Puur chagrijn bij achterban Cameron CAMEROÏ DEAL 18 THE GRE DELUSIOr CAM'S GREAT NIEUWS 11 fiATTMXl BTTlÊ Basisschool fraudeert op grote schaal met Citotoets MRSA-bacterie komt bij varkensboeren vaker voor voor u als lezer! Exclusieve aanbi AreAnt afid Dec .about to My guilt at missing what being a mother is truly about ^'1 J St :>-r Migrants win still get bete'1'5 Brussels carry on calling the snots ssr,ï:rïïK ■s1.: i; •/'- Toen Cameron gisteren tekst en uitleg kwam geven in het parle ment werd hij door zijn partijge noten een stuk minder enthou siast toegejuicht dan normaal. De chagrijnige gezichten op de bank jes achter hem spraken boekde len: veel conservatieven zijn te leurgesteld en vinden de voor waarden die hij uitonderhandeld heeft niet goed genoeg. Conservatief Jacob Rees-Mogg noemde het conceptakkoord 'slap pe pap', en zei dat Cameron nog twee weken had om zijn reputa tie als goede onderhandelaar te herstellen. Collega Anne Main vond dat de plannen niet zijn wat het Britse volk wil. „De EU kan nog steeds bepalen wat Groot-Brittannië doet op alle be langrijke gebieden." Gerald Howarth vroeg Came ron toe te geven dat hij er niet in is geslaagd om fundamentele her vormingen door te voeren. „De premier probeert nu het beste te maken van iets dat in feite ge woon slecht is", vond partijpromi- nent en burgemeester van Lon den Boris Johnson. Premier Cameron probeerde de aanvallen vanuit zijn eigen par tij zo goed en zo kwaad mogelijk te pareren. Meerdere malen zei hij het niet eens te zijn met de kritiek, maar echt overtuigen deed hij (nog) niet. Het bleef vooral bij het herhalen van de boodschap dat er op alle belangrij ke onderhandelingsgebieden gro te winst was geboekt. Intussen is het in de allerhoog ste regionen van de Conservatie ve partij eveneens onrustig. Een aantal van de ministers uit Came- rons regering zou zich ook publie kelijk uit willen spreken tegen 'De EU kan nog steeds bepalen wat Groot-Brittannië doet op alle belangrijke gebieden' het conceptakkoord. Maar dat mag niet. Downing Street eist dat de ministers zich houden aan 'col lectieve verantwoordelijkheid', wat in dit geval betekent dat ze geen kritiek mogen hebben op de conceptdeal, totdat de deal defini tief is. Dat zou moeten gebeuren op de EU-top van 18 en 19 februari. Pas dan mogen ze officieel een kant kiezen en campagne gaan voeren voor ofwel een langer ver blijf van Groot-Brittannië in de EU, ofwel een Brexit. Eurosceptische bewindslieden vragen zich af waarom zij tot mid den februari hun mond moeten houden, terwijl hun premier tege lijkertijd overal verkondigt dat de Britten onder deze afspraken ab soluut beter af zijn in de EU. Een prominente minister koos er al voor om - uiteraard anoniem - te gen de BBC te zeggen dat de con ceptdeal 'een rotzooitje' was. De invloedrijke oud-minister van De fensie, Liam Fox, zei tegen de BBC dat vervolgens hem zeker vijf ministers in het 'Leave the EU'-kamp zitten. De minister van Binnenlandse Zaken, Theresa May, zit daar niet tussen. May, die voorheen behoor lijk kritisch was op de positie van Groot-Brittannië in de EU, rea geerde gematigd positief. „De voorstellen die er liggen zijn de basis voor een deal. Ik zou me kunnen gaan inzetten voor de campagne om in de EU te blij ven", zei ze voorzichtig. Cameron blijft niettemin zeg gen dat het conceptakkoord nog niet definitiefis en dat er nog ver der onderhandeld wordt. Ook moeten de andere EU-lidstaten zich er nog achter scharen. „Er is nog een hoop werk te verzetten", vindt hij. Maar het lijkt erop dat de Brit se premier zijn handen op dit mo ment vol heeft aan het overtui gen van zijn eigen partij. Als Ca meron wil voorkomen dat een be langrijk deel van zijn ministers en parlementariërs zich definitief in het 'Leave the EU'-kamp schaart en dus campagne gaat voeren tegen hem en de EU, dan moet er ook intern bij de Conser vatieven nog een hoop werk wor den verzet. ROTTERDAM. Op de Rotterdamse basisschool De Klaver-Heijplaat is op grote schaal gefraudeerd met citotoetsen. De locatiedirecteur, die tevens in tern begeleider van de leerlingen is, heeft minstens vijfjaar lang de resultaten van toetsen in groep 4 tot en met 7 kunstmatig opge hoogd. Leerlingen mochten toetsvragen die ze fout hadden beantwoord tot wel drie keer opnieuw invul len. Pas daarna werden de scores ingevoerd op de computer. Dit frauduleuze gedrag werd pas onlangs aan de kaak gesteld door leerkrachten die ervan af wisten. De locatiedirecteur is op non-ac tief gezet en het christelijke schoolbestuur PCBO heeft een on derzoek naar zijn gesjoemel inge steld. De Onderwijsinspectie is geïnfor meerd en wacht de resultaten van het onderzoek van het schoolbe stuur af. De school heeft als motto: 'De Kla ver staat voor een goed resultaat'. Ouders vrezen dan ook dat de lo catiedirecteur wilde pochen met de 'hoge resultaten' op zijn school. PCBO-bestuurder Kees Terdu ont kent dat. „Hij kent de kinderen goed en had hoge verwachtingen van ze. Hij schatte in wat ze kon den en als hun toetsresultaten niet met die verwachting overeen kwamen, gaf hij ze nog een kans." Door de opgepoetste resultaten is het mogelijk dat kinderen les heb ben gekregen op een voor hen te hoog niveau. Sommige ouders hebben woedend gereageerd op het gefraudeer met de citotoet sen. Varkensboeren hebben veel va ker MRSA dan de gemiddelde Nederlander. De bacterie komt voor bij 63 procent van de var kenshouders en bij 10 procent van hun gezinsleden. Ook heeft 15 procent van de slach ters MRSA. Van de doorsnee Nederlanders is maar 0,1 pro cent besmet met de bacterie. Dat blijkt uit onderzoek van arts Brigitte van Cleef. Zij pro moveert vandaag bij het VU Medisch Centrum in Amster dam. Van Cleef heeft honder den boeren en hun familiele den gecontroleerd in Oost-Bra bant. Ook keek ze naar duizen den mensen die in de buurt van de stallen wonen, maar zij lopen geen verhoogd risico. MRSA is voor gezonde mensen onschadelijk, ze worden er ook niet ziek van. Mensen met een zwakke gezondheid kunnen zware infecties krijgen. Kunstbeurs Tefaf naar New York De kunstbeurs Te faf in Maastricht krijgt een spin-off in New York. Door een joint venture met het Amerikaan se kunstadviesbu reau Artvest zullen er jaarlijks twee beurzen in New York plaatsvinden. In oktober is er een editie met kunst werken van de oud heid tot de twintig ste eeuw, in mei 2017 staat moderne kunst centraal. Koning Filip bezoekt wijk Molenbeek De Belgische ko ning Filip heeft gis termiddag de Brus selse gemeente Sint-Jans-Molen- beek bezocht. Een aantal van de terro risten die betrok ken waren bij de aanslagen in Parijs, woonden in deze ge meente. De koning wilde met zijn be zoek de aandacht vestigen op positie vere kanten van Mo lenbeek, meldden Belgische media. Installatie lekte circa 25 ton giftig gas Shell Moerdijk heeft vorige week een lek ontdekt dat sinds 21 november vorig jaar een giftig gas in de atmosfeer heeft gelekt. Dat staat op de website van Shell. Het gaat om de stof ethyleen- oxide. De oorzaak van het lek is een in stallatie die bij werkzaamheden is opengezet en niet is gesloten. In totaal is ongeveer 25 ton van het gas weggelekt. DE FIRM SCHOTT Ga voor alle modellen en kleuren naar Stingler.nl - Nederlandse leest -Vervaardigd in I DONDERDAG 4 FEBRUARI 2016 PM hails EU 'reforms' but critics say they'll do n< curb migration and will trigger years of benef No control over our borders - i Britse tabloids kraken massaal het akkoord dat premier Cameron heeft gesloten. door onze correspondent Suse van Kleef LONDEN. Het rommelt in de Con servatieve partij van de Britse pre mier David Cameron. Het concept akkoord over de voorwaarden waarmee Groot-Brittannië binnen de EU moet blijven, valt niet goed bij een aanzienlijk deel van zijn achterban. Anne Main conservatief parlementslid AMSTERDAM MAASTRICHT BRUSSEL MOERDIJK BOLD SHOEMAKF.RS stinqler.nl FRUITS LOOM. Z W I E S E L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11