Blind: Van Nistelrooy is een goede trainer v irv PSV wil strafschoppenserie Claudio Ranieri zorgt met kleine club voor het 18 Nigel de Jong naar LA Galaxy Stagiair bij ADO nu bondscoach Niets wijst erop dat de sensatie van de Premier League dit jaar met minder dan de titel genoegen hoeft te nemen. Danny Blind vindt het jammer dat Ruud van Nistelrooy de komende zomer stopt als zijn as sistent bij het Nederlands elftal, maar snapt de keuze van de 39-ja- rige oud-international. Van Nistel rooy begint straks in Eindhoven als trainer van de spitsen van de Br, Ar en Jong PSV. „Voor Ruud is het nu gewoon belangrijk om va ker op het veld te staan", zegt Blind. „Hij volgt de cursus, heeft al sta ge gelopen bij PSV en nu komt de volgende stap. Zoals ik hem mee maak, zie ik een goede trainer in hem. Dus: jammer dat hij straks bij ons vertrekt, maar logisch." Van Nistelrooy liet zijn gedachten gaan over een combinatie van PSV en Oranje, maar heeft Blind laten weten dat hij daar vanaf ziet. „Ik ben blij dat de KNVB me de afge- lopen twee jaar de kans heeft ge geven", zegt Van Nistelrooy. „Het was mooi om bij Oranje betrokken te zijn." Ruud van Nistelrooy noemt zijn carrièreswitch van Oranje naar PSV 'puur een persoonlijke ambitie'. „De slechte resultaten hebben niets te maken met mijn be sluit. Voor mijn ervaring was het een mooie tijd. Het was niet makkelijk en ik ben daar medeverantwoordelijk voor", aldus Van Nistelrooy. „Ik mis gewoon het werken op een wekelijkse basis. Ik wil vaker t een team betrokken zijn, met spelers werken. Dat kon bij het Ne derlands elftal niet, bij PSV wel." Bij PSV is er met Luc Nilis al een spitsentrainer. Technisch ma nager Marcel Brands ziet het als een luxe dat zijn club straks twee voormalige goalgetters kan inzet ten bij het trainen van talent. „Luc is vooral druk met de spitsen van het eerste. Hij komt straks nog meer toe aan het gedetailleerde werk op het veld met de aanval lers. Ruud zetten we heel breed in bij de jeugd, trainingen begelei den, video-analyses maken", aldus Brands. Van Nistelrooy werkte bij de KNVB op parttimebasis. De bond gaat bekijken hoe zijn vacature bij Oranje wordt ingevuld. De Amerikaanse voetbalclub LA Galaxy heeft middenvelder Nigel de Jong (31) vastgelegd. De 81-voudige international komt transfervrij over van AC Milan, dat instemde met de ontbinding van zijn contract. Gao Hongbo krijgt de nationale voetbalploeg van China tijdelijk onder zijn hoede. Hij zit in maart op de bank tijdens de WK-kwali- ficatieduels met Malediven en Qatar. Hongbo liep in dit seizoen stage bij ADO Den Haag. ary Lineker dacht zich voor Kerst mis een geintje te kunnen permitte ren. Als Leicester City kampioen zou worden, dat presenteert hij een uitzending van Match of the Day in zijn onderbroek. De voor malige goalgetter, die zijn car rière begon bij 'The Foxes', moet naar het zich laat aanzien straks met de consequenties leven. De club is hard op weg de Premier League te winnen. Het valt hem niet kwalijk te nemen. Niemand geloofde in de kansen van de bonte verzameling spelers. In het meest onvoorspel bare seizoen in decennia houdt de ploeg van trainer Claudio Ra nieri als enige het hoofd koel. Lei- cester begon als een stel gelukzoe kers, dat vooral teerde op long- inhoud en strijdlust. Inmiddels speelt het team voetbal dat hoort bij een kampioen. De statistieken spreken in het voordeel van Leicester. In de laat ste elf seizoenen ging de titel naar de ploeg die de ranglijst bij het ingaan van februari aanvoer de. 'The Invincibles', het legenda rische team van Arsenal met on der anderen Dennis Bergkamp, 'Leicester City kan de Premier League winnen. Het zou werkelijk de grootste verrassing ooit zijn' De bekerklus van vandaag moet PSV zonder Stijn Schaars, Maxime Lestienne en Andrés Guardado tot een goed einde zien te brengen. Op de laatste twee afwezigen had Phillip Cocu gerekend, de absen tie van Schaars is een streep door de rekening van PSV. Eergisteren raakte hij bij een training op De Herdgang op een curieuze manier geblesseerd door op goal te schie ten en de paal te raken, waarna de bal in zijn gezicht kwam. Schaars moest onder begeleiding van club- Liefst acht van de laatste twaalf penalty's in officiële duels werden door de Eindhovenaren verkwanseld dokter Rolf Timmermans van het veld. „Er staan medische protocol len voor en daar staat in dat hij nu nog rust moet nemen." Het beker toernooi was bij uitstek een klus voor de routinier, die mogelijk in de basis was gestart. Dat laatste geldt wel voor reservekeeper Remko Pasveer, die in de achtste finales nog wegliep na een rode kaart. Dat is in Eindhoven verge ten en vergeven en bovendien zat de goalie de bijbehorende schor sing al uit. PSV lijfde eerder deze week Marco van Ginkel in en die trans fer betaalt zich mogelijk meteen uit. Met de afwezigheid van Guar dado en Schaars zit de 23-jarige middenvelder normaal gesproken gelijk bij de selectie, al begint hij waarschijnlijk nog op de bank. Een middenveld met Davy Pröpper, Adam Maher en Jorrit Hendrix ligt het meest voor de Sport door Maarten Wijffels 3 jaar voetbalde Ruud van Nistelrooy bij PSV. 62 keer scoorde de spits in 67 competitieduels. UITSLAGEN VOETBAL Kwartfinales KNVB-beker FC Den Bosch-VVSB 2-3 (2-0). 21. Carlone 1-0, 31. Khalouta 2-0, 82. Bekooij 2-1, 83 Van der slot 2-2, 87. Parami 2-3. Ceel: Vossebelt (Den Bosch), Van der Slot, Vijlbrief (beiden VVSB. Scheidsrechter: Kamphuis. Toeschou wers: 5.266. FC Den Bosch: Heemskerk, Hofstede, Disveld, Heymans, Biemans, Vossebelt, Zeldenrust (72. Boddaert), Slivka, Carlone (83. Pozder), Havar, Khalouta. VVSB: Valk, De Rijk, Zwart, Kraaijvanger (56. P.v.d.Slot), Vijlbrief, Van Niel (76. Tavilla), Ruig- rok, Jozic, Parami, Serbony, Bekooij. TENNIS ATP-toernooi Sofia (Bul). Mannen. Eerste ronde: Mannarino (Fra/8) - Donskoi (Rus) 6-2 7-5, Brands (Dui) - Fabbiano (Ita) 7-6 (5) 6-3, Berankis (Lit) - Koezmanov (Bul) 6-3 2-6 6-3. Tweede ronde: Klizan (Slw/7) - Rosol (Tsj) 6-3 2-6 7-6 (4), Garcia-Lopez (Spa/3) - Basic (BHe) 6-3 6-4. Montpellier (Fra). Mannen. Eerste ronde: Vasselin (Fra) - Monfils (Fra/5) 6-4 7-6 (5). Tweede ronde: Berrer (Dui) - De Schepper (Fra) 6-3 6-4, Baghdatis (Cyp/8) - Daniel (Jap) 6-2 7-6 (7), Gasquet (Fra/1) - Gulbis (Let) 6-4 6-4. Danny Blind en Ruud van Nistel rooy. foto ANP Quito (Ecu). Mannen. Eerste ronde: Lorenzl (lta/6) - Escobar (Ecu) 6-1 6-2, Estrella (Dom/5) - Pella (Arg) 6-4 6-4, Martin (Slw) - Granollers (Spa) 7-6 (7) 6-2, Ramos (Spa/7) - Lajovic (Ser) 6-4 7-6 (7), Souza (Bra) - Argüello (Arg) 6-3 7-6 (7), Ram (VSt) - Zebal- los (Arg) 6-4 7-6 (6). Tweede ronde: Carreno-Busta (Spa/8) - Cervantes (Spa) 6-7 (5) 7-6 (2) 6-2. WIELRENNEN Ronde van Valencia (Spa). Eerste etappe, tijdrit Benicassim - Oropesa del Mar: 1. Poels (Ned) 16,25 km in 22.34, 2. Sanchez (Spa) 0.15, 3. Kirijenka (WRu) 0.21, 4. Rosa (Ita) 0.22, 5. Herrada (Spa) 0.26, 6. Campenae- rts (Bel) 0.27, 14. Clement 0.35, 17. Terpstra 0.27, 19. Bouwman 0.38. Ronde van Dubai. Eerste etappe (179 km): 1. Kittel (Dui) 3.35.21, 2. Cavendish (GB) z.t., 3. Nizzolo (Ita) z.t., 4. Modolo (Ita) z.t., 5. Pali- ni (Ita) z.t., 6. Guardini (Ita) z.t., 14. Verschoor (Ned) z.t., 26. Westra (Ned) 0.05. Ster van Bessèges (Fra). Eerste etappe (152,8 km): 1. Coquard (Fra) 3.25.38, 2. Du- pont (Bel) z.t., 3. Demoitié (Bel) z.t., 4. Barbier (Fra) z.t., 5. Planckaert (Bel) z.t., 6. Van Lerberg- he (Bel) z.t., 62. Bovenhuis (Ned) z.t., 80. Reus (Ned) z.t. Klassement: 1. Coquard, 2. Dupont 0.04, 3. Demoitié 0.06, 4. Gallopin (Fra) 0.07. Bizarre droom in Leicester door Geert Langendorff Alan Shearer Jamie Vardy torent uit boven Marc Wilson van Stoke City. foto AFP door Rik Elfrink EINDHOVEN. Als FC Utrecht en PSV vanaf vandaag tot zondagavond 180 en misschien wel 210 minuten tegenover elkaar hebben gestaan, wil PSV in de halve finales van de beker zitten en nog steeds koplo per in de eredivisie zijn. „Ik ga niet kiezen welke wedstrijd ik het liefst zou willen winnen, natuurlijk niet. We willen ze allebei met een goed resultaat afsluiten", aldus trainer Phillip Cocu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18