NIEUWS 17 Ik dacht, we kunnen niet nog vijf jaar wachten' 1,25 GRATIS FIEI al ruim twintig jaar in Malaga woont. Hij is gespecialiseerd in on derzoek naar zigeunerfamilies (en flamenco) en vond het onderzoek zo fascinerend dat hij graag wilde helpen. Tony stelde onder meer voor om, in nauw onderling over leg, het verhaal van Manolito in zijn eigen woorden op te schrij ven om daarmee de plaatselijke media te benaderen. Midden december kwam er op eens een, naar al gauw bleek valse, melding dat Manolito gevonden zou zijn. Dit aanvankelijk hoopvol le bericht ging vergezeld van de mededeling dat hij de afgelopen zomer overleden zou zijn. Geluk kig niet waar, zo bleek bij nadere bestudering. Dit ging over een heel andere persoon met een Noord-Europese vader. Een andere teleurstelling volg de uit het contact met Xabier van de Spaanse adoptie-organisatie La Voz. Hij relativeerde onze moge lijkheden drastisch toen hij ons wees op internationale verdragen. Als Manolito inderdaad geadop teerd is, dan is het zijn beslissing of hij wil dat zijn biologische va der hem kan vinden. De rechten en mogelijkheden van biologische ouders blijken uiterst minimaal te zijn. We lieten ons er niet door ontmoedigen. Vlak voor de kerstdagen van 2015 meldde zich via de mail de journalist Alvaro Frias Blanco van de regionale krant Diario Sur, die een artikel over onze zoektocht wilde schrijven. Ik stuurde hem di rect naar Tony. Zowel Patricia als ik werden geïnterviewd en we le verden op verzoek enkele foto's en uitspraken (quotes) van Mark. Na de kerst, op maandagochtend 28 december, volgde de publicatie, zo wel in de krant als op de website van de krant. Later diezelfde dag. Ergens in een cafeetje in Malaga las een vrouw de regionale krant. Ze werd ge raakt door het verhaal over de zoektocht naar Manolito, dat haar erg deed denken aan de achter grond van haar neef. Ze belde hem op, maar deze neef nam haar in eerste instantie niet erg serieus. Het was 'Dia de Santos Inocentes' in Spanje, een dag als 1 april in Ne derland: mensen houden elkaar voor de gek. Van Manolito naar Manuel Voor de zekerheid kocht de neef echter toch maar een krant en las, samen met zijn vrouw, met stijgende verbazing en een steeds sneller kloppend hart het artikel. De vader die hij zijn hele leven had gemist, bleek naar hem op zoek te zijn. Hij stuurde ons on middellijk een e-mail: 'Ik ben Ma nolito'. Tegenwoordig wordt hij Manuel genoemd: het is zijn offi ciële voornaam. Toeval of niet, maar dezelfde dag ontvingen we een geboortecer tificaat van het Archivo de la Diputación de Malaga. Het betrof een in het ziekenhuis opgemaakt document dat de geboorte van Ma nolito beschrijft en dat ons zijn exacte geboortedatum gaf, evenals zijn tweede achternaam. Het ver melde adres van Aurora, Playa de San Andrés 27, bleek exact zoals steeds door Mark was gezegd. Sinds eind december hebben vader en zoon elkaar regelmatig gebeld en op 28 januari hebben ze elkaar voor het eerst van hun le ven ontmoet, in Malaga. Iedereen is blij en uiterst gelukkig dat Ma nolito is gevonden; het maakt de familie compleet. Mark Wessels is als een oom voor Erik Gigengack (57) uit Hengelo. En een oom laat je niet zomaar in de steek. Zoek tochten naar de verloren zoon van de inmiddels 78-ja- rige Wessels lopen keer op keer uit op een dood spoor. Gigengack heeft de nodige er varing met het ontrafelen van familiehistories en zijn handen beginnen te jeuken. De vriend van zijn vader is 78 jaar, heeft suikerziekte en ziet heel slecht. „Ik dacht bij mezelf we kunnen niet nog vijfjaar wachten", vertelt Gigengack. „Een familie hoort compleet te zijn. Ik wil dat een verhaal rond is." De Hengeloër gaat de uitda ging aan. De zoektocht naar Manolito begint niet in zon nig Spanje, maar gewoon ach ter de laptop in Hengelo. Ne gentig procent van zijn speur werk speelt zich af op het we reldwijde web. Drieënhalve maand later is de verloren zoon gevonden. Gigengack kan zijn geluk niet op. „Ik was zó gedreven, kon Manoli to niet meer loslaten. En had soms zelfs een gevoel dat het niet meer ging lukken. Het loopt nu zo mooi af.Het verhaal van ome Mark is ein delijk rond. bij aankoop van elk bankstel, hoekbank 1 t of compleet interieur Deze aanbiedingen zijn geldig bij slaap square COMPLEET _l_ Da's thuiskomen! DONDERDAG 4 FEBRUARI 2016 Vlnr: Mark Wessels, Erik Gigengack en Tony Bryant, de drie drijvende krachten achter de zoektocht naar Manolito, de al 57 jaar verloren zoon van Mark. i. Rekenvoorbeeld 0% Lease t.b.v. bergen op zoom Wassenaarstraat 45 (centrum) eindhoven Willem van Konijnenburglaan ld heerlen in de Cramer 76 (Woonboulevard Heerlen) middelburg Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortiere) nieuwegein De Liesbosch 70 (Industrieterrein Liesbosch) oosterhout (N-BR) Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 - naast McDonalds en Tulip inn) oss Frankenweg 31 (Woonboulevard Oss-Oost) IN ALLE BOVENSTAANDE FILIALEN IS EEN OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m Vrijdag 09.30-21.00 uur uiJTSTH71 zaterdag 09.30-17.00 uur. Zondag gesloten. TV/Audio/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel ;voerd n van n diverse sf4 Termijn- bedrag per maand square

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17