PSV stapt winnend van de markt w. Van Bronckhorst weet 'Zal moeten presteren' blessure Guardodo lijkt mee te vallen, slechts paar weken aan de kant SPORT 17 Nieuwe PSV'er Van Ginkel wil in Eindhoven na mislukte periode bij Stoke City loopbaan impuls geven bij club die 'nog op alle fronten meedoet'. ten wij de kans realistisch dat hij daar weer inzetbaar is voor ons." Of dat voor Maxime Lestienne ook zo is, blijft koffiedik kijken. Cocu noemt bewust geen datum voor een rentree van de Belg. „Daarvoor is het te vroeg. Het gaat nu heel goed met hem, maar hij zal eerst weer aan moeten sluiten bij de groepstrainingen. We heb ben een wat langere aanloop geno men na zijn blessure, zodat hij nu niet weer tegen klachten aan loopt." Lestienne is voor de duels met FC Utrecht normaal gespro ken geen optie. Dat zou beteke nen dat hij in zijn huidige huurpe- riode nog maar in minder dan drie maanden in wedstrijdver band actief kan zijn voor PSV. De Belg is via een optie tot koop ko mende zomer te strikken voor een bedrag tussen de 9 en 10 miljoen euro. PSV zal dat bedrag niet willen betalen. Indien zowel de club als Lestienne na het seizoen het ver blijf willen verlengen, is een extra huurjaar een van de te onderzoe ken mogelijkheden. PSV zal tijdig de opties verkennen, gezien eerde re ervaringen met Al Arabi, de club van een sjeik van de konink lijke familie in Qatar. Aanwinst Marco van Ginkel lachte breeduit. Naast hem glunderde technisch mana ger Marcel Brands. Fans van PSV twitterden opgetogen over een mooie deal. Dan Ajax. Daar verwoordde supportersvereniging Ajax Life maandag ook een breed gedragen sentiment op so cial media: 'Pfoe, treurig nieuws. John Heitinga stopt met foebele. Per direct.' Ajax en PSV hebben een transferperiode zonder spec taculaire verschuivingen achter de rug. Toch stapt PSV gevoelsmatig als win naar van de markt. De ultie me coup van Brands met Van Ginkel bevestigt dat PSV er collectief alles aan doet om de ambities waar te maken. Het sentiment rond Ajax is: intern is men het on eens over de koers. Bij PSV zijn er nu nóg meer opties om uit te kiezen. De concurrentiestrijd is in vrij wel alle linies maximaal. Bo vendien is al duidelijk dat Phillip Cocu ook volgend jaar trainer is. Collega Frank de Boer zal het moeten doen met dezelfde groep die hij eigenlijk had willen ver sterken en die net de koppo sitie heeft verspeeld. Van hem is nog onduidelijk of hij in de zomer aanblijft. Met het halen van Van Gin kel diept PSV bovendien een ander verschil met Ajax verder uit. Het is het zoveel ste bewijs dat men gelooft in een bepaalde leeftijdsop bouw van de selectie. In de categorie 23 - 29 jaar telt PSV zo al negen a tien potentiële basisspelers. Ajax hangt nog altijd fors uit het lood. Zo dra het spannend wordt, is keeper Jasper Cillessen met 26 de oudste. Ja, Frank de Boer levert een topprestatie als hij Ajax tegen de stroom in nog kampioen maakt. Niet dat er veel valt te lachen in Rotterdam-Zuid. De tegenvallers stapelen zich immers in zo'n rap tempo op dat zelfs de meest opti mistische aanhanger van de club het ergste vreest voor het beker duel met Roda JC van vanavond. „Zondag na ADO voelde ik me ook echt niet lekker en aangesla gen", zegt Van Bronckhorst. „Op weg naar huis kwam er al een an der gevoel bovendrijven. Welk ge voel? Het besef dat wij Roda JC kunnen verslaan." Wat Van Bronckhorst nu over komt, is iets waar elke trainer voor vreest. Een serie pijnlijke ne derlagen, verwijtende blikken, woedende supporters, een gevoel van machteloosheid. En de im mense druk die ook nog eens met de dag toeneemt. „Maar dat is nou eenmaal het trainerswak", ver sprak Van Bronckhorst zich. „Sor ry, geen wak, maar vak natuurlijk. Al bleek de laatste dagen nog maar eens hoe dicht die twee be grippen bij elkaar liggen." Hoe onthutsend zwak de huidi- ge reeks van Feyenoord ook is, er wijzen nog altijd nauwelijks vin gers in de richting van de trainer. Alsof het Legioen zich realiseert dat dit te voorspellen was toen er vorig jaar een totaal onervaren coach werd aangesteld. Ook Van Bronckhorst zelf merkt dat hij nog altijd krediet heeft in en rond de Kuip, waar door een deel van de teleurgestelde aanhang wel fa natiek wordt gewezen naar alge meen directeur Eric Gudde en technisch directeur Martin van Geel. „Het gebeurt niet vaak dat er niet naar de trainer wordt gewe zen", zegt Van Bronckhorst. „Maar ook ik zal moeten presteren. We hebben dringend goede resultaten nodig en daar zal ik voor moeten zorgen. Ik weet echt wel hoe het werkt in de voetballerij." Van Bronckhorst krijgt volgens zeggen uit verschillende hoeken goedbedoelde adviezen voorge schoteld. Zijn generatiegenoot Phillip Cocu maakte bij PSV het zelfde mee en besloot toen het keer op keer misging de door de wol geverfde Guus Hiddink als klankbord te gebruiken. Van Bronckhorst heeft daar echter geen behoefte aan: „Ik denk niet dat ik dat nodig heb. Al heb ik con tact met veel mensen. Ronald Koe man was hier bijvoorbeeld nog niet zo lang geleden. Hij heeft bij Southampton net zo'n periode achter de rug. Maar het belangrijk ste is wel dat ik op mijn gevoel blijf afgaan." WOENSDAG 3 FEBRUARI 2016 Marco van Ginkel (vierde van rechts) traint voor het eerst in Eindhoven. door Maarten Wijffels door Mikos Gouka ROTTERDAM. Er zat gisteren een heel andere Giovanni van Bronck horst achter de tafel in de Kuip. Waar de trainer van Feyenoord zon dagmiddag na de zoveelste rechtse directe, dit keer uitgedeeld door ADO Den Haag (0-2 nederlaag), wanhoop en machteloosheid uit straalde, was er nu weer de ken merkende glimlach. Van Bronckhorst. foto Robin Utrecht PHILIPS Marco van Ginkel is van af nu PSV'er. Rechts Marcel Brands, foto Pies United

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17