'Busprobleem op bordje provincie' CineCity blijft wakker voor uitreiking Oscars Buurtpreventie Spreekivoorden Politie: Waakzaamheid is goed 2 ZEELAND Mike van Sprundel stond als verdachte te boek. Want hij rende door het dorp. Met een pet op. COMMENTAAR De politie heeft veel gemak van buurtpreventie via so ciale media. Een facebookpagina of een Whatsapp- groep levert soms belangrijke tips op. Het spionnetje van vroeger keek alleen naar de eigen voordeur. Nu zijn hele groepen via sociale media de ogen en oren van de buurt. Als zij iets vreemds zien, slaan ze al snel alarm. Dat kan geen kwaad. Maar de online buurtpreventie dreigt uit de hand te lopen. Voorlopig nog met tamelijk onschuldige voorvallen. Zoals de jonge Hulstenaar die volkomen onterecht door zijn eigen buurt als verdachte wordt aangemerkt. Iets te veel enthousiasme blijkt genoeg om het hele idee van zinnige waakzaamheid onder uit te halen. De praatgroepen wor den te gezellig. Of de deelnemers maken elkaar gek. Er zijn ook al voorbeelden van het stigmatise ren van bevolkingsgroepen. Dat is een slechte zaak. Het heeft geen zin om strakke af spraken te maken over alarm via sociale media. Want ieder mens schat dreiging anders in en interpreteert mogelijke signalen van crimineel gedrag op zijn eigen wijze. Veel loos alarm is onvermij delijk. Maar met wat gezond verstand kunnen we wel voorko men dat de buurtpreventie aan haar eigen succes ten onder gaat. Gewoon even nadenken voordat je je smartphone pakt. Bij buurtpreventie schat ieder mens mogelijke signalen van crimineel gedrag anders in. IJzendijke moet het sinds de re constructie van de N61 doen zon der bus door het dorp. Er is alleen nog een halte bij de rotonde, bui ten IJzendijke. Volgens de dorps raad en de gemeente Sluis is bij de planvorming voor de aanpak van de N61 beloofd dat IJzendijke de bus zou behouden. Wethouder Van de Vijver, die door raadsleden veel lof krijgt toegezwaaid voor de manier waarop ze in Middelburg opkomt voor de West-Zeeuws- Vlaamse belangen, brengt die boodschap eens in de zoveel tijd onder de aandacht bij gedeputeer de Harry van der Maas. „Afgelo pen december had ik eindelijk het gevoel dat hij ons begreep", vertel de Van de Vijver afgelopen week aan de Sluise gemeenteraad. „Hij vond dat de provincie zich inder daad aan de gemaakte afspraken diende te houden. Ik ging toen met een goed gevoel naar huis. Maar tijdens ons meest recente overleg zei hij opeens dat we pas kunnen praten over deze situatie als wij met een concreet voorstel komen om de problemen in IJzen- 'De gedeputeerde houdt zich niet aan de afspraken. Dat is niet netjes. En dan druk ik me nog heel vriendelijk uit' dijke op te lossen. Maar niet wij hebben iets op te lossen: dat heeft de provincie te doen." Gedeputeerde Van der Maas laat via een woordvoerder weten wat verbaasd te zijn over de 'voor barige' uitspraken van Van de Vij ver. „We hebben in december een constructief gesprek gehad en daar afgesproken verschillende op ties uit te werken. Daar zijn we nog mee bezig. Als we klaar zijn, gaan we om de tafel om samen te zoeken naar de beste oplossing." Almanak Sjongejonge, bladerde de achtstegroe- per uit Renesse met een diepe frons in zijn voorhoofd zijn Nederlandse les boek door. Die spreekwoorden en ge zegdes, daar zat in zijn ogen toch een hoop flauwekul tussen. Het taalge bruik zo ouderwets en woorden die hij in zijn elfjarig leventje nog nooit eerder was tegen gekomen. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Naar iemands pijpen dansen. Wat moest hij ermee? Soms kloppen die uitspraken niet eens. Eerlijk duurt het langst? „Tuurlijk niet. Dat duurt het kortst. Als je eerlijk bent zijn ruzies veel sneller opgelost." Dorpsraad vindt gehoor bij Heros Recyclingbedrijf Heros in Sluiskil-Oost is bereid een scheidingswand langs de kade aan het Kanaal Gent- Terneuzen te plaatsen. De dorpsraad Sluiskil had dit gevraagd na de sloop van een oude silo aan de kade. Een stukje van het terrein van Heros is daardoor be ter zichtbaar geworden van uit Sluiskil. De dorpsraad vreest meer geluids- en stofoverlast. Volgens Heros is daar geen sprake van. Het bedrijf wil de dorps raad desondanks als goede buur tegemoetkomen. Exploitant voor horeca in skihal Op het horecagedeelte van de skihal Skidöme in Ter- neuzen heeft lang geen ze gen gerust, maar daar komt volgens skihaldirec- teur Nicky Broos verande ring in. Een nieuwe exploi tant is gevonden, SSG Ho reca Exploitaties uit Goes. Volgens Broos voldeed de horecaservice 'de afgelo pen jaren niet aan onze kwaliteitseisen'. SSG kan dat naar zijn idee wel. Het bedrijf begint direct en wil de zomer benutten voor 'een verfrissende verbou wing'. Klimaatbeleid wordt actiever Klimaatbeleid, zoals beper king van de uitstoot van broeikasgassen als CO2, is ook een zaak van gemeen ten. Op verzoek van Groen- Links-raadslid Ernst Jon ker maakt Terneuzen daar meer werk van. Zo komt er een activiteitenprogramma dat in overleg met het be drijfsleven gerichte acties voor bijvoorbeeld C02-re- ductie zal bevatten. Het kost wat om zo'n program ma te maken. Het zal dan ook pas in december naar de gemeenteraad gaan. Ook buut bij de Kloorianen Als opwarmer voor de Kloosterse Buut houdt car navalsvereniging De Kloori anen vrijdag de eerste edi tie van de Kloorianenbuut. Denniekes I, Lu I, Loode- wijk I, Margaretha, Rubens I en Mulder zijn de spre kers vanaf 20.30 uur. Ook opent burgemeester Jan Frans Mulder het carnaval door de sleutels te overhan digen. Een kaartje kost symbolisch 1,11 euro minus 0,11 euro. Kaarten via kloorianen@zeelandnet.nl of te koop aan de deur. et een week ge leden werd Mi ke van Sprun del (foto) lid van de face bookpagina Buurtpreventie Hulst. „Aanlei ding was een inbraakgolfver telt Van Sprundel. „Buurtbewo ners gingen rondes lopen in de wijken. Ik zie het nut er echt wel van in. Er komen heel posi tieve dingen uit. Maar afgelo pen zaterdag dacht ik: we schie ten door. We zijn een angstcul tuur aan het creëren." Die dag kreeg hij een berichtje: „In mijn tuin zouden twee verdach te mannen staan die het huis in de gaten hielden. Toevallig zat ik om de hoek, dus ik belde ge lijk de politie en sprintte naar mijn huis." Het bleek loos alarm. De twee mannen, inzit tenden van een eveneens als 'verdacht' opgegeven auto, ble ken gewoon in het café aan de overkant te zitten. Zelf bleek Van Sprundel inmiddels als ver dachte te boek te staan. „Omdat iemand me had zien rennen. De politie herkende me van het VUSSINGEN. Bioscoop CineCity en Cine Café in Vlissingen hou den zondag 28 februari een Os caravond en -nacht. Die nacht worden de belangrijkste filmon derscheidingen uitgereikt in Los Angeles. Om 22.00 uur worden in de bioscoop drie belangrijke kandi daten voor de begeerde beeldjes vertoond. Het gaat om The Revenant - twaalf keer genomineerd, onder meer voor beste film, beste regis seur (Alejandro Gonzalez Inarritu), beste acteur (Leonardo DiCaprio), beste mannelijke bij rol (Tom Hardy) en beste camera werk), The Martian - zeven keer genomineerd, onder meer voor beste film en beste acteur (Matt Damon) en Bridge of Spies - zes keer genomineerd, onder meer voor beste film en beste manne lijke bijrol (Mark Rylance). Na afloop van de film is de Os carparty in het Cine Café. Bezoe kers kunnen via een live-verbin ding de uitreiking van de Oscars volgen. Ook worden er warme en koude Amerikaanse hapjes ge serveerd. De party is naar verwachting rond half zeven 's ochtends afge lopen. FZC door Martijn de Koning IJZENDIJKE. De provincie houdt zich niet aan de afspraken over de bus verbinding door IJzendijke, consta teert wethouder Christiane van de Vijver. Ze ergert zich rot, vertelde ze onlangs tijdens een vergadering van de Sluise gemeenteraad. „Ik ben teleurgesteld, met name in de gedeputeerde. Die houdt zich niet aan de afspraken. En dan druk ik me nog héél vriendelijk uit." Tip? redactie@pzc.nl SLUISKIL TERNEUZEN TERNEUZEN KLOOSTERZANDE I Buurt-app door Ondine van der Vleuten N Voor meer informatie en kaartver koop www.cinecity.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73