Lucas Hamming houdt van het oude ambacht 24 CULTUUR SHOW Hij draait zijn hand niet om voor het schrijven van een goed liedje. „Ik wil muziek maken die ik zelf leuk vind.11 compleet. De singer-songwriter van 20t3 is uitgegroeid tot een rocker. „Dit was het beste mo ment om het album uit te breng en", vindt Hamming, die ook be kendheid kreeg als huisartiest van De Wereld Draait Door. „Ik hoefde geen overhaaste be slissingen te nemen. In de tussen tijd heb ik veel mensen ontmoet die heel waardevol waren, zoals mijn boeker en manager. Al die za ken deed ik voorheen zelf, maar op een gegeven moment wilde ik een stap verder. Ik sta volledig ach ter deze plaat, ben trots op wat we hebben gecreëerd. We hebben dit kunnen doen dankzij de ontwik keling die we de afgelopen jaren doormaakten." Veel optreden in grote en klei ne zalen, zelf liedjes schrijven: die ambachtelijke werkwijze voldoet nog prima, bewijst Hamming. Ook in een tijd waarin artiesten via shows als The Voice of Holland direct voor een miljoenenpubliek worden gelanceerd. De houdbaar heid van de winnaars blijkt vaak beperkt. „Deelnemers aan The Voi ce zingen geen eigen repertoire", zegt Hamming, op zoek naar een verklaring. „Ik probeer mijn pu bliek juist met mijn eigen num mers over de streep te trekken. Zo houd je het interessant voor jezelf én voor het publiek dat je pro beert te bereiken." Hij is inmiddels afgestudeerd aan het conservatorium en ver volgt zijn muzikale zoektocht. „Ik zou mezelf weer opnieuw willen uitvinden. Doordeweeks heb ik meer tijd om liedjes te schrijven; ik ga werken aan mijn tweede plaat." zijn bijnamen verwijst. Dat album is het resultaat van een uitgebrei de zoektocht naar het genre dat het best bij hem past. Hamming vergaarde in 2013 be kendheid dankzij zijn deelname aan het tv-programma De Beste Singer-Songwriter van Nederland. „Ik deed mee omdat ik wilde win nen. Maar uiteindelijk ben ik blij dat ik niet won, want dan had ik meteen een plaat moeten maken. Liever wilde ik eerst veel live-erva ring opdoen, zodat mijn band en ik naar elkaar konden toegroeien. Onze muziek bleef zich verder ontwikkelen." 'Ze vonden dat ik een hit moest schrijven, maar daar was ik helemaal niet mee bezig' Dankzij zijn deelname aan dat tv-programma kreeg Hamming veel reacties van mensen die met hem wilden werken. „Ze vonden dat ik een hit moest schrijven, maar daar was ik helemaal niet mee bezig. Ik wil muziek maken die ik zelf leuk zou vinden. Lied jes met een kop en een staart, nummers die iedereen kan mee zingen." HAM verscheen afgelopen herfst. Daarop is de transformatie De gitaren spranke len en de melodie blijft dagenlang in je hoofd rond- zoemen. Een per fecte popsong als Write Me Again, te vinden op het eerste album van Lucas Ham ming, komt niet dagelijks voorbij in het luisteraanbod van een mu- ziekjournalist. De 22-jarige Amsterdammer en zijn bandleden hebben zich zo te horen flink laten inspireren door de legendarische Amerikaanse folkrockgroep The Byrds. In Write Me Again speelt de twaalfsnarige gitaar, het handelsmerk van Byrds-frontman Roger McGuinn, een prominente rol. Geconfron teerd met deze vergelijking rea geert Hamming verrast: „Die hoor ik voor het eerst. Ik ken The Byrds zeker, maar niet goed ge noeg om erdoor beïnvloed te zijn. Leuk dat jij het opmerkt. Het zorgt weer voor inspiratie: ik ga The Byrds eens goed checken." De zanger, gitarist en song schrijver heeft zich ontwikkeld tot een schrijver en zanger van me lodieuze, energieke liedjes, waarin invloeden van jarenzestigrock en Britpop doorklinken. Hij begint vrijdag 5 februari samen met zijn band aan een uitgebreide tournee langs het Nederlandse clubcircuit. De setlist zal voor een belangrijk deel leunen op zijn debuutplaat HAM, een titel die naar een van Lucas Hamming toert tot en met maart langs de Nederlandse clubza len. Info: www.lucashamming.com foto Nick Helderman door Frank van den Muijsenberg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24