met hypotheek* HelloFresh verandert cadeaukaarten na kritiek 'Niks mis corendon ECONOMIE 21 Werkloosheid eurozone daalt Tata Zica krijgt nieuwe naam Vodafone praat met Ziggo Granada Luxury Resort De werkloosheid in de eurozone is in december verder afgeno men, tot 10,4 procent van de be roepsbevolking, het laagste ni veau sinds september 2011. In de cember 2014 had 11,4 procent van de beroepsbevolking geen betaalde baan. Eurostat raamde de totale werkloosheid in de EU op 21,9 miljoen werklozen, waar van 16,75 miljoen in de eurozo ne. Ook in Nederland verbeterde de arbeidsmarkt, met een werk loosheidspercentage van 6,6 in december tegen 6,7 een maand eerder. In december 2014 zaten 643.000 mensen, ofwel 7,2 pro cent, zonder werk. Door de uitbraak van het zikavi- rus verandert Tata Motor de naam van zijn nieuwste model. De auto zou Zica heten. Op sociale media was ophef ontstaan over de naam. De nieuwe naam wordt binnen kort bekendgemaakt. Vodafone praat weer met Liberty Global, moeder van Ziggo, over sa menwerking in Nederland. De be drijven willen de Nederlandse ac tiviteiten samenbrengen in een joint venture. Eerdere gesprekken vorig jaar mislukten. Het zou gaan om huiseigenaren die vanaf 1 januari 2013 hun aflos- singsvrije hypotheek hebben om gezet naar een annuïteitenhypo theek. Sinds die datum gelden strengere regels. Tussenpersonen zouden de overstappers niet heb ben gewezen op de fiscale voorde len van een aflossingsvrije hypo theek, afgesloten voor januari 2013. Volgens voorzitter Siebe Anne- ma van Hypotheekclaim hebben tussenpersonen onvolledig gead viseerd. Die wanprestatie zal moeten worden rechtgezet, aldus Annema. Bij een hypotheek van 200.000 euro voor tweeverdie ners met een bruto jaarinkomen van 50.000 euro bedraagt de scha de volgens zijn berekening over de hele looptijd zo'n 40.000 eu ro. Dit trok veel verontruste hypo theekeigenaren naar de website van Hypotheekclaim. Gistermid dag hadden zich al vele honder den huiseigenaren gemeld die ho pen in aanmerking te kunnen ko men voor een compensatie. Voor een eenmalige inleg van 25 euro verdiept een expert zich in een dossier, berekent de schade en be- looft die te gaan verhalen. Wan neer de schade is uitgekeerd, krijgt de consument 85 procent direct doorgestort. De overige 15 procent wordt afgedragen aan de stichting. Als geen schadeverhaal mogelijk blijkt, dan krijgt de con sument de inleg niet terug. Eigen Huis trekt de bewerin gen van stichting Hypotheek claim ernstig in twijfel. „Wij her kennen de misstanden die Hypo theekclaim schetst niet", zegt Ni co Stolwijk. „Incidenteel zal vast eens verkeerd advies zijn ver strekt, maar wij hebben geen en kele aanwijzing dat dit op grote schaal is gebeurd." Ook vraagt VEH zich af of er een erkend hy potheekadviseur de dossiers on der de loep neemt. Volgens direc teur Harrie-Jan van Nunen van de Financiële Makelaar is het ver haal van Hypotheekclaim onge nuanceerd en ontbreekt onder bouwing. „Er kan best een keer wat zijn misgegaan bij advise ring. Er wordt geschoten met ha gel in de hoop op veel klanten." AMSTERDAM. HelloFresh gaat de cadeaukaarten aanpassen. Op de nieuwe kaarten komt duidelijker te staan wat de voorwaarden zijn om de kaart te gebruiken. De maaltijdboxenleverancier onder neemt deze actie na klachten van mensen bij de Consumenten bond. De afgelopen tijd kreeg de Consu mentenbond veel klachten over de kleine lettertjes op die 'cadeau kaarten'. Maar er was meer onvre de. Ook over de agressieve ver- koopwijze van de maaltijdboxen op straat en niet goed verwerkte opzeggingen stromen klachten binnen. Klanten die hun abonne ment op de maaltijdbox hebben opgezegd, blijven de boxen ont vangen én automatisch betalen, zegt een woordvoerster van de Consumentenbond. „Ook als ze een opzegbevestiging hebben ge had. Het is heel makkelijk een abonnement aan te vragen, maar heel moeilijk er weer vanaf te ko men." De grootste steen des aanstoots waren de cadeaukaarten. Consu menten die de kaarten gebruiken, klaagden over de onduidelijke voorwaarden. De kaart geeft een korting van 20 of 25 euro op een maaltijdbox. Op de achterkant van de kaart staat in zeer kleine lettertjes dat er een minimale af- nameplicht is van twee boxen. Maar er staat niet duidelijk op dat voor de tweede box de normale prijs geldt. „Wij gaan de korting en de constructie duidelijker com municeren op onze cadeaukaar ten. Dit passen we direct toe voor de nieuwe druk van de cadeau kaarten", heeft het bedrijf gistera vond laten weten. Verder herkent HelloFresh zich niet in het beeld van de agressieve verkoopmetho de. „Maar als er een klacht over een verkoper binnenkomt dan spreken we hem er direct op aan." 8 DAGEN v a garantie ALTIJD DE LAAGSTE PRIJSGARANTIE V ✓EXTRA HOGE VROEG VI BOEKKORTING transfer Turkije Alanya AU Inclusive rr Vroegboekvoordeeï corendon.nl ©023 75106 06 WOENSDAG 3 FEBRUARI 2016 door Natasja de Groot AMERSFOORT. Vereniging Eigen Huis waarschuwt voor Stichting Hypotheekclaim. Die beweert dat duizenden hypotheekoverstap pers soms voor tienduizenden eu ro's zijn gedupeerd door verkeerd of onvolledig advies. Eigen Huis trekt die beweringen in twijfel. 25 Stichting Hypotheekclaim vraagt per dossier 25 euro. Als het tot een uitkering komt, krijgt de klant 85 procent en houdt de stichting zelf 15 procent van de uitgekeerde som door Annemieke van Dongen vertrek zomer 2016 f GRATIS OMRUIL- RETOURVLUCHT V HOTEL Luxe 5-sterrenhotel Aquapark met glijbanen Diverse a-la-carterestaurants Uitgebreid Ultra All Inclusive concept Uitzicht op de prachtige zee van Alanya Gratis wifi Zonneterras met ligbedjes en parasols Spa Wellness Center #HomeOf Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. *Kijk voor de voorwaarden op corendon.nl #HomeOf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21