In 't Paerehat^s het een feest van verbroedering Na drie jaar weer carnaval i De Korenbeurs in Paerehat arnaval In Kwadendarrmie vieren ook de allerkleinsten het feest mee SCHOUWEN-DUIVELAND 9 'S-HEERENHOEK. 'Gelukkig niet meer in die tent', hoorden de nieuwe uitbaters van De Korenbeurs in 's-Heerenhoek meer dan eens. De zaak sloot drie jaar geleden, na het overlijden van de eigenaar. Daardoor stond er de afgelopen jaren tijdens carnaval een tent in de Bierdulve. Dit jaar komt daar verandering in, want Cees (53) en Regina (53) Corbijn gooien de deu ren weer open. „Bij carnaval hoort een kroegentocht en dat kan nu weer." De nieuwe uitbaters hebben het druk met de voorbereidingen. Er moet veel gebeuren voordat het café klaar is voor carnaval. Geluk kig staan ze er niet alleen voor. „De inwoners en de carnavals stichting geven ons heel veel tips", vertelt Cees. Zo adviseerden mensen bijvoorbeeld om de boel dicht te timmeren en de stopcontacten af te plakken vanwege het rond vliegende bier", vertelt Regina. „En", al wijzend naar haar schouder, „om handschoenen tot hier aan te schaffen. Zodat ik in de wc-pot kan." Het stel is blij met de betrokkenheid. Regina: „Het ontvangst hier voelt echt als een warme deken." Eén ding werd het koppel in het speciaal op het hart gedrukt. „Zorg dat je de ploeg weer bij elkaar krijgt", zegt Cees. Hij doelt hiermee op de ploeg die altijd werkte tijdens carnaval. Dat was drie jaar gele den, zonder dat iemand dat toen wist, voor het laatst. De toenmalige eigenaar Kimmo Pankow over leed dat jaar, op 40-jarige leeftijd, in de week na car naval na een auto-ongeluk. De Korenbeurs ging dicht en bleef dat totdat Cees en Regina vorig jaar ok tober de zaak weer openden. Het was dan ook een bijzondere avond toen het barpersoneel twee weken geleden weer bij elkaar kwam. „We liepen met z'n allen de zaal binnen en je zag bij sommigen het kippenvel op de armen staan", vertelt Cees. „Dit is de zaal waar ze al tijd met zijn allen keihard hebben ge werkt en gefeest, maar ook waar Kim mo lag opgebaard toen ze er voor het laatst waren." Cees merkte wel dat die emoties werden omgezet in positieve energie. „Ze kregen echt het gevoel van 'Yes we kunnen dit jaar v weer'." Het grootste deel van het team staat dit jaar weer als vanouds achter de bar. Iemand die óok te rugkomt is dj Michel Remijn van The Jukebox. De twee hebben nog nooit carnaval gevierd in 't Paerehat maar leut vieren is hen niet vreemd. Regina komt namelijk uit Tilburg. Het stel vierde tot nu toe dus vooral carnaval in Brabant. Gelukkig hebben de inwoners van 't Paerehat het koppel al verteld wat hen te wachten staat. „Een gezellig feestje", aldus Regina. Cees: „We gaan ervoor en dan zijn we daarna hopelijk moe maar voldaan." Hoogtepunten carnaval Zeeuws-Vlaanderen Carnavalsclub De Koen- kelpot uit 's-Heeren hoek bestaat 55 jaar. Voor iedere andere club is zo'n getal waarschijnlijk geen aanleiding voor een feest, maar bij het carnaval draait alles om het ge tal elf, dus vijf maal elf is een wa re mijlpaal. En dat wordt gevierd in 's-Heerenhoek. „Carnaval wordt vaak gezien als een feest van bier en vrouwen, maar hier op 's-Heerenhoek is het vooral een feest van verbroede ring. Als ik na de optocht honger heb en ergens willekeurig aanbel, dan krijg ik te eten. Daar ben ik van overtuigd", zegt Prins Richard Hazen. „Het is ook één grote reü nie, mensen uit dit dorp zijn over de hele wereld uitgewaaierd, en komen tijdens carnaval terug." Hazen is dit jaar voor de vijf tiende (en laatste keer) prins car naval. „Ik heb een generatie groot zien worden", zegt hij. Hazen is niet de enige die het lang heeft volgehouden. „Als je terugzoekt wie allemaal actief zijn geweest, dan heeft iedereen een lange zit- tingstijd." Het carnaval in 's-Hee- renhoek is volgens Hazen en me deorganisator Frank van Craenen- broeck springlevend. „De jeugd groeit er mee op." Jonge jongens en meiden worden gestimuleerd om zelf ook een wagen te bouwen en ook het bedrijfsleven steunt de verschillende bouwgroepen door sponsoring of door een plek te ge ven waar de wagens opgebouwd kunnen worden. „Dat is toch leuk, dat je van die jonge mensen bezig ziet met papier maché. Het is goed voor de samenleving. Bouw groepen met van die jonge gasten zijn vriendengroepen voor het le ven." Op zondag is de optocht, waar zo'n veertig groepen, ook uit ande re dorpen, aan meedoen. „Het is hier anders dan in Brabant. Daar is het pracht en praal met de wa gens die langs rijden. Dat is bij ons wat minder, maar wij probe ren juist de stimuleren dat er een interactie komt tussen het pu bliek en de wagens of de loopgroe pen, want niet iedere groep heeft een wagen." WOENSDAG 3 FEBRUARI 2016 Prins Richard toen 11-11-11 voor de elfde keer werd verkozen in 't hier nog springlevend' Regina en Cees Corbijn, de nieuwe eigenaren van de Korenbeurs, foto Marcelle Davidse door Daisy Schalkens Paerehat ('s-Heerenhoek). archieffoto Willem Mieras Zaterdag 6 februari 13.00 Optocht in Vogelwaarde; 14.00 optocht in Aardenburg; 14.00 optocht in Clinge; 14.00 optocht in Craauw; 14.00 optocht in Sint Jansteen; 14.00 optocht Koewacht; 14.00 optocht Sluiskil; 14.00 optocht Terhole; 14.30 optocht Westdorpe; 21.30 verlichte optocht in Kloosterzande; 20.00 Me ga carnavalsbal met dj Bee en Vieze Jack in Vogelwaarde; 21.00 carnavals feest met DJ Kicken in café Lazarus, Sint Jansteen. Zondag 7 februari 13.30 Optocht in Lamswaarde; 14.00 optocht in Hulst, vanaf de Stations weg; 14.00 optocht in Sas van Cent, vanaf het Suikerplein. Maandag 8 februari 10.00 Leuren en dweilbandfestival in Sas van Gent; 11.00 Leurdersfestijn met dweilbands en vanaf 16.00 Ulster Ouse Maffia in Hulst; 20.30 Bal Mas que in Feestzaal de Linde, Kloosterzan de; 20.00 Mega Carnavalsbal met dj Bee en Ronnie Flex in Vogelwaarde. Dinsdag 9 februari 13.00 Boerenbruiloft in Aardenburg; 13.30 optocht in Kloosterzande; 14.30 boerenbruiloft in Hulst; 19.00 lampionnenoptocht in Hulst. Woensdag 10 februari 16.00 Haringhappen in Restaurant de Kaaipoort, Aardenburg; 16.00 Haring happen en ast eten in de Klaroen, Kloosterzande; 16.00 Haringhappen in café Martinet, Philippine. Zondag 14 februari 14.30 Alternatieve carnavalsoptocht in Ossenisse. 's Avonds hossen en dwei len met dj Patrick Roelands in Hof ter Nesse in Ossenisse. door Melita Lanting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61