Meeste Keulenaren vieren na geweld nieuwjaarsnacht 'gewoon' weer feest Riviercruises per Rhine Princess NIEUWS 3 Carnaval in Keulen is pils, bockworst en een koddige outfit in rood-wit. Al koopt een enkeling voor de zekerheid een gaspistool. 549 549 649 hand heeft. Er worden zo'n 2.500 agenten ingezet; het dubbele van wat normaal is bij de viering. Er komen extra camera's, extra straat lantarens op ongure plekken, extra plekken in de cel en Security Points waar eventueel belaagde vrouwen zich kunnen melden. Petra Röger (63) vindt het alle maal wat tè. Ze tikt tegen haar hoofd. Gezond verstand. Dat is ge noeg. „Ik zorg ervoor dat ik grote mensenmassa's mijd. En als ie mand het toch waagt om aan mijn billen te zitten: dan krijgt-ie ge woon een tik met mijn loopstok." Best 'mazzel' dat ze net twee nieu we knieën heeft. „Ha! Eleb ik met een een wapen bij me." Niet alle Keulenaren grappen erom. Monica (54), die niet met haar achternaam in de krant wil, heeft net een busje pepperspray voor haar dochter van 18 gekocht. 'Akelig', vindt Monica dat. „Ik zou ook liever hebben dat ze het niet nodig had. Maar ik zou het mezelf niet vergeven als ik er niet alles aan gedaan had om te zorgen dat mijn dochter zich kan verweren." En de 35-jarige Alina Schnei der? Die noemt de bewoners die zich net zo gretig als voorgaande jaren in het feestgedruis storten ronduit 'naïef. „De meeste Duit sers stappen wel héél snel over die nacht heen. Alsof het maar een in cident was. Ik geloof daar niet in. Het is een teken aan de wand dat er waarschijnlijk ook vluchtelin gen bij betrokken waren. De mees ten hebben niks kwaads in de zin, maar sommigen wél. Daar moeten we de ogen niet voor sluiten." De jongens bij de carnavalswin kel kunnen met een neppistool klooien - Alina vindt het tijd voor een echt exemplaar. Ze heeft net een gaspistool van zo'n 200 euro bij jachtwinkel Frankonia beke ken en gaat er online een bestel len. „Oudejaarsavond heeft me net dat zetje gegeven. Ik moet vaak 's avonds alleen op pad en dat ga ik niet meer zonder een wa pen doen." TIPS VOOR VROUWEN 'Ik zorg ervoor dat ik grote mensenmassa's mijd, gewoon gezond verstand' 'Er is juist minder kans dat in Keulen iets gebeurt, omdat iedereen nu heel alert is' Ook de blonde Alexandra Rott scheidt (23) heeft net zoveel zin als andere jaren. „Angstig? Nee. Er is juist minder kans dat er in Keu len iets gebeurt omdat iedereen nu heel alert is." Inge Ronge (74) - ze zoekt nog een bloemenhoed bij haar outfit - voelt zich even min angstig. „Ik vier het al vijftig jaar en heb nog nooit iets verve lends meegemaakt." In Deiters, een van de oudste en bekendste zaken van Keulen, merken ze naar eigen zeggen niks van 'carnavalsangst' na de massa aanranding. Verkoopster Melanie Zahn (53): „We krijgen net zo veel klanten over de vloer als anders. Zo'n twintigduizend per dag." Bij het toerismekantoor heb ben ze evenmin het idee dat het miljoenenevenement minder Jecken ('gekken', zoals de carnavals vierders heten) op de been brengt. Josef Sommer: „We hebben vlak na 1 januari wel bezorgde telefoon tjes en mailtjes gehad, maar hoe veel bezoekers er afhaken? De ho teliers klagen in elk geval niet." De Keulse politie, die na die ge wraakte nacht zwaar onder vuur kwam te liggen, doet er ondertus sen alles aan om duidelijk te ma ken dat ze het dit keer wel in de Silvio (20) rent de kelder trap van carnavalswin kel Deiters op, hoofd gebogen, een semiauto- matisch wapen in zijn rechterhand. Ra-ta-ta-ta. Vrienden Glody Kun- zika (23) en George Fuhrmann (19) gniffelen erom. Ze gaan er ook een halen. Kost maar 19,95 eu ro, heeft lichtjes en past uitste kend bij hun ME-uniform. De drie lachen om de oproep van de lokale politiechef Jürgen Mathies om nepwapens en militaire out fits bij carnaval te vermijden. Sil vio: „Als agenten niet eens het ver schil ziet tussen dit plastic ding en een echt wapen, sorry, dan mo gen ze zichzelf niet eens politie noemen." Het is niet dat de vrienden niet onder de indruk zijn van 'de vrese lijke gebeurtenissen' op oudejaars avond: ze zijn er naar eigen zeg gen gewoon op gebrand carnaval er niet door te laten versjteren. Glody: „We mijden zo'n plek als het station: te massaal, te toeris tisch, elk jaar gelazer. Wij vieren het gewoon met een groep in de kroeg. Nooit problemen gehad." Rijn Moezel tot Zeil De wereld is Kras Riviercruises 100% vertrekgarantie! Ga naar Kras.nlJ^jrfi WOENSDAG 3 FEBRUARI 2016 'Wie aan mijn billen zit, krijgt een tik met mijn loopstok' Migranten in Keulen krijgen les in carnaval vieren om wederzijds begrip te kweken en optimaal te kunnen integreren, foto Martin Meissner/AP Gemeente en politie in Keulen delen de opmerkelijke brochure Sicherheit fiir Frauen (veiligheid voor vrouwen) uit. Enkele opvallende tips: Vrouwen moeten 'op hun gevoel vertrouwen' en bijvoorbeeld uitwij ken als ze tegen een groepje aanlo pen van niet verklede mannen dat alcohol drinkt en niet aan het car- navalsgebeuren deelneemt. Vrouwen moeten zich niet alleen op straat begeven als ze een drank je op hebben. Alcohol leidt tot 'foute inschattingen' en 'lichtzin nigheid'. Advies: per vrouwen groep één 'Bob'. In een gevaarlijke situatie weglo pen, schreeuwen en vechten. Gil len is volgens de folder zelfs 'een van de succesvolste verdedigings strategieën'. De folder benadrukt dat vrouwen zich niet tegen seksuele intimida tie hoeven te beschermen 'door andere kleding te dragen of plek ken te mijden'. „Vrouwen hebben recht zich vrij en zonder gevaar in de openbare ruimte te begeven." Petra Röger (63) carnavalsvierder in Keulen Alexandra Rottscheidt (23) door Eefje Oomen Nieuw! Stijlvolle vaarvakanties met het MS Rhine Princess****. Laat u verrassen door de gastvrije bemanning, uitstekende maaltijden en mooie routes. IJsselmeer Hanzesteden Van Arnhem naar o.a. Hoorn, Enkhuizen, Texel, Harlingen, Kampen en Zutphen. Busrondrit vakantie-eiland Texel mogelijk Bezoek optioneel ook Giethoorn Vertrek: juli en september Zie: Kras.nl/91153 I Hollandse rivieren Zeeland Van Arnhem naar o.a. Gouda, Middelburg, Veere, Willemstad, Heusden en Nijmegen. Via de Nieuwe Maas, Oude Maas en het Spui Rondrit Heusden per paardentram mogelijk Vertrek: alléén 25 juni Zie: Kras.nl/91152 Van Arnhem naar o.a. Keulen, Königswinter, Alken, Zeil, Cochem, Winningen en Düsseldorf. Wijnproeverij in Alken mogelijk Bezoek optioneel de Reichsburcht in Cochem Vertrek: mei, juli en aug. Zie: Kras.nl/91151 I 7 dagen v.a. 7 dagen v.a. 7 dagen 4/yv» Prijzen per persoon o.b.^j)^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3