maar maak de buurt niet gek Paus gaat in film spelen Het Zeeuwse carnaval barst weerlos Ted Cruz? Dan nog liever Trump Oekraïne 'stomverbaasd' over eindrapport Onderzoeksraad 'De Onderzoeksraad heeft Oekraïense regering niet benaderd voor de ruwe radarbeelden van vlucht MH17'. Alles wat u moet weten over de belastingaangifte 2015 In Geld&Goed Buurtwhatsapp schiet soms zijn doel voorbij KIEV. De toenmalige Oekraïense staatssecretaris van Transport, Vladimir Shulmeister, heeft nooit een verzoek gekregen van de Nederlandse Onderzoeksraad voor Veiligheid om radarbeelden van vlucht MH17, meldt hij aan deze krant. „Als we dat verzoek hadden gekregen, hadden we de beelden zeker gegeven, aldus Shulmeister. De gegevens van de grondra dar zijn al maanden onderwerp van discussie, sinds de Onder zoeksraad in haar eindrapport over het neergehaalde toestel op vlucht MH17 schreef deze niet re hebben ontvangen van Oekraïne. De Oekraïnse autoriteiten zou den hebben gemeld dat de radar stations uitgeschakeld waren van wege onderhoud, aldus de Onder zoeksraad. De staatssecretaris: „Ik was stomverbaasd toen ik het eindrap port las. Ik weet honderd procent zeker dat we dat verzoek niet heb ben gehad. Ik zat in de commissie die namens de overheid alle za ken rond MH17 behandelde. Daar in zat naast mijzelf ook de vice- premier, de luchtverkeersleiding UkSatse en de Oekraïense onder zoeksraad. Wij kregen alle verzoe ken op tafel." De primaire radar 'Als die data er zijn, kan Nederland ze krijgen' registreert vanaf de grond vlieg tuigbewegingen. Op ruwe beel den kunnen mogelijk aanwijzin gen staan van een raketlancering. Shulmeister, die Nederlands spreekt en in Delft heeft gestu deerd, was staatssecretaris tot de cember. Volgens hem kan de On derzoeksraad of de Nederlandse regering altijd alsnog een verzoek indienen. „Als de data er zijn - dat weet ik niet - dan kan Neder land die natuurlijk krijgen." De oud-staatssecretaris weet niet hoe het misverstand is ontstaan. „Mogelijk is er alleen een verzoek geweest richting het leger, voor militaire gegevens. Daar ging on ze commissie niet over." De reactie van de Onderzoeks raad lijkt daarop te wijzen: „Maart 2015 is een team naar Oek raïne gegaan. Doel was om de pri maire radargegevens en documen ten van de militaire autoriteiten te verkrijgen", laat de raad weten. De woordvoerder kan niet na gaan of dit ook expliciet aan de ci viele regering is gevraagd. VATICAANSTAD. Paus Franciscus gaat een rol spelen in de religieu ze speelfilm Beyond the Sun. De 79-jarige kerkvorst heeft al een boek en een muziekalbum op zijn naam staan. Dat meldde het Ame rikaanse tijdschrift Variety. Enke le dagen geleden ontkende het Va- ticaan nog geruchten als zou de paus als acteur aan de slag gaan. De rol is geen moeilijke, want Franciscus zal zichzelf spelen. Hij had eerder te kennen gegeven graag in een film te willen spelen die de boodschap van Jezus aan kinderen overbrengt. Het wordt een familiefilm met gospelmu ziek. De opnames beginnen over enkele maanden. De opbrengst van Beyond the Sun gaat naar goe de doelen in Argentinië, het ge boorteland van de paus. De film wordt geproduceerd en gefinanci- eerd door Ambi Pictures. ZEELAND 8 9 www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 3 februari 2016 258e jaargang nr. 28 Los nummer €2,00 Abonneeprijs 1,11 Belastingdienst Wees waakzaam, ZEELAND 2 3 foto thinkstock 'Radarbeelden vlucht MH17 nooit opgevraagd' door Jeroen de Vreede Shulmeister, oud-staatssecretaris 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1