^Fotoalbum Het familiefeest groeit nog steeds in De Pikpot' In 's-Heerenhoek is het een grote refcinie 8 WALCHEREN Voor de een is het een familiefeest, voor de ander een feest van verbroedering. Carnaval barst dit weekend los. „Mensen uit de carnavalsdorpen zijn over de hele wereld uitgewaaierd, maar ze komen hiervoor terug." r* Op de site van de PZC staat een V fotoalbum waar alle foto's die onze fotografen tijdens carnaval maken, in komen te staan. Uiteraard mag u daar uw eigen foto's aan toevoegen! Kijk op www.pzc.nl/foto en upload uw foto's Carnaval op de Bevelanden en Tholen - Ej en optocht die steeds meer deelnemers krijgt, bierverkoop die is ver drievoudigd en ieder jaar een grotere feesttent. Het car naval in Kwadendamme, oftewel De Pikpot, is de afgelopen tien jaar flink gegroeid. De sleutel van het succes? Voorzitter van de carnavalsver eniging Jeroen van Sabben: „Het feest is hier echt voor de familie. We heb- ben soms drie generaties bij elkaar die samen staan te feesten in de tent. Dat is ons sterke punt." Die tent heeft er niet altijd gestaan. Hoewel de carnavalsvereniging dit jaar veer tig jaar bestaat, staat er pas sinds 2005 een tent naast Tapperij 's Lands Welvaren. De huidige eige naar van het café, Nico Peeters, kwam het jaar daarvoor in de zaak en zag dat er tijdens carna val iets moest veranderen. „Door de drukte kwamen de kinderen in de verdrukking." De eerste tent was tachtig vier kante meter. Zo'n tent is van daag de dag te klein, want onder tussen staat er een tent van 640 vierkante meter die het hele pleintje in beslag neemt. De zaal in het café is nog steeds voor de kinderen. „Ik zet daar ook een speciale dj neer en de beveiligers mogen de volwassenen wegstu ren als er te veel zijn", aldus Peet ers. Juist die speciale aandacht voor de allerkleinste feestvier ders zorgt ervoor dat iedereen feest kan vieren. „Als de kinde ren het naar hun zin hebben, kunnen de ouders ook langer blij vertelt Peeters. Voorzitter Van Sabben vult hem aan: „Na de optocht op za terdag rolt iedereen hier binnen. een uur of acht brengen de opa's en oma's de kleinkinderen naar huis en feesten de volwasse nen nog even door." Toch is er één doelgroep die niet blijft hangen in het dorp. Van Sabben: „We zien dat de jeugd tussen de 15 en 20 jaar 's avonds naar 's-Heerenhoek ver trekt. Die gaan daar naar Kiekie ris." Dat houd je volgens de man nen ook niet tegen. „Wij hebben hier een andere doelgroep dan in 's-Heerenhoek", aldus Peeters. Van strijd tussen de dorpen is dan ook geen sprake. „De ver standhouding is gewoon goed en carnaval zal daar ook altijd blij ven bestaan." De groei van het feest werkt stimulerend voor de carnavalsver eniging. „Het is leuk om te zien dat de tent na de optocht zo vol staat. Je doet al het werk niet voor niets", aldus de voorzitter. Toch vinden de mannen dat carnaval in De Pikpot niet nóg groter hoeft te worden. „We heb ben nu gewoon een gezellig feest met de mensen uit het dorp en de omliggende dorpen. Er zijn ei genlijk nooit opstootjes en dat willen we graag zo houden", al dus Van Sabben. Café-eigenaar Peeters is het met hem eens. „Je moet ook oppassen dat je niet ten onder gaat aan je eigen suc ces." 4lk kom graag in De Pikpot omdat er daar veel bekenden zijn. Het is oo|< lekker kleinschalig en vanuit Ovezande is het goed aan te fietsen' Diverse Paerehat m i 'Het carnaval h Bouwgroep de Poel Kruupers vorig jaar tijdens de optocht in 's-Heerenhoek. foto Johan van der Heijden xidordag 4 fi Lewedorp 14.00 uur, De prins brengt een be zoek aan zieke inwoners van het dorp. 19.00 uur, de jeugdgarde brengt een bezoek aan de oudste en jongste inwo ner van Lewedorp. 20.30 uur, café De Goede Verwach ting, Bouwersbal Oud-Vossemeer 18.15, Stasse Mispit, start lampionnen- optocht Vrijdag 5 februari Goes 13.00 uur, Bezoek van prins en Raad aan de Bisschop Ernstschool en de Holtkampschool, mmv Vals-Alarm. 20.30 uur, café Baarends, Vals Alarm Bal. Thema: Sinterpaaskerstkonings- oudenieuwbal. 23.11 uur, café Baarends, sleutelover handiging van Goes door burgemees ter René Verhulst aan Prins Kees I van Hanzehat. 's-Heerenhoek 13.00 uur, De Bierdulve, onthulling van de 'Jikke'(opening van het carna val) 13.15 uur, De Jeugdhoeve, Schoolcar- naval 18.45 uur, De Korenbeurs, Bonte Avond, kindercarnaval met songfesti val en kleurwedsrtijd 20.30 uur, De Jeugdhoeve, Jeugdcarna val 21.00 uur, De Korenbeurs, Retro neu- zenbal Kwadendamme 15.15 uur, Schoolfeest 22.00 uur, Feesttent, halve Natte Avond, carnavalsbal Lewedorp 14.30 uur, De Zandlooper, kindercar naval 19.30 uur, kerkdienst, mmv dames koor Con Dios en blaaskapel De Koen- kelpot 21.00 uur, café De Goede Verwach ting, Carnavalsbal Oud-Vossemeer 11.00 uur, Bezoek Prins en gevolg aan de basisscholen 20.30 uur, De Vossenkuil, Polderkoai- tjesbal Zaterdag 6 februari Goes 20.30 uur, café Baarends, Het Voute Carnavalsveest mmv Die2 's-Heerenhoek 10.00 uur, bouwersontbijt 14.30 uur, De Jeugdhoeve, vertrek kinderoptocht 15.15 uur, De Jeugdhoeve, kinderbal 20.30 uur, De Jeugdhoeve, Jeugdcarna val 20.30 uur, start kroegentocht van de Prins en zijn gevolg. in Kwadendamme foto Johan van der Heijden locaties: Carnavalsbal in Kwadendamme 13.30 uur, A. de Koningstraat, vertrek optocht 16.00 uur, Feesttent, Carnavalsbal Lewedorp 13.00 uur, Overhandiging van de sleu tel van het dorp aan de Prins 14.00 uur, start optocht 17.00 uur, café De Goede Verwach ting, Carnavalsbal mmv J&J 2 Men Compagnie Zondag 7 februari 's-Heerenhoek 14.00 uur, Optocht door Paerehat 17.00 uur, De Bierdulve, einde op tocht en prijsuitreiking 21.00 uur, Carnavalsbal in Paerehat en kroegentocht van de prins en zijn ge volg. Goes 13.30 uur, café Baarends, kindercarna val mmv Die2 en Vals-Alarm 20.30 uur, café Baarends, Mottobal en afsluiting. Kwadendamme 18.00 uur 's-Landswelvaren, het Slotak koord Lewedorp 17.00 uur, café De Goede Verwach ting, Hollandse Hits Festival Oud-Vossemeer 12.49 uur, De Vossenkuil, Optocht 15.00 De Vossenkuil, Vlooiencircus 20.30, De Vossenkuil, Vlooienbal Maandag 8 februari 's-Heerenhoek 15.00 uur, Kiekieris, Kieltjesbal voor de lagere schooljeugd 21.00 uur, Carnavalsbal in Paerehat en kroegentocht van de Prins en zijn ge volg 23.11 uur, verbranding van de Koen- kelpot en afsluiting van het carnavals seizoen 2016 Kwadendamme 21.00 uur, 's Landswelvaren, Aftaaibal door Daisy Schalkens Bo de Muynck (foto), Ovezande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36