Scheldemond College start in september met een tennisklas Belgische oefenmeester haalde landelijke nieuws 12 ZEELAND Clinic wereldkampioen Exell Serooskerke speelt zaterdag al achtste finale tegen Oranje Wit SDO'63 is eerste klus als hoofdtrainer bij een eerste elftal. „Ik kan genieten van een trainer als Michel Preud'homme." 'SDO, daar ga je nog lang van horen' Serooskerke speelt komende za terdag al het duel met eersteklas ser Oranje Wit in de achtste fina le van de districtsbeker. De be kerwedstrijd stond aanvankelijk gepland voor zaterdag 27 februa ri, maar op die dag haalt de kop loper uit de derde klasse A in te gen Kapelle. Boonman assistent bij Ajax-Feyenoord Angelo Boonman komt zondag in actie tijdens het duel tussen Ajax en Feyenoord. De inwoner van Sluiskil is tijdens de Klassieker één van de twee assistenten van scheidsrechter Kevin Blom. Boon man, die het begin van het sei zoen miste door een blessure, was op 28 oktober ook al één van de assistenten tijdens het beker duel tussen Feyenoord en Ajax in de Kuip. De Rotterdammers won nen toen door een eigen doelpunt van Ajacied Joel Veltman (1-0). Om een doordeweekse wed strijd te voorkomen wordt het bekerduel nu komende zaterdag gespeeld in Serooskerke. De af trap is om 14.00 uur. Serooskerke bereikte de achtste finale door tweedeklasser Ter- neuzense Boys na strafschoppen uit te schakelen. Jong Ambon verder met trainer Mual Marlon Mual is ook volgend sei zoen trainer van Jong Ambon. De oefenmeester is momenteel aan zijn derde seizoen als eindverant woordelijke bezig bij de Middel burgse club. Jong Ambon maakte in 2014 de overstap naar het zater dagvoetbal en werd meteen kam pioen van de vierde klasse. Eén ni veau hoger bezet Jong Ambon nu de zesde plaats. In de eerste veer tien wedstrijden verzamelden de Middelburgers onder leiding van Mual 22 punten. sport kort De avond is zojuist gevallen in Sint Sigi Leest haalde eind decem ber het landelijke nieuws. Na vijf nederlagen op rij probeer de de trainer zijn spelers met een vurig pleidooi op scherp te zetten. Voorafgaand aan de wedstrijd tegen het Brabantse Rimboe stuurde hij zijn spe lers via WhatsApp een opmer kelijke peptalk toe, waarin hij op de klanken van Hardcore Vibes met opzwepende tek sten strooide. 'SDO, daar ga je nog lang van horen, en dat be gint vanaf vandaag!' Leest zag eerder een Brabantse colle ga-trainer een soortgelijke act uitvoeren. „Na al die nederla gen vond ik het een geschikt moment om dat ook eens te doen", lacht Leest. De gevol gen had de Belg niet overzien. „Het filmpje stond binnen een dag op de sites van diverse lan delijke media en zelfs Hart van Nederland hing aan de lijn. Ik wilde er eigenlijk nie mand mee storen, het was puur voor mijn spelers." Zijn vrouw en kinderen ston den in eerste instantie niet achter het filmpje, maar kon den er later toch om lachen. En het bestuur van SDO'63? „Zij vonden het super, Lams- waarde is onbedoeld op de kaart gezet." Hoewel het elftal van Leest na diens speech met 0-1 won, en twee wedstrijden op rij onge slagen bleef, verschijnen er geen nieuwe opnames meer. „Dit was eenmalig; ik ben ei genlijk geen fuifnummer." Jansteen, wanneer Leest het tactiek bord erbij pakt. Er wordt geschoven met magneten, het aantekeningenboek je wordt volgekrabbeld. Dit is volgens zijn echtgenote Uona een tafereel dat wekelijks een aantal keren terugkeert. In Lamswaarde is sinds dit seizoen een bevlogen coach actief. „Als ik van één trainer kan genieten dan is het wel van Michel Preud'homme. Ik weet dat men in Nederland zijn bezieling langs de lijn niet altijd kon waarderen, maar ik herken er wel iets van mezelf in", geeft hij een inkijkje in zijn karakter. De SDO-trainer noemt niet geheel toevallig de naam van Preud'homme, die één van zijn landgenoten is. De 39-jarige Leest verhuisde op zijn zesde vanuit het pittoreske Leuven naar het Waasland, waar Stekene zijn nieuwe thuis werd. De plaatselijke club Straat je Stekene werd zijn eerste en zeker niet zijn laatste club. „De trein is toen beginnen rijden. Op mijn tiende werd ik opgepikt door SK Beveren, waar ik vier jaar lang een ontzettend mooie tijd heb gekend." Leest deed een stap terug en speel de nog voor een tweetal amateurclubs voordat KV Mechelen zich meldde. Daar kon hij als jeugdspeler niet door breken. Eendracht Aalst werd de vol gende halte. „Het was halverwege de ja ren negentig. Ik kon daar als spits nog niet aanhaken bij de eerste selectie om dat ene Gilles de Bilde daar speelde, maar had goede hoop op een contract." Dat contract kwam er uiteindelijk nooit. Het Bosman-arrest moest nog zijn intrede doen en de eerste club van Leest, Straatje Stekene, wilde bij een contractondertekening geld zien. „Toen ben ik het provinciale voetbal in gerold." Leest graaft even diep in zijn geheugen. „In België heb ik vervolgens nog voor zes clubs gespeeld. Voor som mige clubs zelfs twee periodes." Met een bezoek aan Dancing BBC in Sint-Niklaas veranderde het leven van de Vlaming. Hij leerde er zijn hui dige vrouw kennen, een Koewachtse. Samen betrokken ze in 2001 een huis in Sint Jansteen. Het duurde echter nog tot 2007 vooraleer Leest inging op de avances van VV Steen. „Op mijn 31e ben ik daar gaan voetballen. Maar die tweeënhalf jaar werden vooral geken merkt door blessureleed. Tot mijn der tigste heb ik geen kwetsuren gekend, maar dat heb ik daarna ruimschoots in- „Die structuur in combinatie met sport en onderwijs is van grote meerwaarde", benadrukt TOZ-coach Luc Govers. Maandag 15 februari is er een informatieavond op het Schelde mond College. Daar zal een pre sentatie worden gegeven door topsportcoördinator Michael Bronner en de TOZ-coaches Luc Govers en Jan Willem Baars. 'Voor de tennisklas is al de nodige belangstelling en dat gaat zeker door' „Voor de tennisklas is al de nodi ge belangstelling en dat gaat ze ker door", aldus Eugène Fagg, di recteur van het Scheldemond Col lege. Het Scheldemond College heeft behalve met TOZ op dit mo ment ook speciale afspraken met de JVOZ (voetbal) en Turnschool Zeeland. Daarnaast is er een bas ketbalklas en zijn er ook dansklas- sen. „Komend jaar willen we ook starten met hockey en rugby, mits daar voldoende belangstel ling voor is", zegt Fagg, die daar bij streeft naar minimaal vijftien leerlingen per sport. Voor de spor ten hockey en rugby zijn er infor matieavonden op respectievelijk 8 en 16 februari. Sport sport@pzc.nl NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Meervoudig wereldkampioen vierspan-men nen Boyd Exell komt zaterdag 13 februari naar Nieuw- en St. Joosland om een clinic en demonstratie te geven. De Australiër verzorgt in stal De Kroo tussen 9.00 uur en 17.00 uur clinics en geeft 's avonds een demonstratie met het Arabo-Friese vierspan van de Middelburgse stal Groot Prooijen. foto ANP SEROOSKERKE ZEIST MIDDELBURG TERNEUZEN Coban per direct weg bij Terneuzen Terneuzen maakt de competitie af zonder Sinan Coban. De aan valler is per direct ge stopt bij de zondag derdeklasser. Coban, die in het verleden ook voor VC Vlissin- gen en Goes speelde, kwam in januari 2015 over van Melsele. De ervaren spits heeft de deur bij Terneuzen nu achter zich dichgetrok- ken na een aanvaring met een lid van de technische staf. IZEGEM Handbalster Nijsen stijgt met haar team Handbalster Xaira Nij sen uit Oost-Souburg is met haar ploeg DHT Middelkerke/lze- gem opgeklommen naar de vijfde plaats in de Belgische eredivi sie. In eigen huis werd met 22-19 gewonnen van concurrent DHC Waasmunster. „We hebben de hele wed strijd gedomineerd", zei de oud- speelster van EMM. Nijsen was zelf tweemaal trefze ker. Met nog één wed strijd in de reguliere competitie te gaan heeft DHT één punt voorsprong op Waas munster. De num mers vijf tot en met acht strijden in de Play Downs voor lijfs behoud in de Bel gische eredivisie. Sigi Leest is vooral door Juriën Dam SINT JANSTEEN Diverse landelijke media publiceerden eind 2015 een opmerke lijk filmpje van SDO'63-trainer Sigi Leest. Afgaande op die beelden lijkt hij een behoorlijke losbol, al blijkt dat beeld niet te stroken met de werkelijk heid. „Ik ben wel een temperamentvolle coach", weet Leest. Om er lachend aan toe te voegen: „Mijn assistent duwt me soms terug de dug-out in." Een beeld uit de video die Sigi Leest naar zijn spelers stuurde. door Menno Kole VLISSINGEN. Het Scheldemond Col lege start in september van dit jaar met een tennisklas voor eer ste- en tweedejaars leerlingen. De 'Topsporttalentschool' in Vlissin- gen wil daarmee maatwerk bie den voor sporttalenten. Op tennis- vlak werkt het Scheldemond al zes jaar samen met Tennis Organi satie Zeeland (TOZ), maar voor het eerst komt er een speciale ten nisklas. Eugène Fagg, directeur Scheldemond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40