjus kan redden, foto Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19