Woningen voor 452 mensen met verblijfsvergunning nodig Popicoon Kim Wilde komt naar Vlissingen ZEELAND 5 Gemeenten zoeken naar manieren om mensen met een verblijfsvergunning een woning te kunnen bieden. Restanten Club Privé gesloopt yr; MIDDELBURG. Verbouwing van de leegstaande school in Zuiddorpe noemde burgemeester Jan Lonink van Terneuzen maandag als voor beeld van een onorthodoxe maat regel om vluchtelingen met een verblijfsvergunning onderdak te kunnen bieden. Hij haastte zich erbij te zeggen dat helemaal niet zeker is dat dit ook gebeurt. Maar Lonink wilde duidelijk maken dat de gemeente Terneuzen bereid is om ook naar andere panden dan huurhuizen te kijken in de zoektocht naar woon ruimte voor deze gezinnen en al leenstaanden. De Zeeuwse gemeenten moe ten het komende halfjaar 452 van deze vergunning- of statushou ders een woning vinden. Afgelo pen maandag spraken Zeeuwse burgemeester onder leiding van commissaris van de koning Han Polman over de vraag hoe dit voor elkaar te krijgen. Om de problematiek behapbaar te maken en goed te kunnen sa menwerken zijn binnen Zeeland drie regio's gevormd: Zeeuws- Vlaanderen, Walcheren met Schouwen-Duiveland, en de Beve- landse gemeenten met Tholen. Veel Bevelandse gemeenten is het in voorgaande jaren gelukt de op gedragen aantallen te halen. Zij hebben geen 'restschuld' die nog moet worden ingelopen. „We heb ben gekeken naar de de factoren die het succes hebben bepaald", zei Marcel Delhez, burgemeester van Noord-Beveland, na afloop van het beraad. Hij noemde onder meer het feit dat het op de Beve- landen vaak ging om gezinshereni gingen. Meerdere mensen in één woning, dat tikt lekker aan. Gemeenten die juist veel alleen staande asielzoekers moeten huis vesten, hebben tot nu toe meer woningen nodig dan gemeenten die vooral (grotere) gezinnen on derbrengen. Volgens Letty Demmers, burge- meester van Vlissingen, is het daarom belangrijk dat nu meerde re alleenstaande asielzoekers in één woning kunnen worden on dergebracht. En dan het liefst in een omgeving waar dat het beste past, bijvoorbeeld in de buurt waar studenten wonen. Volgens Demmers is dit ook goed voor het draagvlak onder de bevolking. Volgens haar stuit het op weerstand als mensen zien dat een woning aan slechts één per soon wordt toegewezen, terwijl in diezelfde woning ook een heel ge zin had kunnen wonen. In de gemeenten Sluis en Hulst zal de voorgenomen sloop van oudere huurwoningen 'gefaseerd' worden uitgevoerd, ofwel wat wor den uitgesteld om voldoende huurwoningen beschikbaar te houden. Provincie en gemeenten zijn optimistisch over het halen van de doelstelling. Burgemeester Del hez: 'Maar we zullen wel aan de bak moeten'. VLISSINGEN De vermaarde Brit se zangeres Kim Wilde treedt zondag 9 oktober op in CCXL Theater in Vlissingen. Het concert is onderdeel van een Nederlandse tournee met nog vijf optredens. De voorver koop begint morgen om 10.00 uur via de CCXL-website. De zangeres was vorig jaar ook te zien in Nederland en gaf toen onder meer een concert in Bergen op Zoom, met in het voorprogramma de Zeeuwse singer-songwriter Solof. Kim Wilde brak met haar de buut Kids in America in 1981 di rect internationaal door. In to taal verkocht ze dertig miljoen albums en singles. Tot haar grootste hits behoren Cheque- red love, Cambodia, View from a bridge en Never trust a stranger. In 2003 maakte ze een come back, dankzij de tweetalige sin gle Anyplace, anywhere, anytime, die ze met Nena opnam. Mo menteel werkt Wilde aan een nieuw album. VLISSINGEN. De restanten van Club Privé, het voormalige bor deel tegenover het Vlissingse station aan de Prins Hendrik- weg, worden deze of volgende week definitief opgeruimd. Sloopbedrijf Sturm en Dekker begon vorige maand al aan de sloop, maar vlak daarna werd het bedrijf failliet verklaard. Nu de slopers onder de paraplu van de Sinkegroep doorgaan, wordt het karwei binnen ander halve week afgemaakt. Twitter Instagram Uw reactie Online Top-5 jannyzeeland @jannyzeeland Veel mensen ontmoet die vanwege de carnaval naar Zeeland komen. Ik ga ff naar Bra bant denk ik. WOENSDAG 3 FEBRUARI 2016 'Aan de bak voor huizen voor vluchtelingen' door Theo Giele 452 De Zeeuwse gemeenten hebben voor de eerste helft van dit jaar de taak om 452 vluchtelingen met een verblijfsvergunning aan een woning te helpen. De leegstaande school in Zuiddorpe is een voorbeeld van een onorthodoxe maatregel om vluchtelingen onderdak te kunnen bieden, foto Peter Nicolai Zondag is het weer zover; carnaval! Aan wat er over de toonbanken gaat van de feestwinkels valt af te leiden dat de Zeeuwse carnavalskostuums dit jaar kort, korter, kortst zullen zijn. „Carnaval is een uitlaatklep. Het lijkt wel hoe druk ker mensen in het dagelijks leven zijn, hoe meer ze willen carnavallen om het allemaal weer even te vergeten", aldus Eric Buijsse van Partymax in Hulst. 1 r - #pzcfoto: Hanneke van der Warf Op ons Instagram-account vindt u Zeeland en de wereld in de mooiste beelden. Heeft u ook een mooie (Zeeuwse) foto? Deel die met ons door #pzcfoto in de beschrijving van uw foto op Instagram te gebruiken. Of zend hem in via: www.pzc.nl/foto Gymlessen op de basisschool die ge geven worden door bevoegde sport- docenten: volgens Zeeuwse basis schooldirecties een mooi idee. Maar hoe het (financieel) gerealiseerd moet worden is nog niet duidelijk. Mia vindt het jammer van de wilde plannen: „Voor geld is alles te koop, maar in dit land is geen cent om kin deren fatsoenlijk beweging te geven op school. Dat wordt dan toch tik kertje op het schoolplein." Daar is niks mis mee, vindt M. Cammaert. Betaalbaar zegt: „Het wordt tijd dat een hoopt ouders zelf hun verant woordelijkheid nemen en hun kind op een sport doen. Dan hoeft dat niet zo spastisch in het schoolpro gramma te passen..." P. Maas vraagt zich af waar vele ouders dat dan van moeten betalen." 1. Admiraal De Ruyter Zieken huis stopt met invoering van computersysteem 2. Vijf kookeilanden in vismijn Breskens voor opnames Master- chef 3. 'Dealers bewijzen nut van overkapping Edelstenenbuurt' 4. Popicoon Kim Wilde naar Vlis singen (video) 5. Pleidooi voor invoeren 'Zee- landparkeerkaart' Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie G facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33