Plan voor luxe boutiquehotel op landgoed Ipenoord Oostkapelle 'Kwaliteit gymlessen scholieren onder druk' Kinderboerderij Middelburg telt meer gasten na commotie over bezuiniging WALCHEREN 7 Bezoekers van De Klepperhoeve krijgen meer waar voor hun geld. De kinderboerderij komt met nieuwe activiteiten en sponsorplannen. Boerderij- dub les 1 zorg voor een konijn MIDDELBURG. De steunbetuigin gen voor Kinderboerderij De Klep perhoeve waren hartverwarmend. Nu de bezuiniging door de ge meente Middelburg meevalt, hoopt beheerster Milly Kooger dat het niet bij woorden blijft. De eerste signalen zijn positief: het is ook echt drukker op De Klepperhoeve. De tijd is dus rijp om plannen die er al lagen, nu uit te voeren, vinden Kooger en haar collega Angela Mouthaan. Zodat mensen langer blijven én vaker te rugkomen. Ponyrijden op zater dag. Extra activiteiten in vakanties en rond feestdagen zoals Hallo- ween, Vaderdag en Moederdag. Een nieuw peuteruurtje op woens dagochtend. Activiteiten voor vol wassenen op donderdagochtend. „Door de bezuinigingsdiscussie lag alles een tijdje stil. Nu is de ur gentie extra groot om ze op te pak ken", zegt Mouthaan. Want De Klepperhoeve moet met ingang van 2019 nog altijd 20.000 euro inleveren. Dit jaar gaat er nog geen geld af en daar om is het belangrijk nu te investe ren in vernieuwing, zegt Kooger. „Dan kunnen we de korting de ja ren erna terugverdienen." Nieuwe activiteiten opzetten is daarvoor niet voldoende. Om ze voor zo veel mogelijk mensen toe gankelijk te houden, wil De Klep perhoeve ze namelijk niet te duur maken. En entree heffen om de kinderboerderij binnen te mogen, willen ze ook niet. „Uit onderzoek van de Stichting Kinderboerderij en Nederland blijkt dat mensen dan minder vaak komen. Ik heb liever dat ze gratis binnen kun nen, vaker komen en dan betalen ren moeten zorgen", vertelt Nikki. Ze kent Fenne en nog een paar andere kinderen van school. „Mijn moeder zag op Face- book over de Boerde rijclub en heeft er toen zelf ook iets over op Facebook ge zet", vertelt Fenne. „En toen zagen de an deren dat ook." Nikki is blij dat ze naar de Boerderijclub mag. „Ik vind dieren leuk, maar wij hebben thuis geen dieren." De Boerderijclub komt acht weken lang elke dinsdag bij elkaar. De tweede les gaat over kippen. Dus waarom hebben we de konijnen gebor steld? „Om de vacht te ver zorgen." En wat geven we ze dan? „Aandacht." De meiden die mee doen aan de eerste Boerderijclub van De Klepperhoeve heb ben goed opgelet tij dens de eerste les. 'Juf Angela Mout haan van de kinder boerderij kan tevre den zijn. Ze is ook 'ge makkelijk' begonnen. „Kinderen vinden ko nijnen het minst eng. We zetten ze niet meteen voor de gei ten en schapen. Die komen later." Mare (8) vertroetelt een fors konijn: Bon ny, een Nederlandse hangoordwerg. Ze komt graag en vaak op De Klepperhoeve. Net als Fenne (7) en Nikki (6). De drie heb ben het naar hun zin bij de Boerderijclub. „We hebben geleerd dat we goed voor die van 50 bijvoorbeeld, waarvoor le den 50 euro betalen voor concrete projecten, zoals het renoveren van de volière (dit jaar). Het 'donateur schap' wordt vervangen door de 'Boerderijvriend'. „Dat klinkt leu ker. Vrienden krijgen een nieuws brief en eens per jaar een Boeren- borrel", kondigt Mouthaan aan. In maart wordt een die- ren-adoptieplan gelanceerd. En met de gemeente wordt gespro ken over het verbouwen van het oude duivenverblijf tot horecapa- viljoen. Kooger: „Als we willen dat mensen langer blijven, moe ten we ook iets kunnen bieden." Frisse ideeën genoeg dus. Milly Kooger lacht. „Dat is eigenlijk een positief effect van de bezuiniging. We stonden een beetje stil. Nu kunnen we verder. Ik zie het als een haalbare uitdaging." 'Er zijn ideeën genoeg. De bezuiniging is een haalbare uitdaging' voor een drankje, een ijsje of een donatie doen", verklaart Kooger. Extra geld moet op andere ma nieren binnenkomen. De Club Het college boog zich gisteren over de plannen van de Rotter damse The Hunters Company voor de herontwikkeling van het landgoed. Met in het herenhuis een kleinschalig hotel en daarbij losstaande landgoedsuites ver spreid over het terrein. Dat bete kent onder meer renovatie van het historische herenhuis en koetshuis, sloop van alle niet-his- torische aanbouwen en schuren en de huidige vijverhuizen. De oude kas wordt vervangen voor een orangerie. Volgens het geldende bestem mingsplan overschrijdt de toe komstige bebouwing het maxi maal toegestane. Wethouder Jaap Melse: „De huidige kas is niet als bebouwing opgenomen in het be stemmingsplan. Het college is verder bevoegd met maximaal tien procent af te wijken voor het uitbreiden van de totale bebou wing, mits er geen afbreuk wordt gedaan aan de landschappelijke waarde van het landgoed. De commissie ruimtelijke Ont wikkeling bepreekt de plannen 25 februari. De familie Van de Velde runt er nu een kwart eeuw hotel Green White. Maar het echtpaar wil, gezien de leeftijd, al langer van het hotel af. Temeer omdat er geen opvolger is en het horeca- werk te zwaar wordt. Maar het echtpaar wilde wel op het landgoed blijven wonen en er een woonoord voor senio ren opzetten. De kans lijkt nu ver keken. Annemiek van de Velde: „Het is teleurstellend en jammer dat wij er in gesprekken met de gemeente niet zijn uitgekomen." VLISSINGEN. Gemeentelijke bezui nigingen op sport gaan ten koste van de kwaliteit van het gymon- derwijs voor Vlissingse basisscho lieren. Dat vreest de plaatselijke fractie van Groenlinks. Raadslid Alex Soplantila kaartte eind vorig jaar al aan dat de kwali teit van het lokale bewegingson derwijs te wensen overliet. Hij on dersteunt dan ook van harte de roep om structurele inzet van vak leerkrachten in het basisonder wijs. Dat pleidooi komt van de VVD in de Tweede Kamer. Maar Soplantila vreest dat de ar tikel 12-status het bewegingson derwijs op de Vlissingse scholen dwars zit. Groenlinks wil dat de Sportraad in beeld brengt hoe het met het gymonderwijs is gesteld. Hij benadrukt dat ook de staatsse cretaris onlangs nog liet weten dat scholieren minstens twee, maar liever nog drie uur per week gym les moeten krijgen. De Vlissingse basisscholen komen aan die twee uur, wist de Sportraad vorig jaar al. Over de kwaliteit laat de raad zich niet uit, omdat de raad het niet weet én, belangrijker nog, om dat beoordeling daarvan aan de on derwijsinspectie is. Maar de uit gangspunten van de Sportnota 2013 -2016 blijven overeind. WOENSDAG 3 FEBRUARI 2016 Gezocht dierenvriendjes door Maurits Sep foto Ruben Oreel Tien kinderen doen mee aan de eerste Boerderijclub van De Klepperhoeve. Ze krijgen les in dierverzorging van Angela Mouthaan. Milly Kooger, beheerster door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE. Geen woonoord voor senioren maar een 'luxe bou tiquehotel' kan de goedkeuring wegdragen van het Veerse college van burgemeester en wethouders. door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35