Blind spreekt op business event JVOZ Volharding, SVD en TVO gaan verder onder de naam DwO'l 5 DWO Van Kempen snelste vrouw in Le Touquet met filmpje dat hij naar zijn spelers stuurde ZEELAND 13 gehaald", lacht Leest schaapachtig. „Twee keer mijn voorste kruisband af gescheurd en twee keer een meervoudi ge kuitbeenbreuk." Leest wilde een andere lucht opsnui ven, een herstart maken. SDO'63 bood uitkomst. „Daar ben ik toen ontzet tend warm verwelkomd, dat had ik nog nergens meegemaakt. Uiteindelijk heb ik daar een half jaar gespeeld, daar na was het gewoon klaar." Leest - dan al in het bezit van een TC3-diploma - vult vervolgens meteen de vacante trainerspositie in bij Steen 2. Vijf jaar lang coachte hij de équipe. „De laatste seizoenen was ik bij het eer ste ook de assistent van Carlo van Grimberghe." Leest at uit zijn hand. „Ja, ik keek echt tegen hem op. Carlo hoort geen vierdeklasser te trainen." 'Soms ben ik zo begaan dat ik spelers veel te veel wil meegeven, dat moet ik echt leren doseren' De toegewijde coach hoopt zelf ooit hoger te rijken dan de vierde klasse. „En dat bedoel ik niet pretentieus, maar ik zit gewoon vol ambitie." Zijn ijver is naar eigen zeggen ook zijn val kuil. „Soms ben ik zo begaan dat ik spe lers veel te veel wil meegeven, dat moet ik echt leren doseren. Ik ben nu eenmaal een temperamentvolle coach." Dan lachend: „Mijn assistent duwt me soms terug de dug-out in." Met vijfdeklasser SDO'63 draait Leest mee in de middenmoot. Hij geeft leiding aan een jonge en leergierige groep. „Edwin Strobbe, Ruud van Driessche en Martijn Ivens zijn de mannen die de kar moeten trekken. We zouden toch nog wel wat plaatsen willen stijgen, de vier de plaats van vorig seizoen evenaren zou een prima prestatie zijn." SDO'63 zit na het afhaken van Kevin Schot maar dunnetjes in zijn spitsen. De aanvaller herstelde niet volledig van een schouderblessure. „Ik geef het grif toe; het stoppen van Kevin is een groot ge mis. Begin dit seizoen heeft hij het nog een aantal wedstrijd geprobeerd, maar te vergeefs. Voor volgend seizoen kijken we dus naar versterkingen." De uit Oost-Souburg afkomstige Blind speelde tot zijn zeventiende bij RCS en maakte toen pas de overstap naar Sparta. Daar debu teerde hij kort na zijn achttiende verjaardag in de hoofdmacht. Ze ven jaar later ging Blind naar Ajax, waar hij uiteindelijk dertien sei zoenen zou spelen. Met de Am sterdamse club werd de verdedi ger onder meer vijf keer kam pioen van Nederland en won de Champions League, de Uefa Cup en de wereldbeker. Blind volgde in augustus Guus Hiddink op als bondscoach en de buteerde op 3 september met een nederlaag tegen IJsland (0-1). Oranje miste het EK, dat deze zo mer in Frankrijk plaatsvindt. In maart 2015 trad Blind samen met Adrie Koster, Graeme Rutjes en Roy Hendriksen toe tot de Raad van Advies van de JVOZ. Het business event, waar vooral Zeeuwse bedrijven voor worden uitgenodigd, vindt op 2 maart plaats bij het Cios in Goes. De kogel is door de kerk. De voetbalclubs Volharding uit Ove- zande en SVD uit Driewegen gaan samen met Ten nisvereniging Ovezande (TVO) verder als DwO'15. De naam van de fusieclub is ontleend aan het oude stationnetje tussen Driewe gen en Ovezande. Het spoor ver bindt, laat de club weten, zoals ook de verenigingen nu met el kaar verbonden zijn. De jeugdafdelingen van de twee voetbalclubs werden met in gang van het seizoen 2007-2008 al samengevoegd. De senioren spelen sinds 2014 samen onder de naam Volharding/SVD. Het eerste elftal komt uit in de vierde klasse zaterdag en de club be schikt nu over vier senioren- teams. Sinds afgelopen vrijdag - 29 januari - is de volledige fusie van de verenigingen een feit. In de loop van het traject is ook TVO aangesloten. Dit heeft gere sulteerd in één nieuwe vereni ging: DwO'15. De nieuwe vereniging wil jong en oud in Driewegen, Ove zande, Ellewoutsdijk, Oudelande en andere omliggende dorpen verschillende sporten aanbieden. Het huidige aanbod bestaat uit voetbal, tennis, pilates, yoga, boot- camp, gymnastiek en trimmen. De nieuwe vereniging hoopt uit te kunnen groeien tot een toon aangevende vereniging in de Zak van Zuid-Beveland. In Le Touquet gingen ruim dui zend rijders tegelijkertijd van start voor een drie uur durende cross over het strand. Danielle en Jeffrey van Kempen hadden door blessures de strandcross in Scheve- ningen aan zich voorbij moeten la ten gaan, maar konden in Noord- Frankrijk wel vol gas geven. Voor Jeffrey was het zijn vijfde deelna me in Le Touquet, zijn zus deed voor de eerste keer mee. Het werd een glansrijk debuut want na drie uur racen kwam Danielle van Kempen als eerste vrouw over de finishlijn. De Zeeuwse moest in de achterste regionen starten. Ze werkte zich langzaam naar voren en kwam uiteindelijk op een 450e plaats overall binnen. De vrouwen worden in Le Touquet echter ook apart geklasseerd en Van Kempen was de beste vrouw. De voor sprong op haar Franse concurren te bedroeg zo'n twee minuten. Broer Jeffrey, net hersteld van een zware knieblessure, werd in zijn klasse CFS-i de derde Neder lander. Hij werd 86e overall. WOENSDAG 3 FEBRUARI 2016 door Barry van der Hooft een toegewijde coach Sigi Leest bezet momenteel met SDO'63 de achtste plaats. „We zouden toch nog wel wat plaatsen willen stijgen, de vierde plaats van vorig seizoen eve naren zou een prima prestatie zijn." foto Camile Schelstraete Sigi Leest trainer SDO'63 VLISSINGEN. Danny Blind geeft op woensdag 2 maart een presentatie tijdens het business event van de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland (JVOZ). De bondscoach is lid van de Raad van Advies van de voetbal opleiding en zal die avond onder meer vertellen over zijn ervaringen als talent en de overstap naar het betaalde voetbal. Danny Blind SPnRTVF RFNl If.l Mf. LE TOUQUET. Danielle van Kempen kan terugkijken op een uitstekend debuut in de vermaarde strandrace van Le Touquet. De inwoonster van Oost-Souburg was tijdens de zwa re motorcross in Noord-Frankrijk de snelste vrouw. Haar broer Jef frey eindigde als 86e overall.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63