'Elvis, Hazes, Jezus... prima rijtje toch?' INBEGREPEN: Nu met 100 korting CULTUUR SHOW 25 Van Gogh Museum zet prenten Parijse fin de siècle online cruise per MS Allegro o.b.v. volpension busvervoer naar/van Schweich dagelijks live muziek Stip-reisbegeleiding 12- 13-daagse riviercruises per MS Allegro***+ Boek voor 15 februari, nu v.a. 13 dgn, Paascruise r12 dgn, Voorjaarscruise over de Rijn en Moezel 1559 B Martijn Fischer speel de in de musical Hij Gelooft In Mij en ver tolkte ook Hazes in de film Bloed, Zweet tranen. Hij kreeg er een Gouden Kalf voor. Op Twitter regent het grappen, nadat bekend wordt dat uitgere kend hij straks Jezus gaat spelen. 'Hazesvertolker de nieuwe Jezus? Dan kan hij gelijk die brief aan zijn moeder meenemen'. De ac teur moet er zelf ook hartelijk om lachen. „Ik snap wel dat men sen het een niet voor de hand lig gende keuze vinden. We hebben een beeld bij Jezus en ik voldoe daar natuurlijk totaal niet aan." En daar komt ook geen veran dering in. „Ze hebben me niet ge vraagd af te vallen of mijn baard je te laten staan. Ik wil het op mijn eigen manier doen en dat mag ook. Het gaat wat mij betreft echt om de inhoud, om het le vensverhaal van Jezus en wat ons dat kan leren. Waar ik vooral heel erg naar uitkijk is om live voor zo veel mensen op te treden. Gees tig, ik dacht eigenlijk dat ze me belden voor de rol van Judas, maar ze wilden me voor Jezus. Toen ik dat hoorde heb ik eerst een kwartier de slappe lach ge had. Na Hazes en Elvis speel ik nu Jezus. Prima rijtje toch?" Ter voorbereiding op zijn rol moet eerst de Bijbelkennis flink worden opgeschroefd. „Binnen kort ga ik met een predikant pra ten, zodat ik wat meer context heb. Ik ken het paasverhaal wel globaal, maar de details ontbre ken. Ik ben een nakomertje uit een gezin van vier. De eerste drie zijn nog net gedoopt maar bij mij dachten mijn ouders: laat maar zitten. Mijn oma was gerefor meerd en ik ben weieens met 'Door de geweldige cast was ik ervan overtuigd dat ik mee moest doen' haar naar de kerk geweest, maar dan vond ik vooral de liedjes inte ressant. Ik ben dus niet gelovig." The Passion wordt op witte donderdag, 24 maart, opgeno men in Amersfoort en is live op televisie te zien. Gisteren werd ook bekend dat Ellen ten Dam me de rol van Maria op zich neemt en Lenette van Dongen de verteller van het verhaal is. Fi scher: „Door de geweldige cast was ik ervan overtuigd dat ik mee moest doen." Één ding belooft hij het pu bliek: dat gaat geen Hazes-num- mers horen. Lachend: „Hij ge looft in mij? Daar valt natuurlijk wel wat van te maken voor The Passion. Maar laten we dat maar niet doen. Ik wil voorkomen dat mensen straks denken: 'Hé daar heb je Hazes die over de Bijbel zingt'." Het Van Gogh Museum in Am sterdam heeft zijn collectie van 1.800 Franse prenten en affiches gisteren online gezet. Daar kun nen bezoekers dwalen in de we reld van het Franse JÜ! de siècle (1890-1905). In deze tijd van ver tier en toegenomen welvaart was Parijs in de ban van de prentkunst. In het jaar 2000 kocht de Vin cent van Gogh Stichting voor het museum een verzameling prenten uit het fin de siècle van een particulier. Dat was een van de mooiste internationale collec ties prentkunst uit deze bloeipe riode. Het museum had 'een Status Quo stopt na dit jaar met touren De Britse groep Status Quo gaat dit jaar voor het laatst op tour nee. De rockers kunnen het fy siek niet meer aan. „We hebben er lange tijd over gepraat, maar hebben nu besloten dat het tijd wordt de gitaren aan de wilgen te hangen. Het wordt voor ons zwaarder en zwaarder om op te treden", meldt zanger en gitarist Francis Rossi (66) op de site van de band. De 67-jarige Rick Par- fitt voegt eraan toe dat de concer ten soms pijn deden. „Het is moeilijk om het niveau van ener gie vast te houden. Zonder die energie is het niet echt een Quo-show", zegt hij. langgekoesterde wens' die collec tie aan iedereen te tonen, zonder restricties van ruimte en tijd. Vanwege de lichtgevoeligheid en de omvang van de verzameling is het niet mogelijk om alles in het museum te tonen. Op bijna elke prent op de website kan tot de papiervezel worden inge zoomd. Volgens het museum is de pren- tencollectie van groot belang om het leven en werk van Vincent van Gogh (1853-1890) en de kunst van zijn tijd toegankelijk te maken. Zes concerten Kim Wilde in Nederland Popdiva Kim Wilde (55) geeft in oktober zes concerten in Neder land. De Britse zangeres staat on der meer in het Muziekgebouw in Eindhoven en in TivoliVreden- burg in Utrecht. De kaartver koop begint morgen. Wilde, dochter van zanger Marty Wil de, brak in 1981 door met Kids in America en scoorde daarna onder meer hits met Cambodia en View From a Bridge. Wereldwijd ver kocht ze tot nu toe meer dan 30 miljoen albums en singles. Mo menteel werkt Wilde aan een nieuw album. De popdiva was af gelopen oktober voor het laatst li ve te bewonderen in Nederland. Voor de snelle beslissers... Vertrek op 16 maart of 7 april a.s. en geniet van een heerlijke cruise op het uitstekende MS Allegro (Zoover 8,4)! U bezoekt plaatsen, zoals Bernkastel, Bonn, Keulen en Düsseldorf. Ook kunt u aan boord zeer voordelig een fiets huren. Tijdens deze volpensioncruise is de busreis van of naar Nederland inbegrepen en daarnaast geniet u van dagelijks live muziek. Slechts 2 vertrekdata VOL VOL! Zie stipreizen.nl/crrpab Vertrek 7 april Voordeelhut 549 Benedendek 599 Bovendek 639 Tot 10% korting op cruises alleen geldig t/m 8 februari! WOENSDAG 3 FEBRUARI 2016 door Chantal Blommers Martijn Fischer (48) is de nieuwe Jezus. De EO en KRO maakten gis teren bekend de Hazesvertolker voor de belangrijkste rol te heb ben gestrikt in televisiespektakel The Passion. Martijn Fischer acteur Martijn Fischer. foto Merlijn Doomernik KUNST MUZIEK www.vangoghmuseum.nl/prenten MUZIEK Last-minule Rijn Moezel 559 lystad 'ijk bij Duurstede em Düsseldorf Keulen n® Andernach ;jem Koblenz ell A W 0#Mainz chWeich Rüdesheim Vertrek 16 maart Voordeeihut 599 Benedendek 659 Bovendek 699 ^«D^enter l Düsseldorf s •Keulen Bonn* Andernech 'lC°Ze1im Koblenz è_/?Bernka^tel^ foMainz H $chw*ich Rüdesheim 'U tot 5% korting op vele andere reizen. en stipreizen.nl li of bel 088 - 70 70 600 (ma. t/m vr. 9:00-13:00 uur) Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hutexcl. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Actievoorwaarden ziewww.stipreizen.nl/actievoorwaarden. Let op: zolang de voorraad strekt! We behouden ons het recht voor om kortingspercentages gedurende de actieperiode te wijzigen. Kortingen gelden alleen voor nieuwe boekingen. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. reizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 25