Wietkwekerij in Zierikzeese loods CineCity blijft wakker voor uitreiking Oscars Buurtpreventie Spreekwoorden Politie: Waakzaamheid is goed 2 ZEELAND Mike van Sprundel stond als verdachte te boek. Want hij rende door het dorp. Met een pet op. COMMENTAAR De politie heeft veel gemak van buurtpreventie via so ciale media. Een facebookpagina of een Whatsapp- groep levert soms belangrijke tips op. Het spionnetje van vroeger keek alleen naar de eigen voordeur. Nu zijn hele groepen via sociale media de ogen en oren van de buurt. Als zij iets vreemds zien, slaan ze al snel alarm. Dat kan geen kwaad. Maar de online buurtpreventie dreigt uit de hand te lopen. Voorlopig nog met tamelijk onschuldige voorvallen. Zoals de jonge Hulstenaar die volkomen onterecht door zijn eigen buurt als verdachte wordt aangemerkt. Iets te veel enthousiasme blijkt genoeg om het hele idee van zinnige waakzaamheid onder uit te halen. De praatgroepen wor den te gezellig. Of de deelnemers maken elkaar gek. Er zijn ook al voorbeelden van het stigmatise ren van bevolkingsgroepen. Dat is een slechte zaak. Het heeft geen zin om strakke af spraken te maken over alarm via sociale media. Want ieder mens schat dreiging anders in en interpreteert mogelijke signalen van crimineel gedrag op zijn eigen wijze. Veel loos alarm is onvermij delijk. Maar met wat gezond verstand kunnen we wel voorko men dat de buurtpreventie aan haar eigen succes ten onder gaat. Gewoon even nadenken voordat je je smartphone pakt. Bij buurtpreventie schat ieder mens mogelijke signalen van crimineel gedrag anders in. ZIERIKZEE. In een loods aan de Del taweg in Zierikzee heeft de politie gisterochtend een wietkwekerij aangetroffen. Met enkele duizenden planten en stekjes was de kwekerij bepa- geen kleintje. Specialisten hebben de boel ontmanteld. In de loods bevonden zich twee personen: een 42-jarige man uit Oud-Vosse- meer en een 73-jarige man uit Ber gen op Zoom. Zij zijn door de poli tie aangehouden en vervolgens vastgezet. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de kwekerij in Zie rikzee. Ze nam een dag eerder ook al drugs in beslag, in Zonnemaire. Dat ging echter om een kleinere hoeveelheid: zeven zakjes wiet. Almanak Sjongejonge, bladerde de achtstegroe- per uit Renesse met een diepe frons in zijn voorhoofd zijn Nederlandse les boek door. Die spreekwoorden en ge zegdes, daar zat in zijn ogen toch een hoop flauwekul tussen. Het taalge bruik zo ouderwets en woorden die hij in zijn elfjarig leventje nog nooit eerder was tegen gekomen. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Naar iemands pijpen dansen. Wat moest hij ermee? Soms kloppen die uitspraken niet eens. Eerlijk duurt het langst„Tuurlijk niet. Dat duurt het kortst. Als je eerlijk bent zijn ruzies veel sneller opgelost." Geld voor nieuw clubhuis scouts De Mr. Bakker scouting groep in Zierikzee krijgt 10.000 euro van de geza menlijke Rotaryclubs op Schouwen-Duiveland voor het nog te bouwen club huis aan de Van Veenlaan. De bijdrage komt voort uit de opbrengst van het Rota ry benefiet menevenement in Oosterland, dat mei vo rig jaar voor de laatste keer werd gehouden. Met de op brengst van ruim 150.000 euro over tien jaar, is een school in Cambodja ge bouwd en zijn vele lokale doelen ondersteund. Petitie bouw op strand verlengd De online petitie tegen de bouw van slaaphuisjes aan het Schouwse strand gaat door. De einddatum stond op 1 februari, maar initia tiefnemer Jacques Middel- hoek uit Burgh-Haamstede verlengt de actie tot 1 april. „De gemeente wil de hand tekeningen nog niet heb ben. Ze zijn nog bezig met het onderzoek", laat Mid- delhoek weten. „Maar ik vind het best. Hoe meer handtekeningen, hoe be ter." Inmiddels hebben 2641 mensen getekend. - Pirateneiland komt wat later Het pirateneiland dat bij de Jachthaven Bruinisse moet komen, laat nog even op zich wachten. De bedoe ling was om in 2016 te ope nen, maar er is nog onder zoek gaande. Volgens Henk Gravestein van de jachthaven is het natuur onderzoek bijna afgerond. Hij verwacht het project te starten in 2017 of 2018. Op het eiland in de Grevelin- gen kunnen kinderen avon turen beleven. De op brengst is voor een goed doel. Cursus voor mantelzorgers SMWO Schouwen-Duive land begint op donderdag middag 11 februari de cur sus Zorg de baas. De cur sus geeft tips en tools aan mantelzorgers om de zorg en de eigen rol in balans te houden. De cursus zal bij voldoende deelname gege ven worden in Zierikzee, bestaat uit vijf dagdelen en is gratis. Vervangende zorg kan geregeld worden. Voor aanmelding en infor matie: m.ketting@smwo.nl of 0111-453444. et een week ge leden werd Mi ke van Sprun del (foto) lid van de face bookpagina Buurtpreventie Hulst. „Aanlei ding was een inbraakgolfver telt Van Sprundel. „Buurtbewo ners gingen rondes lopen in de wijken. Ik zie het nut er echt wel van in. Er komen heel posi tieve dingen uit. Maar afgelo pen zaterdag dacht ik: we schie ten door. We zijn een angstcul tuur aan het creëren." Die dag kreeg hij een berichtje: „In mijn tuin zouden twee verdach te mannen staan die het huis in de gaten hielden. Toevallig zat ik om de hoek, dus ik belde ge lijk de politie en sprintte naar mijn huis." Het bleek loos alarm. De twee mannen, inzit tenden van een eveneens als 'verdacht' opgegeven auto, ble ken gewoon in het café aan de overkant te zitten. Zelf bleek Van Sprundel inmiddels als ver dachte te boek te staan. „Omdat iemand me had zien rennen. De politie herkende me van het VUSSINGEN. Bioscoop CineCity en Cine Café in Vlissingen hou den zondag 28 februari een Os caravond en -nacht. Die nacht worden de belangrijkste filmon derscheidingen uitgereikt in Los Angeles. Om 22.00 uur worden in de bioscoop drie belangrijke kandi daten voor de begeerde beeldjes vertoond. Het gaat om The Revenant - twaalf keer genomineerd, onder meer voor beste film, beste regis seur (Alejandro Gonzalez Inarritu), beste acteur (Leonardo DiCaprio), beste mannelijke bij rol (Tom Hardy) en beste camera werk), The Martian - zeven keer genomineerd, onder meer voor beste film en beste acteur (Matt Damon) en Bridge of Spies - zes keer genomineerd, onder meer voor beste film en beste manne lijke bijrol (Mark Rylance). Na afloop van de film is de Os carparty in het Cine Café. Bezoe kers kunnen via een live-verbin ding de uitreiking van de Oscars volgen. Ook worden er warme en koude Amerikaanse hapjes ge serveerd. De party is naar verwachting rond half zeven 's ochtends afge lopen. FZC door Wendy Wagenmakers Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE BURCH-HAAMSTEDE BRUINISSE ZIERIKZEE Buurt-app door Ondine van der Vleuten N Voor meer informatie en kaartver koop www.cinecity.nl En dan is dit nog niet eens de hele wietkwekerij, zoals de politie die gister ochtend aantrof in Zierikzee. foto wijkagent Douwe de Vries

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57