Bewijs vechtpartij nog niet getoond CineCity blijft wakker voor uitreiking Oscars Buurtpreventie Spreekivoorden Politie: Waakzaamheid is goed 2 ZEELAND Mike van Sprundel stond als verdachte te boek. Want hij rende door het dorp. Met een pet op. COMMENTAAR De politie heeft veel gemak van buurtpreventie via so ciale media. Een facebookpagina of een Whatsapp- groep levert soms belangrijke tips op. Het spionnetje van vroeger keek alleen naar de eigen voordeur. Nu zijn hele groepen via sociale media de ogen en oren van de buurt. Als zij iets vreemds zien, slaan ze al snel alarm. Dat kan geen kwaad. Maar de online buurtpreventie dreigt uit de hand te lopen. Voorlopig nog met tamelijk onschuldige voorvallen. Zoals de jonge Hulstenaar die volkomen onterecht door zijn eigen buurt als verdachte wordt aangemerkt. Iets te veel enthousiasme blijkt genoeg om het hele idee van zinnige waakzaamheid onder uit te halen. De praatgroepen wor den te gezellig. Of de deelnemers maken elkaar gek. Er zijn ook al voorbeelden van het stigmatise ren van bevolkingsgroepen. Dat is een slechte zaak. Het heeft geen zin om strakke af spraken te maken over alarm via sociale media. Want ieder mens schat dreiging anders in en interpreteert mogelijke signalen van crimineel gedrag op zijn eigen wijze. Veel loos alarm is onvermij delijk. Maar met wat gezond verstand kunnen we wel voorko men dat de buurtpreventie aan haar eigen succes ten onder gaat. Gewoon even nadenken voordat je je smartphone pakt. Bij buurtpreventie schat ieder mens mogelijke signalen van crimineel gedrag anders in. MIDDELBURG. De Goesenaar Brian Q; was op de een of andere ma nier betrokken bij een vechtpartij in danstheater El Toro. Maar of hij (20) verantwoordelijk moet wor den gehouden voor de zware mis handeling van een andere Goese naar is nog niet duidelijk. Het Openbaar Ministerie vindt van wel. Maar het kon gisteren niet het overtuigende bewijs laten zien aan politierechter Woltring, de verdachte en raadsman Dick De dvd met beelden van de bewakingscamera van El Toro kon niet worden afgespeeld in de rechtbank. Olie. Want de dvd met beelden van de bewakingscamera van El Toro kon niet worden afgespeeld in de rechtbank. Ondanks de hulp van een IT'er lukte het niet om beelden te vertonen. Daarop zei de politierechter dat het toch eens tijd wordt dat de po litie schijfjes aanlevert die kun nen worden afgespeeld op het ma teriaal dat aanwezig is in de recht bank. Raadsman Dick Olie had ook kritiek op het politieonderzoek naar die vechtpartij die plaats had in de nacht van 23 op 24 oktober in het rookgedeelte in El Toro. Vol gens de advocaat is het een 'heel slecht onderzoek' waarbij alle aan dacht wordt gericht op één ie mand. „Zijn naam valt en daar richt men zich op." Hij hield de rechter voor dat de verwondingen aan het gezicht van het slachtoffer niet veroorzaakt zijn door zijn cliënt. Officier van justitie Van Digge len bestreed dat het om een slecht onderzoek ging. Volgens haar is op basis van de beschikbare infor matie Q. gedagvaard. De verdach te zelf zei dat hij in dat rooklokaal had ingegrepen, omdat iemand zijn vriend wilde slaan. „Ik pro beerde ze uit elkaar te halen." Vol gens hem is cruciale informatie te zien op de dvd van de bewakings camera's van El Toro. Omdat het niet lukte die dvd af te spelen is de rechtszaak tegen Q. aangehou den tot een later moment. Wanneer Q. weer voor moet ko men is nog niet bekend. Almanak Sjongejonge, bladerde de achtstegroe- per uit Renesse met een diepe frons in zijn voorhoofd zijn Nederlandse les boek door. Die spreekwoorden en ge zegdes, daar zat in zijn ogen toch een hoop flauwekul tussen. Het taalge bruik zo ouderwets en woorden die hij in zijn elfjarig leventje nog nooit eerder was tegen gekomen. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Naar iemands pijpen dansen. Wat moest hij ermee? Soms kloppen die uitspraken niet eens. Eerlijk duurt het langst? „Tuurlijk niet. Dat duurt het kortst. Als je eerlijk bent zijn ruzies veel sneller opgelost." Penning voor Enny Katsman Enny Katsman heeft gister avond uit handen van bur gemeester René Verhulst van Goes de Frans Naere- bout-vrijwilligerslegpen- ning gekregen. Katsman neemt na 22 jaar afscheid als redactielid van het dorpsblad De Schalm. Tijdens een redactieverga dering bij de familie Nijsse in Oud-Sabbinge kreeg de inwoonster van Wol- phaartsdijk de penning uit gereikt. Katsman was on der meer verantwoordelijk voor de rubrieken Puntig, Agenda en Kroniek. Fysiotherapeut SaFyR verbouwt SaFyR, de samenwerkende fysiotherapeuten in Rei- merswaal, verbouwt de praktijk aan de Oester straat in Yerseke. De afgelo pen jaren heeft SaFyR di verse opties onderzocht voor een ander pand. Dat is 'om diverse redenen tel kens op niets uitgelopen', meldt SaFyR op haar websi te. De verbouwing van de verouderde praktijk begint waarschijnlijk nog voor de zomer. Tijdens de renova tie verhuist de praktijk tij delijk naar de pastorie van de gereformeerde kerk. Wegen krijgen naam zeedieren Bedrijven die zich vestigen op het toekomstige bedrij venterrein Olzendepolder IV in Yerseke, krijgen Se pia of Ostrea als adres. Met deze nieuwe namen zet de gemeente de lijn van het bestaande industrieterrein voort. Daar zijn nu al we gen die Kreeft, Krab, Wulk en Alikruik heten. 'Ostrea' is de Latijnse naam voor oester. De sepia wordt ook wel zeekat genoemd en be hoort tot de inktvissen. Ol zendepolder IV wordt dit jaar ontwikkeld. Nieuwe naam voor Stoofweg De Stoofweg in 's-Heeren- hoek heet voortaan Stoof- laan. Dat is in overleg met de bewoners besloten. Door de verbreding van de Sloeweg vervalt het kruis punt Sloeweg/Stoofweg. Daardoor wordt de weg tus sen Nieuwdorp en 's-Hee- renhoek in tweëen ge knipt. Om verwarring bij hulpdiensten te voorko men heet het 's-Heeren- hoekse deel nu Stooflaan. Dezelfde naam die de weg al had vóór de aanleg van de Sloeweg. et een week ge leden werd Mi ke van Sprun del (foto) lid van de face bookpagina Buurtpreventie Hulst. „Aanlei ding was een inbraakgolfver telt Van Sprundel. „Buurtbewo ners gingen rondes lopen in de wijken. Ik zie het nut er echt wel van in. Er komen heel posi tieve dingen uit. Maar afgelo pen zaterdag dacht ik: we schie ten door. We zijn een angstcul tuur aan het creëren." Die dag kreeg hij een berichtje: „In mijn tuin zouden twee verdach te mannen staan die het huis in de gaten hielden. Toevallig zat ik om de hoek, dus ik belde ge lijk de politie en sprintte naar mijn huis." Het bleek loos alarm. De twee mannen, inzit tenden van een eveneens als 'verdacht' opgegeven auto, ble ken gewoon in het café aan de overkant te zitten. Zelf bleek Van Sprundel inmiddels als ver dachte te boek te staan. „Omdat iemand me had zien rennen. De politie herkende me van het VUSSINGEN. Bioscoop CineCity en Cine Café in Vlissingen hou den zondag 28 februari een Os caravond en -nacht. Die nacht worden de belangrijkste filmon derscheidingen uitgereikt in Los Angeles. Om 22.00 uur worden in de bioscoop drie belangrijke kandi daten voor de begeerde beeldjes vertoond. Het gaat om The Revenant - twaalf keer genomineerd, onder meer voor beste film, beste regis seur (Alejandro Gonzalez Inarritu), beste acteur (Leonardo DiCaprio), beste mannelijke bij rol (Tom Hardy) en beste camera werk), The Martian - zeven keer genomineerd, onder meer voor beste film en beste acteur (Matt Damon) en Bridge of Spies - zes keer genomineerd, onder meer voor beste film en beste manne lijke bijrol (Mark Rylance). Na afloop van de film is de Os carparty in het Cine Café. Bezoe kers kunnen via een live-verbin ding de uitreiking van de Oscars volgen. Ook worden er warme en koude Amerikaanse hapjes ge serveerd. De party is naar verwachting rond half zeven 's ochtends afge lopen. FZC door Emile Calon Tip? redactie@pzc.nl WOLPHAARTSDIJK YERSEKE YERSEKE 'S-HEERENHOEK I Buurt-app door Ondine van der Vleuten N Voor meer informatie en kaartver koop www.cinecity.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67