Uitgeblust personeel krijgt weer zin bij Katja en Maike Wel gravel, geen water op de baan Enthousiasme over plan dorpswindmolen 6 BEVELANDEN en THOLEN Taxatiedag voor streeksieraden Klassiek concert voor goede doel 3 Want Zeeland is toe aan een nieu we aanpak als het gaat om het welbevinden van werknemers, daar zijn Koelemij en Vermeulen van overtuigd. „Het pappen en nathouden bij reguliere Arbo-tra- jecten werkt niet meer", zegt Ver meulen. K&M, voorheen Karma Cen trum, is nu zes jaar actief, maar wil zich met de nieuwe naam en huisstijl voornamelijk op de zake lijke markt richten. Een speciaal ontwikkelde transitietraining voor bedrijven en organisaties, zo wel in groepsverband als indivi dueel, verbetert de prestaties op de werkvloer volgens de dames aantoonbaar. „We onderscheiden ons doordat we ook naar de mens achter de medewerker kij ken", legt Koelemij uit. „Alles hangt samen, wanneer iemand niet goed in zijn vel zit, is dat zicht- en voelbaar op de werk vloer." 'Verbinding' is dan ook het toverwoord van Koelemij en Vermeulen. Koelemij: „We krui pen bij iemand in de huid." De Wemeldingse vrouwen stellen dat steeds meer mensen het gevoel hebben dat er een ver- KAPELLE. Tennisliefhebbers uit Ka- pelle en Wemeldinge kunnen bin nenkort spelen op een hypermo derne ondergrond. De gemeente trekt twee ton uit om vijf banen te voorzien van 'gravel onder af schot'. Drie banen in Wemeldinge en twee (van de vijf) in Kapelle zijn toe aan renovatie. De afgelopen ja ren werden in dat soort gevallen bijna overal zogeheten all weather banen aangelegd. Die hebben een veel betere afwatering dan gravel. „Maar gravel is wel de favoriete on dergrond van veel tennissers", weet de Kapelse wethouder ]on Herselman. „Daarom hebben we gekozen voor gravel onder afschot. Dat is een nieuwe baansoort, die wel een goede afwatering heeft, zodat na een bui snel weer kan worden getennist." De club uit Wemeldinge heeft op basis van normen van de KNLTB eigenlijk recht op maar twee banen. Het inleveren van één baan zou volgens Herselman echter desastreus zijn voor de vere niging, onder meer vanwege mee spelende toeristen in de zomer en een toernooi. „Daarom hebben we afgesproken dat de club de exploi tatiekosten van de derde baan voor de helft zelf betaalt. Het gaat om zo'n 1100 euro per jaar." andering nodig is, maar die stap zetten is vaak een tweede. Elk be drijf zou wat betreft het tweetal dan ook een potje moeten heb ben voor persoonlijke groei en ontwikkeling van medewerkers. Vermeulen: „Iets doen wat bij je past, daar gaat het om. Al bete kent dat soms zelfs kiezen voor een andere werkgever." Dat is lang niet altijd makkelijk, erken- 'Elk bedrijf zou potje moeten hebben voor persoonlijke groei en ontwikkeling van medewerkers' nen de vrouwen. „Iemand be wustmaken van de keuzes die je hebt, daar zijn we goed in. Onze belangrijkste vraag is altijd: wat heb jij nodig? Alleen al door daar over na te denken ga je je anders voelen." Veel (Zeeuwse) bedrijven heb ben volgens Koelemij en Vermeu len al baat gehad bij de trainin gen, die bestaan uit zes dagdelen en een individueel gesprek. Om meer organisaties te bereiken, biedt K&M een keer per maand een kosteloos consult voor zes mensen. De initiatiefnemers willen ten noorden van het dorp een windmolen plaatsen. Die kost in totaal 3,25 miljoen euro. De inwoners zouden samen zo'n half miljoen bijeen moeten brengen. De rest wordt geleend bij de bank. Slechts zes van de bijna honderd aanwezigen lieten weten niets in het plan voor een dorpsmolen te zien. De windmolen zou per jaar een ton winst opleveren. Dat kan worden besteed aan de leef baarheid van het dorp of bij voorbeeld voor kortingen op duurzame investeringen van in woners. Sommige aanwezigen vroe gen zich gisteren af of de beoog de winst van een ton wel reëel is. De initiatiefnemers zeggen van wel, het zou zelfs een voor zichtige schatting zijn. Ook werden er vragen gesteld over de vergoeding die de eigenaar van de grond waarop de wind molen komt te staan, krijgt. Hij is tevens lid van de initiatief groep. Hij zou er veel beter van worden. Leo de Oude, een ande re lid van de groep, liet echter weten dat hij een vergoeding krijgt die beduidend lager is dat wat gangbaar is. Exacte be dragen wilden de initiatiefne mers niet noemen. De bedenkers van het plan zeiden gisteren alleen door te gaan als een zeer ruime meer derheid van de ongeveer hon derd aanwezigen het plan zou steunen. Bij minder dan zestig procent steun zouden ze er zelfs meteen mee stoppen. Zo ver kwam het niet. Slechts zes mensen gaven aan niets te zien in het plan. De initiatiefgroep gaat de de tails nu verder uitwerken. Ver moedelijk wordt de minimale inleg die inwoners kunnen doen 250 euro. Ze krijgen daar over een rendement van zes procent. Het ingelegde bedrag wordt geleidelijk terugbetaald. De initiatiefnemers willen overigens ook dat inwoners die niets inleggen voor de aanschaf van de windmolen, bijvoor beeld omdat ze een smalle beurs hebben, meeprofiteren. Als voorbeeld werd een bijdra ge aan een fiets genoemd. Het fenomeen dorpsmolen komt tot nu toe enkel voor in Friesland. Daar zijn ze er zeer tevreden over. In de regio Het Zeeuws Veilinghuis houdt woensdag 10 februari in samen werking met het Historisch Mu seum de Bevelanden een gratis taxatiedag voor streeksieraden en juwelen. Wie benieuwd is naar de her komst en de waarde van bijvoor beeld broekstukken, paardenmes- sen, voorhoofdsnaalden en bloed koralen kan terecht bij Jeroen de Kuyper. Die is van 11.00 tot 16.00 uur te vinden in de educatieruim te van het museum aan de Singel straat 13 in Goes Ook Robin Pe ters, die taxeerde voor 'Tussen kunst en kitsch', is aanwezig om juwelen en horloges te beoorde len. Voor de taxatie is toegang tot het museum gratis. Mijn dorp, mijn stad Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur van wijkagent in de wijk- infowinkel; Sport zaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaal voetbal jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur - Zaal voetbal vanaf 15 jaar; Sportzaal Thorbecke- laan, 19.00-20.00 uur - Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras. Dorpshuis Amicitia, Schimmelpennin- ckstraat 14, 20.00-22.30 uur - Le zing 'Astrologie in deze grote overgangs tijd'. Dorpshuis 'De Mei boom', Kerkpolder 30, overdag - Exposi tie schilderijen Ineke de Vries, op de kunst werken zijn o.a. de havens van Hans- weert en Yerseke te zien; 14.00-16.00 uur - Maandelijkse bin go, iedere ie woens dag van de maand Kruiningen Berghoekstraat 3, vanaf 13.00 uur - Koersbal en biljart voor senioren. Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45, 09.30-11.30 uur - Schildercursus. Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband. door Luc Oggei WEMELDINGE. Bij eik bedrijf lopen er wel een paar rond: uitgebluste medewerkers, of personeelsleden die het gevoel hebben vast te zit ten. Katja Koelemij en Maike Ver meulen van K&M training- coaching in Wemeldinge staan juist te popelen om met zulke mensen te werken. door Rob Paardekam Het motiveren van personeel vergt volgens Katja Koelemij (links) en Maike Vermeulen een andere aanpak, foto Marcelle Davidse Aanmelden kan via de website www.kenmwemeldinge.nl door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND. Het plan voor een dorpswindmolen in Sint Phi- lipsland mag verder worden uit gewerkt. Dat is de uitkomst van een bijeenkomst gisteren in het dorpshuis. KORTGENE Rommelmarkt en schuurverkoop In Kortgene is zater dag een rommelmarkt in de overdekte loods aan de Oudedijk 3. De goederen zijn di vers: van meubels tot antiek en van cd's tot glaswerk. De opbrengst is be stemd voor het onder houd van de Nicolaas- kerk. De schuur is open van 9.00 tot 16.00 uur. Parkeren en entree is gratis. Voor meer in formatie of het aanle veren van spullen is GOES Jan Bosselaar (0113- 302931) bereikbaar. HEINKENSZAND Workshop sushi maken De Zeeuwse Volksuni versiteit houdt op 8 februari een work shop sushi maken. De workshop duurt drie uur. Er wordt gestart met zeer eenvoudige sushi's en naarmate de workshop vordert, worden de sushi's moeilijker. Deelne mers kunnen hun ei gen creaties opeten en de recepten mo gen mee naar huis. De workshop wordt gegeven in Kookstu- dio Moerdijk in Hein- kenszand en begint om 18.30 uur. Van te voren aanmelden is verplicht en kan via www. volksuniversiteit zeeland.nl. De kosten voor de workshop be dragen 45 euro. KAPELLE. In de Hervormde Kerk van Kapelle is zaterdag te luisteren naar het kleinkoor Concertino en een strijkensemble. Het klassiek con cert wordt voor het derde achtereenvolgende jaar georganiseerd door de christelijke stichting Woord en Daad. Die steunt over de hele wereld goede doelen. In dit geval een vakschool in Hyderabad in India om kansarme jongeren aan een baan te helpen. Het concert begint om 19.30 uur. Entreeprijs 10 euro voor volwassenen, kinderen tot en met 12 jaar gratis. Kaarten zijn verkrijgbaar in boekhandel De Bron. GOES KLOETINGE KRABBENDIJKE RILLAND YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68