moet aan m asielzoekers Zeeland de bak o te kunnen Sigi Leest is vooral SDO's toegewijde coach Petitie als een olievlek Kosten voor verbreding nu hoger geraamd dan het beschikbare budget Nog voordat het project wordt aanbesteed, moet de provincie het weer binnen de financiële lijntjes krijgen. MIDDELBURG. De provincie moet bij de verdubbeling van de Trac taatweg, tussen Terneuzen en de Belgische grens, goed op de klein tjes letten. Ter voorbereiding van de aanbe steding van het werk heeft het da gelijks provinciebestuur een zoge naamde contraraming laten ma ken. Die komt uit op een bedrag van 68 miljoen euro. Dat is 8 mil joen meer dan de 60 miljoen die de provincie beschikbaar heeft voor het project. Voor GS is dit een aansporing om het project weer binnen de financiële lijntjes te krijgen nog voordat het wordt aanbesteed. „Onze inzet is om de verbre ding van de Tractaatweg binnen het beschikbare budget van 60 miljoen euro te realiseren", aldus gedeputeerde Harry van der Maas gisteren na afloop van het weke lijkse overleg van het dagelijks pro vinciebestuur. Na het debacle van de verdub beling van de Sloeweg (N62), toen pas bij de uitvoering van het werk bleek dat het veel duurder zou worden, houden GS bij het pro ject Tractaatweg de touwtjes strak in handen. Het feit dat de contrara ming waarschuwt voor hogere kos ten, betekent niet dat er nu al dras tische wijzigingen in het project worden aangebracht. „We gaan het project nu steeds verder verfij nen om te zien hoe we binnen die 60 miljoen kunnen blijven", aldus Jo-Annes de Bat, die als gedepu teerde verantwoordelijk is voor de financiën. De provincie verwacht dat het werk aan de Tractaatweg 'Onze inzet is om de verbreding binnen het budget van 60 miljoen euro te realiseren' pas aan het einde van dit jaar ge gund kan worden. Voor de voorbereiding en uit voering van de verbreding richt de provincie een BV op. In de sta tuten is bepaald dat er een raad van commissarissen komt die als sparringpartner voor en toezicht houder van de directie dienen. Hoewel niet verplicht voor een overheids-BV komt er een raad van commissarissen. „Bij de uit voering van het project Tractaat weg kan de Provincie Zeeland zich niet permitteren dat er iets misgaat doordat er mogelijk geen scherp toezicht gehouden wordt", aldus Gedeputeerde Staten. PAGINA 5 PAGINA 12 13 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl WOENSDAG 3 februari 2016 Zeeland Tractaatweg: 8 miljoen te veel door Theo Giele Harry van der Maas, gedeputeerde TERNEUZEN. De petitie voor een tolvrije Wes- terscheldetunnel kan op steeds meer plekken worden ondertekend. Niet alleen in Zeeuws- Vlaanderen, maar ook aan 'de overkant'. Initiatiefnemer Mark Perquin is erg tevreden met de dik 15.000 digitale handtekeningen die hij al binnen heeft. „In Terneuzen liggen er al petities in het ziekenhuis, in het stadhuis, in het theater en de sporthal. Ook in het stadhuis en het theater in Middelburg kan worden getekend. En in het ziekenhuis in Vlissingen en Goes. Ik heb Zeeuwse gemeenten aangeschreven en zeven hebben al toegezegd dat ze de petitie steunen. Bij particulieren liggen ook petities. Het wordt steeds meer." De papieren petities liggen nog tot half april op de verschillende plaatsen in de provincie. Digitaal kan er tot 1 april worden getekend. „Ongeacht of we de veertigduizend handteke ningen halen, we gaan ermee naar Den Haag", belooft Perquin. „Hoe we het verder doen met lobbyen, dat weet ik niet. Ik houd me liever ver van politiek. Ik ben gewoon een idealist." Ziekenhuis ZorgSaam heeft petities liggen in de vestigingen in Terneuzen, Oostburg en Hulst. „Wij hebben veel patiënten van de overkant", zegt Margaret Lafort, woordvoerder van Zorg Saam. „Ook personeel moet elke dag door de tunnel. Wij moeten als ziekenhuizen steeds meer samenwerken. Met het ADRZ bijvoor beeld. Het is dan echt wel vervelend dat die mensen steeds weer moeten betalen om hier te komen." ■emisgü. Ghislaine Rosendaal en Anton Bjelobrk zetten in ziekenhuis ZorgSaam hun handtekening voor een tolvrije Westerschel- detunnel. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29