cm GOE I 5 0 KLEINGELD 6,4 Als je op een ijskoude piste staat, wil je geen accu vervangen MOOI l Banknummer onthouden ook! Het ziet er vaak ook gaaf uit." Mee eens, zegt Ger. „Toch is de vraag: wat ga je uiteindelijk doen met die beelden? Ik zit er niet echt op te wachten dat een vriend die net terug is van een skivakantie in Les Menuires, mij een zeven minu ten durend filmpje van een afda ling laat zien waarin niks gebeurt. Je moet de beelden wel bewerken, maar dat is tegenwoordig heel sim pel om te doen." Stabilisator Beeldkwaliteit is de belangrijkste eigenschap van een goede actionca- mera, daar zijn de drie panelleden het roerend over eens. De kwaliteit wordt vooral bepaald door de kwa liteit van lens, sensor en stabilisa tor. „Een goede stabilisator zorgt er voor dat beelden zo vloeiend moge lijk blijven", aldus Bart. Ger heeft wel eens beelden gezien waar de sneeuw blauw van kleur was ge worden. „Dan is de witbalans erg slecht en weetje dus dat het een prutsapparaat is." Bart: „Met een aantal camera's kun je in 4K fil men, zoals de GoPro en de Tom- Tom. Dat betekent vier keer meer pixels dan Full HD. Daar betaal je echter wel voor." Geluidskwaliteit en functionaliteit zijn ook belangrijk, zegt Miranda. „Doe mij maar een camera met zo min mogelijk knopjes die het liefst te bedienen zijn met handschoenen aan; je wilt niet de hele tijd pielen met zo'n ding, zeker niet als je aan het skiën bent." Let ook op de accuduur, zegt Bart. „Bij sommige actioncams is de accu na een minuut of twintig leeg. Dat is niet oké. Je kunt wel een reserve- DE UITSLAG <ïÜoltel accu meenemen, maar daar betaal je natuurlijk extra voor. Daarbij komt: als je bovenop een ijskoude piste staat en het sneeuwt, dan wil je helemaal geen accu vervangen. Dat is veel te veel gedoe." Ook qua bevestiging zijn er ver schillen: sommige actioncams be vestig je met een plakker op je helm, voor andere camera's heb je een zogenoemde 'mount' nodig. Ook zijn er actioncams die je met een simpel bandje op de helm kunt bevestigen. En dan zijn er nog de grote prijs verschillen. Ger: „Wie de GoPro, Garmin of TomTom wil aanschaf fen, doet een echte investering. Ik zou best de Saiora kunnen kopen, maar dan als pure impulsaankoop. Deze test maakt één ding duidelijk voor mij: de duurste apparaten le veren de beste beeldkwaliteit. Geen enkele twijfel." V aak gold terug bij super GD BOEK Evenwicht In je leven BESPAARTIP Thermometer om te sparen woensdag 3 februari 2016 i Telefoonnummers kennen we niet meer uit ons hoofd, laat staan bank nummers. Hoeft ook niet, als je een iPhone en de gratis app IVAN hebt draaien. Die toont de re keningnummers van jouw contacten die de app ook hebben geïnstalleerd. -4 I. GoPro Hero4 Black Edition. Prijs: €389,00. Ondanks de toenemende concurrentie nog steeds nummer één, zij het nipt. Filmt in 4K. Volgens het testpanel niet de meeste gebruiksvriendelijke camera, maar de beeldkwalï teit is geweldig. En daar gaat het uiteindelijk om. -4 3. TomTom Bandit. Prijs: €475,90. Zeer gebruiksvriendelijk, filmt in 4K, lange accuduur. Kleine afstandsbedie ning meegeleverd. Is volgens het panel wel wat duur voor de gewone consument. Qua beeldkwaliteit niet beter dan de Garmin en de GoPro. -4 2. Garmin Virb XE. Prijs: €359,00. Stabiele beelden, zeer goede geluidskwaliteit. Redelijk makkelijk te bedienen, ook met hand schoenen aan. Camera kan een klap hebben, dus een stevig apparaat. Maar ook stevig aan de prijs. -4 4. Sony HDR-AS200VR. Prijs: €285,00. Prima beeldkwaliteit en beeldstabilisa tie, zelfs bij extreme bewegingen. Geluid is matig. Voor de bediening maakt deze Sony - als enige - gebruik van een soort smartwatch: niet handig met handschoenen en lange mouwen. 5. Saiora Prosport Wifi PSC860IFWD. Prijs: €98,95. Matige sensor. Scherp beeld bij stil stand, bij beweging is de beeldkwaliteit matig. De bijbehorend app is beroerd, het aantal functies beperkt. Wel makkelijk te bedienen. -4 6. Rollei Actioncam 400. Prijs: €88,99. Beeldkwaliteit valt niet tegen voor dit 'koopje'. De witbalans is echter niet helemaal in orde: de sneeuw kleurt een beetje groen. Makkelijk in ge bruik, zelfs voor een leek. Voor filmpjes en meer info over de geteste actioncams, zie www.besteproduct.nl/actioncamtest 44 miljoen smart glasses (zoals Google Glasses) zullen in 2020 worden ver kocht, zo voorspelt Juniper Research. De markt blijft nog achter bij de verwachtingen. Supermarkten gaan coulant om met klachten over te scherpe mosterd, te sterk geurend was middel of verlepte groenten, zo conclu deert de Consumen tenbond na een steekproef. Lidl en Jumbo gaven in 80 procent van de ge vallen geld terug. Hoe zorg je voor balans in je leven? Hoe zorg je er voor dat je gelukkig wordt met je werk? Een vraag waarop schrijver/spreker Ben Tiggelaar een ant woord geeft in 31 stappen. Zijn boek Mooi werk ver scheen ter gelegenheid van de Maand van de Spi ritualiteit en staat al twee weken bovenaan de best sellerlijst (CPNB, €10). In de Britse stad Swadlin cote krijgen klanten van de plaatselijke supermarkt Sainsbury's een thermo meter. Het apparaatje moet ervoor zorgen dat mensen minder eten hoe ven weggooien. Als voed sel op de juiste tempera tuur wordt bewaard, blijft het langer houdbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49