Boosheid om Veers carillon Natuur pat haar png aan oever naast Bruse haven IJspret borrelt snel genoeg op 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Eigen musical voor kinderen IJSBAAN IN DE MAAK In de regio Mijn dorp, mijn stad VEERE. „Ik ben in mijn leven nog nooit zo bedonderd", fulmi neert stadsraadvoorzitter Jan Paul Loeff. Hij reageert op de beslissing van het gemeentebe stuur het carillon in Veere 's nachts uit te zetten. „Zonder de bevolking te raadplegen, zoals was toege zegd. Wij hebben dat wél ge daan en daaruit blijkt dat twee derde van de Veerenaren tegen het uitzetten van de beiaard is. Is dat democratische besluitvor ming? We worden als stadsraad en als stadje zo compleet terzij de geschoven." De stadsraad zet nu de hak ken in het zand, is maandag avond tijdens de maandelijkse vergadering besloten. „Er gaat een brief op poten naar het col lege, en met name wethouder Molenaar. Daarin niet alleen on ze teleurstelling, maar ook hoe nu verder. We hebben het er even over gehad de stadsraad op te heffen. Op deze manier is het volstrekt zinloos." „De gemeente heeft de ver houdingen tussen stadsraad en gemeente op scherp gezet. Niet de wil van de bewoners, maar klachten van (hotel)gasten rege ren. De beiaard is daar vorige zomer al voor aangepast. Met op het half uur een paar klan ken die je geen melodietje meer mag noemen en op het hele uur iets meer. Dat was al zonde. Dit gaat te echt ver." Dorpshuis de Schut- se, 9.30 uur: Bridge Vrouwen van Nu; 19.00 uur: Drum band; Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Vol wassenen Ontmoe- tings Plaats (VOP); 20.00 uur: Band Schor; Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Bil jarten; 't Zuudènde, 10.00-12.00 uur: In- loopochtend; Dorpshuis, 18.00 uur: Zumba les; Dorpshuis,18.30: Re petitie Muziekvereni ging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; Dorpshuis de Ooster hof, 13.30 uur: Koers- bal; Dorpshuis, 18.30 uur: Zumba; Dorpshuis, 9.00 uur: Yoga Steffine; 20.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling minia tuur- en spionageca- mera's, FIZI, 14.30 uur: The Good Di nosaur; Gebouw de Driehoek, 9.00-11.30 uur: Schildercursus; Kinderboerderij De Punt, 15.00-16.00 uur: Voorlezen; Sint Lievensmonster- toren, 10.00-17.00 uur: Beklimming van de toren; Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: In- loopmiddag Breek de Week, voor koffie en een praatje. „Het moet zich nog allemaal zet ten. De natuur moet haar werk doen. Maar we houden het perma nent in de gaten. Vanaf dag één hebben we alles compleet in kaart gebracht en dat monitoren we re gelmatig". De landtong is aangelegd ter af damming van de haven. Aan de oostkant ligt een openbaar toegan kelijk strand. Op de kop ligt stort- steen om de uitham te bescher men tegen afslag. Aan de west kant zijn wat lagunes en inham- metjes aangebracht en wordt ver der de natuurlijke ontwikkeling af gewacht. Dat zag er aanvankelijk niet al te best uit, volgens Gravestein. „Het bleef dat eerste jaar zo kaal, maar inmiddels groeit er van alles. Zoals bijzondere grassen en orchi deeën. We hebben er zelf ook wel wat ingeplant bovenop, onder meer om de boel te versterken. Maar daarnaast is er heel veel door de wind en door vogels aange voerd." Dat past bij de natuurlijke ont- wikkeling die ook Natuur- en Re creatieschap Zuidwestelijke Delta met dit gebied voor ogen heeft, licht Margaret Veringmeier van die organisatie toe. „Door de af slag ontstaat er uiteindelijk een na tuurlijke oeverlijn. Jaarlijks wordt gemeten of de kustlijn nog vol- 'Inmiddels groeit er van alles, zoals bijzondere grassen en orchideeën' doet aan vooraf gestelde normen." Mocht dat niet het geval zijn dan wordt simpelweg ingegrepen, ge ven beide partijen aan. Het Recrea tieschap en Jachthaven Bruinisse dragen samen de verantwoorde lijkheid voor de landtong. Gevaar is er niet. De oever ligt ver van het voetpad af. Het zijn al leen de wandelaars die buiten de paden treden die met de afslag ge confronteerd worden. Vaak hon denbezitters. Op zich niks mis mee, vindt Gravestein. Mits de honden aangelijnd zijn en men sen de drollen opruimen. Meer informatie is te vinden op www.vliegendespeeldoosmiddelburg.nl. Opgeven is noodzakelijk. ZIERIKZEE. De schaatsen liggen klaar, de baan krijgt steeds meer vorm. In Zierikzee wordt hard gewerkt aan de opbouw van de ijsbaan op het Haven plein. Vrijdag om 13.00 uur gaat de ijsbaan open. De schaatsvoorziening blijft liggen tot en met 27 februari. „In de laatste week valt de voorjaarsvakantie. Dat is wel erg leuk", zegt Patrick Cabriëlse van de stichting Zeeland houdt van schaatsen. Hoewel de schaatsen bij de meeste mensen dit jaar nog niet van zolder zijn geweest, denkt Gabriëlse dat de schaatspret op Schou- wen-Duiveland snel opborrelt. De scholen komen langs en veel schoolkinde ren komen daarna nog een keertje terug, zeker als het droog weer is. „Afgelo pen jaar is het in Zierikzee ook een heel leuke tijd geweest." De baan is vrijdag en zaterdag open tot 22.00 uur. Zondagmiddag en zater dagochtend kunnen schaatsers ook terecht. Verder wisselen scholen, vrij schaatsen en activiteiten als ijsdansen en curlen elkaar af. Het precieze pro gramma staat op: www.zeelandhoudtvanschaatsen.nl. foto Dirk-Jan Gjeltema ZONNEMAIRE Presentatie nieuw jazztrio in d'Ouwe Smisse In Jazzclub d'Ouwe Smisse vindt 7 februa ri de presentatie plaats van een nieuw trio met Lou Brond- geest (zang), Peter Kanters (gitaar) en Eric Heijnsdijk (contra bas). Het optreden begint om 14.30 uur, de toe gang is gratis. ZIERIKZEE Proeflessen slagwerk Bij de Percussie Groep Zierikzee kunnen be langstellenden vanaf donderdag 11 februa ri een drietal proefles sen volgen voor slag werk. Tijdens deze proefles sen maken deelne mers kennis met alle verschillende slagin strumenten. Zo zullen ze drie lessen gaan werken aan de begin selen van trommelen, drummen en vele an dere slaginstrumen ten. De proeflessen zijn gratis. Ze zijn op donderdag 11, 18 en 25 februari van 19.00 tot 19.30 uur in het gebouw de Harmonie, gelegen naast de Ca- landweg in Zierikzee. Vooraf aanmelden is niet nodig. Meer infor matie is verkrijgbaar via Marian Vaane: info@vaane.nl. SCHARENDIJKE Bingo-avond D'Antilopen De stichting D'Antilo pen houdt op vrijdag 5 februari een bingo avond in Scharendijke. De avond vindt plaats in De Hoeksteen, Bethlehemplein 2 in Scharendijke. De bin go begint om 19.30 uur. Vanaf een half uur voor aanvang is de zaal geopend. De bingokaarten kosten per stuk 50 cent en er worden zeven rondes gespeeld. Ook is er tussendoor één super ronde, waarbij de kaartjes een euro kos ten. Tussendoor is ruimte voor een drankje en een hapje. MIDDELBURG. Theatergroep 'De Vliegende Speeldoos' komt zaterdag naar Middelburg. Kinderen tussen de vier en twaalf jaar kunnen zich in schrijven om deel te nemen aan de musical 'Esther'. De dag begint om 13.00 uur voor de kinderen van groep 3 tot en met 8. De kinderen van groep 1 en 2 worden om 15.00 uur verwacht. Het uitvoeren van de mu sical voor publiek, begint s om 19.00 uur. Meedoen kost 7,50 euro. Voor eten en drinken wordt gezorgd. Locatie: Kerkcentrum De Morgen ster (Adriaen Lauwereyszstraat 6, Middelburg). door Esme Soesman BURCH-HAAMSTEDE DREISCHOR ELLEMEET KERKWERVE NIEUWERKERK NOORDGOUWE OOSTERLAND OUWERKERK RENESSE ZIERIKZEE ZONNEMAIRE BRUINISSE. Het ziet er zorgelijk uit, maar er valt niets te vrezen. De oever van de landtong aan de west kant van de jachthaven in Bruinisse kalft langzaam af. Dat proces wordt zorgvuldig in de gaten ge houden, meldt Henk Gravestein van de Jachthaven Bruinisse. De afslag op de landtong hoort bij de bied is voorzien, foto Dirk-Jan Gjeltema Henk Gravestein, jachthaven natuurlijke ontwikkeling die in dit ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58