Vlissings Belang staat voor belang Vlissingers 'Wacht met kappen van bomen op de Loskade' 'Stadsraad bedonderd met carillon Veere' *1. 6 WALCHEREN Eigen musical voor kinderen 'De beslissing het carillon 's nachts uit te zetten is volstrekt niet democratisch' Jan Paul Loeff, stadsraad Veere In de regio Antiekbeurs In Veere wordt van vrijdag 5 februari tot en met zondag 7 fe bruari een antiek beurs gehouden in de Grote Kerk. Mijn dorp, mijn stad 5 vragen aan oprichters Netty van Es, Arnoud van Poepéle en Jan Pop- pe van Vlissings Belang. Er zitten al elf partijen op het pluche van de raadszetels in Vlissingen. Maar Vlissings Belang denkt toch nog een nieuw geluid te kunnen laten horen. door René Hoonhorst Het summiere program ma op de site communi- ties.zeelandnet.nl laat nog niet zien waar Vlissings Belang exclusief voor staat. Maar de nieuwe partij voegt zeker iets toe aan het al zo drukbevolkte politieke landschap in Vlissingen, vinden de oprich ters Netty van Es, Jan Poppe en Arnoud van Poepéle. Waarom nóg een partij in Vlis- singen, terwijl er al zoveel zijn? „De elf zittende fracties kijken eerst naar het partijbelang en kij ken vanuit dat belang naar wat ze voor burgers kunnen doen. Wij kijken naar wat we voor inwo ners kunnen doen en passen ons partijbeleid daarop aan." Het programma sluit aan op dat van GroenLinks of SP. Kunt u zich daar niet bij aanslui ten? „Wij zitten toch wat meer naar rechts. Bovendien willen we abso luut niet meer (Van Es was in de door Maurits Sep MIDDELBURG. Wacht nog heel even met het kappen van de bo men op de Loskade. Die oproep doen de vier oppositiepartijen in Middelburg - GroenLinks, SP, D66 en LPM - in een brief aan het college van B en W. Deze fracties willen in beeld brengen hoeveel mensen - net als zij - tegen het kappen van de bo men zijn. Dat kost zeker enkele weken, verwachten zij. 'Om hoeveel inwo ners het gaat valt tot op heden niet met zekerheid te zeggen maar het is wel zeker dat het om een groot aantal inwoners gaat'. Daarom moet het kappen ten min ste vier weken worden uitgesteld, vindt de oppositie. De gemeenteraad heeft al in meerderheid besloten dat de bo men gerooid mogen worden. Het uitstel is volgens de oppositiepar tijen, die allemaal tegen dat be sluit stemden, gerechtvaardigd omdat de gemeente veel waarde hecht aan burgerparticipatie en de mening van burgers belangrijk vindt. Arnoud van Poepéle, Netty van Es en Jan Poppe (vlnr) van de nieuwe par tij in oprichting Vlissings Belang, foto Lex de Meester voormalige gemeente Valkenisse raadslid voor D66) bij een landelij ke partij horen. We zijn er alleen voor het belang van de Vlissin gers en niet voor het belang van een partij." 3 Meer naar rechts. Dacht u aan het Vlaams Belang bij de keu ze van de naam Vlissings Belang? „Nee, de standpunten van die par tij zijn ons, net als een aantal me ningen van de PW, te extreem. Echte vluchtelingen zijn welkom, maar mensen die hierheen ko men moeten zich wel aanpassen aan onze cultuur en onze ge woonten. We moeten niet té tole rant willen zijn." 4 Vlissingen is artikel 12-ge- meente. Cadeautjes aan de be volking beloven om op uw partij te stemmen, kan dus niet. Ofwel? „We willen juist de politiek in omdat er al te veel partijen zijn, die beloftes doen die ze niet kun nen waarmaken. Dat wil niet zeg gen dat er niets meer kan. Je moet ook durven investeren om later te kunnen oogsten." 5 Waar wilt u zich als nieuwe partij hard voor maken? „Luisteren naar de bevolking, oor hebben voor ideeën uit de samen leving. Zoals voor plannen van Stichting Belvos, een aantal bur gers dat het beste met Vlissingen voor heeft. Hun plan voor wo ningbouw in het Scheldekwar- tier sluit aan bij onze denkbeel den over betaalbare woningen voor de middenklasse." door Annemarie Zevenbergen VEERE. „Ik ben in mijn leven nog nooit zo bedonderd", fulmineert stadsraadvoorzitter Jan Paul Loeff. Hij reageert op de beslis sing van de dagelijks bestuur van de gemeente om het caril lon in Veere 's nachts uit te zet ten. „Maar het gaat niet alleen om mij, het voltallige bestuur van de stadsraad is buitengewoon verontwaardigd. Zwaar teleur gesteld in de gemeente." Het college van burgemees ter en wethouders legt het caril lon in het stadje het zwijgen op, met steun van de gemeente raad zo bleek tijdens de laatste raadsvergadering. „Zonder de bevolking te raadplegen, zoals was toegezegd. Wij hebben dat wél gedaan en daaruit blijkt dat twee derde van de Veerenaren tegen het uitzetten van de beiaard is. Is dat democratische besluitvorming? We worden als stadsraad en als stadje zo compleet terzijde geschoven." De stadsraad zet nu de hak ken in het zand, is maandag avond tijdens de maandelijkse vergadering besloten. „Er gaat een brief op poten naar het col lege, en met name wethouder Molenaar. Daarin niet alleen on ze teleurstelling, maar ook hoe nu verder. We hebben het er even over gehad de stadsraad op te heffen. Op deze manier is het volstrekt zinloos. Maar dat is geen optie. Dan hebben we helemaal niets meer te zeggen over wat hier gebeurt. We zul len op alle manieren dwarslig gen als het gaat om het 'toeris tisch product Veere'. Dus geen toeristische ontwikkelingen op het Oranjeplein. Grote Kerk op tuigen en 60.000 extra bezoe kers naar Veere? Neen dank u. We zullen alleen nog meewer ken als het de leefbaarheid in Veere ten goede komt." „De gemeente heeft de ver houdingen tussen stadsraad en gemeenteop scherp gezet. Niet de wil van de bewoners, maar klachten van (hotel)gasten rege ren. De beiaard is daar vorige zomer al voor aangepast. Met op het half uur een paar klan ken die je geen melodietje meer mag noemen en op het hele uur iets meer. Dat was al zonde. Dit gaat te echt ver." VEERE De beurs wordt vrij dag om 13.00 uur geo pend en duurt tot 18.00 uur. Op zater dag en zondag opent de beurs om 11.00 uur haar deuren. Ook op die dagen is ieder een tot 18.00 uur wel kom. MIDDELBURG Voorleeslunch doopsgezinde kerk In de doopsgezinde kerk in Middelburg wordt op woensdag 3 februari en donderdag 4 februari een lunchle zing gehouden. Gedurende twintig mi nuten leest iemand voor uit een net uitge komen boek, een boeiend artikel of een 'gouwe ouwe'. Op woensdag leest Tanja Harpe voor uit Oscar en Oma Rozerood. Lunchtrommeltje zelf meenemen, er is gra tis water beschikbaar. De lunchlezing begint beide dagen om 12.45 uur. MIDDELBURG Lezing over Zeeuwse boerderijen Publicist Gerard Smal- legange houdt zater dag in wijkcentrum Hof 't Seijs een lezing over Zeeuwse boerde rijen, waarbij de na druk ligt op die op Walcheren. Enkele aspecten die aan bod komen, zijn de historische hoeves en hun bewoners met aandacht voor de standplaats, ligging en omgeving van het agrarisch cultureel erf goed. De lezing is een gezamenlijke activiteit van Hof 't Seijs Zorg- stroom en stichting Griffioen De Wijk'. Be halve voor de bewo ners van het Hof en de wijk Griffioen zijn ook andere toehoor ders welkom. Toegang kost 3 euro, inclusief een kop koffie of thee. De lezing begint om 14.30 uur. MIDDELBURG. Theatergroep 'De Vliegende Speeldoos' komt zaterdag naar Middelburg. Kinderen tussen de vier en twaalf jaar kunnen zich in schrijven om deel te nemen aan de musical 'Esther'. De dag begint om 13.00 uur voor de kinderen van groep 3 tot en met 8. De kinderen van groep 1 en 2 worden om 15.00 uur verwacht. Het uitvoeren van de mu sical voor publiek, begint om 19.00 uur. Meedoen kost 7,50 euro. Voor eten en drinken wordt gezorgd. Locatie: Kerkcentrum De Morgenster (Adriaen Lauwereyszstraat 6, Middelburg). Meer informatie is te vin den op www.vliegendespeeldoosmiddelburg.nl. Opgeven is noodzake lijk. KOUDEKERKE Couburg, 13.00-16.30 uur - Biljarten; Klim op, 13.30-16.00 uur - Koersbal. MIDDELBURG Zeeuwse Biblio theek, 09.30 uur - Ta bletcursus; 14.00- 15.30 uur - Weten schapsknooppunt Zeeland; Sint Sebasti- aanstraat 12, 13.30-15.30 uur - Spreekuur voor man- telzorgers; Gymzaal Palet, 13.30-14.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 14.30-15.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 15.30-16.30 uur - Voetballen voor kin deren t/m 14 jaar; Ci nema Middelburg, 14.00 en 16.00 uur - Vertoning Jheroni- mus Bosch 'Touched by the Devil'; 20.00 uur - Vertoning 'I Nostri Ragazzi'; Pak huis 22,19.30-21.00 uur - Start cursus au tobiografisch schrij ven o.l.v. Jacoline Vla ander; Zeeuwse Bi bliotheek, 19.45 uur - Lezing 'Wie ben ik?' door Stichting ISIS; Stadsschouw burg, 20.00 uur - Ca baretshow Ashton Brothers 'Enfants Terribles'; Café 'Het Hart' 20.00-22.00 uur - Meezingavond door De Liederenta- fel; Café Schutters hof,21.00 uur - Op treden Jasper Blom Kwartet feat Trom pettist Bert Joris. OOSTKAPELLE De Egelantier, 13.30-14.30 uur - Wandelactiviteit. VLISSINGEN Falckstraat 4, 08.30 uur - Recreatieve wandeltocht van 5 of 10 km; Vrijehhoven- zaal, 9.00 uur - Peu- tergym; Van Hogen- dorpweg 58A, 09.30-11.30 uur - Naai-atelier; Pablo Pi- cassoplein 120-126, 10.15-11.15 uur - Voor- leesochtend; 14.00-15.00 uur - Sprookjes voorlezen kinderen van 4 tot 8 jaar; Theater Spoet nik, 10.30 en 13.30 en 15.00 uur - Kinder voorstelling 'Muziek maken met Muis'; Ci ne Café, 20.00 uur - Gratis workshop Ar gentijnse TangoDe Herberg, 20.00 uur - Spiritueel Café.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34