Gestopte Heitinga trapt niet na en wil nu als trainer aan de slag Trainer Cocu krijgt ook geruststellend nieuws: 16 Engelse clubs geven miljard uit Kirsten Wild wint eerste rit Ex-topman ADO overleden Terry verrast Guus Hiddink De Premier League heeft dankzij de aankopen in de winterse transferperiode een nieuw re cord gevestigd. Met de zomer- transfers erbij opgeteld, komen de Engelse clubs voor het eerst boven een miljard pond uit. In de zomer kochten de clubs voor 870 miljoen pond aan nieuwe spelers, in januari gaven ze nog eens 175 miljoen pond uit, bere kende de BBC. Het vorige sei zoen tikte de Premier League al tegen het miljard pond aan, met 965 miljoen. Maar in de seizoe nen daarvoor besteedden de Eenvoudige zege Thiemo de Bakker Thiemo de Bakker heeft gisteren een simpele overwinning ge boekt in de eerste ronde van het ATP-toernooi in Sofia. De West lander had amper een uur nodig om de Australiër Matthew Eb den te verslaan: 6-4 6-1. In de tweede ronde staat De Bakker te genover de als vierde geplaatste Italiaan Andreas Seppi, die in de eerste ronde een bye had. clubs beduidend minder geld aan versterkingen. Tien jaar gele den gaf de Premier League bij voorbeeld 300 miljoen pond uit. Het waren opvallend genoeg niet de topclubs die toesloegen in de afgelopen maand. Vooral de clubs in de middenmoot en in de onderste regionen betaal den forse bedragen voor nieuwe spelers. Zoals Stoke City, dat Gia- nelli Imbula voor 24 miljoen eu ro kocht van Porto. Everton be steedde 18 miljoen euro aan het losweken van Oumar Niasse van Lokomotiv Moskou. Voormalig topman Paul Beijers- bergen van ADO Den Haag is gis teren bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Beijers- bergen (49) was lang een bekend gezicht in Den Haag, als commis saris en mede-aandeelhouder van ADO. Hij had sinds kort een adviseurs- rol bij FC Dordrecht. Beijersber- gen was als commissaris in 2008 betrokken bij de overname van ADO door Mark van der Kallen, die daarmee voorkwam dat de club failliet zou gaan. De twee 'redders' van de club zaten tot de zomer van 2012 in de raad van commissarissen van de eredivi- sionist. Guus Hiddink had niet verwacht dat zijn 35-jarige aanvoerder John Terry zondag na afloop van het bekerduel tegen Milton Key nes Dons (5-1 zege) bekend zou maken dat Chelsea zijn aflopen de contract niet meer wil verlen gen. „Dat was wel een verras sing, ja", zei de interim-coach van de Londense topclub. „Een daadwerkelijk besluit is nog niet genomen", vervolgde Hiddink, die in negen duels in alle compe tities nog ongeslagen is met de landskampioen „We moeten af wachten wat de nieuwe trainer van Chelsea wil. Maar dat John die mededeling nu heeft gedaan, is zijn goed recht." „Sommige dingen wil je zo lang mogelijk uitstellen. En stoppen met voetbal, mijn grote passie, is er daar één van. Toch ben ik in december tot de conclusie geko men dat het moment om een punt achter mijn actieve loop baan te zetten, steeds dichterbij kwam. Sneller dan ik eigenlijk zou willen", schrijft Heitinga op zijn website in een brief aan de fans. Zijn terugkeer naar Ajax werd een grote deceptie. Heitinga werd gehaald als ervaren leider van het elftal, maar zat de laatste maanden niet eens meer bij de wedstrijdselectie. „Het afscheid is iets eerder dan gepland. Maar ik blijf Ajacied. En meer dan dat 'We gaan zondag waardig afscheid van hem nemen, voor aanvang van Ajax - Feyenoord' mijn terugkeer niet is geworden wat ik ervan had verwacht, ga ik niet zeggen. Daar zou ik spijt van krijgen. En op natrappen staat rood. Na de WK-fïnale kan ik die kleur niet meer zien", verwijst hij naar de finale tegen Spanje in 2010, waarin Heitinga rood kreeg. Ajax wil Heitinga graag behou den. Trainer Frank de Boer laat via de kanalen van de club we ten: „Ik heb met hem afgespro ken dat hij bij ons kan blijven meetrainen als hij dat wil. Hij wil zelf ook kijken hoe het is om trainer te zijn en dat kan bij Ajax. We gaan zondag waardig af scheid van hem nemen, vooraf gaand aan Ajax - Feyenoord." oorin en achter in beschikte landskampioen PSV met de hui dige selectie al over een scala aan mogelijkhe den. Na de last minute-transfer van Marco van Ginkel kan trainer Phillip Cocu nu ook op het mid denveld alle gewenste kanten op. Concurrentie hoort bij een top club, is het credo bij PSV. Daar door kunnen ook gevestigde na men straks buiten de boot vallen. Van Ginkel zette gisteren on der toeziend oog van enkele tien tallen fans zijn eerste stappen op trainingscomplex De Herdgang. Een bescheiden applaus viel hem ten deel. De belangrijkste vraag is waar hij gaat spelen. Met name Adam Maher zal nu alles op alles moeten zetten om nog aan bod te komen. Stijn Schaars heeft een rol als routinier en valt in princi pe ook buiten de basis. Van Gin kel moet met hen en de momen teel zo goed draaiende Jorrit Hen- drix de strijd aangaan. Andrés Guardado en Davy Pröpper zijn in hun huidige vorm, mits fit, waarschijnlijk niet uit de basis van PSV te stoten. „Bij Stoke City liep het anders dan ik had verwacht. Dit is een nieuwe stap naar een ploeg die op alle fronten meedoet en nog in de Champions League ook. Dat spreekt enorm aan", aldus Van Ginkel. Technisch manager Marcel Brands zag de afgelopen weken een gaatje ontstaan, doordat Van Ginkel bij Stoke City amper aan spelen toekwam. Terwijl concur rent Ajax de gehele transferperio de werd gekoppeld aan tal van na men en op de slotdag de bij Wil lem II geflopte spits Richairo Ziv- kovic terughaalde, presenteerde PSV de gelouterde Van Ginkel als een duveltje uit een doosje. Cocu probeerde bij het realise ren van de transfer ook zijn steen tje bij te dragen en sprak vooraf met Van Ginkel, die goed be vriend is met Pröpper. Cocu: „Ik was al bij Vitesse gechar meerd van het spel van Mar co. Ons streven is om alle posities minimaal dubbel bezet te hebben. Het was zonder Marco erg krap geworden, zeker als er iemand onverwacht wegvalt." Van Ginkel mag zich bij PSV voorlopig richten op de aanvallen de posities binnen de middelste linie, maar kan ook in een sys teem met een nummer tien als te ruggetrokken middenvelder spe len, denkt Cocu. Hij zit waar schijnlijk morgen al bij de wed strijdselectie van PSV, in het be kerduel met FC Utrecht. Van Gin kel: „Ik hoop zo snel mogelijk mijn debuut te maken. In het bui tenland ben ik completer gewor den, ondanks het feit dat ik lang niet alles gespeeld heb. Ik heb bij topploegen mogen meekijken en trainen en dat heeft me ge vormd." Cocu verwacht weinig aanpas singsproblemen: „Marco heeft af gelopen week nog een wedstrijd afgewerkt, en is dus in principe meteen inzetbaar", aldus de trai ner, die niet liet weten of zijn laatste aanwinst morgen ook daadwerkelijk speelminuten gaat maken. „De samenwerking gaat nu pas echt beginnen. Hij oogt fit en maakt een goede indruk." Cocu had eerder in de och tend betrekkelijk geruststellend nieuws gekregen over Guardado. De Mexicaan staat met zijn ham stringklachten enkele weken aan de kant, zo is de verwachting. Er bleek 'slechts' sprake van een ver rekking. Het betekent waarschijn lijk dat hij het tweeluik met FC Utrecht aan zich voorbij moet la ten gaan en daarna wellicht weer minuten kan maken. Het Cham pions League-duel van PSV met Atlético Madrid is voor Guardado niet in gevaar, denkt Cocu. „Als er geen tegenslagen volgen, ach- Sport VOETBAL TENNIS Thiemo de Bakker, foto Pro Shots DOHA. Kirsten Wild heeft gisteren de eerste etappe gewonnen in de Ronde van Qatar voor vrouwen. Na 97 kilometer, over een deel van het parcours voor het komende WK, was de 33-jarige Wild de snelste in de sprint, foto Belga VOETBAL VOETBAL door Daniël Dwarswaard AMSTERDAM. De per direct met voetballen gestopte John Heitinga (32) wil nu verder als trainer. De oud-international en Ajax gaan met elkaar om de tafel om de functie een concrete invulling te geven. Frank de Boer trainer PSV kan met Van Ginkel alle kanten op door Rik Elfrink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16