'Veere houdt info kamperen achter* CineCity blijft wakker voor uitreiking Oscars Buurtpreventie Spreekwoorden II Politie: Waakzaamheid is goed 2 ZEELAND Mike van Sprundel stond als verdachte te boek. Want hij rende door het dorp. Met een pet op. COMMENTAAR De politie heeft veel gemak van buurtpreventie via so ciale media. Een facebookpagina of een Whatsapp- groep levert soms belangrijke tips op. Het spionnetje van vroeger keek alleen naar de eigen voordeur. Nu zijn hele groepen via sociale media de ogen en oren van de buurt. Als zij iets vreemds zien, slaan ze al snel alarm. Dat kan geen kwaad. Maar de online buurtpreventie dreigt uit de hand te lopen. Voorlopig nog met tamelijk onschuldige voorvallen. Zoals de jonge Hulstenaar die volkomen onterecht door zijn eigen buurt als verdachte wordt aangemerkt. Iets te veel enthousiasme blijkt genoeg om het hele idee van zinnige waakzaamheid onder uit te halen. De praatgroepen wor den te gezellig. Of de deelnemers maken elkaar gek. Er zijn ook al voorbeelden van het stigmatise ren van bevolkingsgroepen. Dat is een slechte zaak. Het heeft geen zin om strakke af spraken te maken over alarm via sociale media. Want ieder mens schat dreiging anders in en interpreteert mogelijke signalen van crimineel gedrag op zijn eigen wijze. Veel loos alarm is onvermij delijk. Maar met wat gezond verstand kunnen we wel voorko men dat de buurtpreventie aan haar eigen succes ten onder gaat. Gewoon even nadenken voordat je je smartphone pakt. Bij buurtpreventie schat ieder mens mogelijke signalen van crimineel gedrag anders in. Namens verschillende cliënten probeerde hij gisteren via de recht bank toch aan die informatie te ko men. Dat lukte alvast deels. Na af loop kreeg hij van ambtenaar Van Sabben een map met documen ten. Die informatie zou, aldus die Veerse ambtenaar, zijn verstuurd. Van Leeuwen zei dat hij die stuk- Na afloop van de zitting kreeg Van Leeuwen van een ambtenaar een map met documenten. ken niet had ontvangen. Een ande re map werd door haar overhan digd aan de voorzitter van de rechtbank. Die gaat kijken of daar informatie in staat die niet gezien mag worden. Van Leeuwen heeft via speciale verzoeken aan de ge meente gevraagd opening van za ken te geven. Het gaat onder meer om het advies dat een ingehuurde jurist heeft opgesteld over het ge meentelijk kampeerbeleid. Vol gens de gemeente gaat het om een stuk dat persoonlijke beleidsopvat tingen bevat. Om die reden kan het, aldus Van Sabben, niet open baar worden gemaakt. Van Leeuwen stelde echter dat een paar jaar geleden gesprekken werden gevoerd tussen kampeer- bedrijven en de gemeente over het nieuwe beleid en dat ze des tijds op één lijn zaten. Vervolgens bleek dat de gemeente koos voor een andere koers. Van Leeuwen hoopt via de opgevraagde docu menten te weten te komen of die ingehuurde jurist daarvoor verant woordelijk is, het ambtenarenap paraat van de gemeente zelf of het college. De rechtbankvoorzitter heeft de betreffende stukken nu in haar bezit. Ze gaat ze bestuderen en hield Van Leeuwen voor dat ze tot de conclusie kan komen dat delen niet openbaar gemaakt mogen worden. Van Leeuwen zei dat hij aan de hand van delen van die in formatie zich mogelijk toch een beeld kan vormen van wat er ge beurd is rond het tot stand komen van het nieuwe kampeerbeleid. Almanak Sjongejonge, bladerde de achtstegroe- per uit Renesse met een diepe frons in zijn voorhoofd zijn Nederlandse les boek door. Die spreekwoorden en ge zegdes, daar zat in zijn ogen toch een hoop flauwekul tussen. Het taalge bruik zo ouderwets en woorden die hij in zijn elfjarig leventje nog nooit eerder was tegen gekomen. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Naar iemands pijpen dansen. Wat moest hij ermee? Soms kloppen die uitspraken niet eens. Eerlijk duurt het langst? „Tuurlijk niet. Dat duurt het kortst. Als je eerlijk bent zijn ruzies veel sneller opgelost." 'Olympische' voorstelling VTV Onder de titel 'VTV gaat Olympisch' houdt de Vlis- singse Turn Vereniging za terdag tussen 14.00 en 16.30 uur haar driejaarlijk se grote uitvoering in sport hal Baskensburg. Behalve van gymnastiek- prestaties kunnen bezoe kers genieten van voorstel lingen van acrogymnas- tiek, turnen en de spring- groep. Leden van de jazz- dans- en streetdancegroep zorgen voor spectaculaire 'Olympische' demonstra ties. Kaartjes voor de uit voering kosten vijf euro. Petitie bouw op strand verlengd De online petitie tegen de bouw van slaaphuisjes aan het Schouwse strand gaat door. De einddatum stond op 1 februari, maar initia tiefnemer Jacques Middel- hoek uit Burgh-Haamstede verlengt de actie tot 1 april. „De gemeente wil de hand tekeningen nog niet heb ben. Ze zijn nog bezig met het onderzoek", laat Mid- delhoek weten. „Maar ik vind het best. Hoe meer handtekeningen, hoe be ter." Inmiddels hebben 2641 mensen getekend. Cornelisse treedt op in CCXL Cabaretière Paulien Corne lisse staat morgen in CCXL met haar derde cabaret show 'Maar Ondertussen'. In haar derde cabaretpro gramma houdt Cornelisse zich bezig met alle dingen die onbelangrijk lijken, en dat misschien ook wel zijn; de onopgemerkte dingen, de 'ondertussige' dingen. Daartoe bekijkt zij ze van extreem dichtbij en onder werpt zij ze aan een grondi ge analyse. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaart jes kosten twintig euro. Gemeente 'bekladt' graven Schouwen-Duiveland heeft een relletje over 'be kladde graven' op de Zierik- zeese begraafplaatsen in de kiem gesmoord. Inwoners klaagden over door vanda len met witte kruizen be kladde graven. De graven waren echter door een iets te enthousiaste medewer ker 'gemerkt' als te ruimen graven. De afgelopen twee dagen heeft de gemeente daarom snel de gemarkeer de grafstenen weggehaald, zodat er weer ruimte voor nieuwe graven is. et een week ge leden werd Mi ke van Sprun del (foto) lid van de face bookpagina Buurtpreventie Hulst. „Aanlei ding was een inbraakgolfver telt Van Sprundel. „Buurtbewo ners gingen rondes lopen in de wijken. Ik zie het nut er echt wel van in. Er komen heel posi tieve dingen uit. Maar afgelo pen zaterdag dacht ik: we schie ten door. We zijn een angstcul tuur aan het creëren." Die dag kreeg hij een berichtje: „In mijn tuin zouden twee verdach te mannen staan die het huis in de gaten hielden. Toevallig zat ik om de hoek, dus ik belde ge lijk de politie en sprintte naar mijn huis." Het bleek loos alarm. De twee mannen, inzit tenden van een eveneens als 'verdacht' opgegeven auto, ble ken gewoon in het café aan de overkant te zitten. Zelf bleek Van Sprundel inmiddels als ver dachte te boek te staan. „Omdat iemand me had zien rennen. De politie herkende me van het VLISSINGEN. Bioscoop CineCity en Cine Café in Vlissingen hou den zondag 28 februari een Os caravond en -nacht. Die nacht worden de belangrijkste filmon derscheidingen uitgereikt in Los Angeles. Om 22.00 uur worden in de bioscoop drie belangrijke kandi daten voor de begeerde beeldjes vertoond. Het gaat om The Revenant - twaalf keer genomineerd, onder meer voor beste film, beste regis seur (Alejandro Gonzalez Inarritu), beste acteur (Leonardo DiCaprio), beste mannelijke bij rol (Tom Hardy) en beste camera werk), The Martian - zeven keer genomineerd, onder meer voor beste film en beste acteur (Matt Damon) en Bridge of Spies - zes keer genomineerd, onder meer voor beste film en beste manne lijke bijrol (Mark Rylance). Na afloop van de film is de Os carparty in het Cine Café. Bezoe kers kunnen via een live-verbin ding de uitreiking van de Oscars volgen. Ook worden er warme en koude Amerikaanse hapjes ge serveerd. De party is naar verwachting rond half zeven 's ochtends afge lopen. FZC MIDDELBURG De gemeente Veere houdt informatie achter over haar kampeerbeleid, vindt juridisch advi seur Bram van Leeuwen. Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN BURGH-HAAMSTEDE VLISSINGEN ZIERIKZEE I Buurt-app door Ondine van der Vleuten N Voor meer informatie en kaartver koop www.cinecity.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30