14 NIEUWS Oostenrijkse miljardair (83) troont ieder jaar een andere diva mee naar het bal van de Staatsopera. IVCNl glimlach. Volgens hem was de di va paranoïde. Lugner bezit winkelcentra, casi no's en bioscoopcomplexen, al zou hij ook miljoenenschulden hebben. Formeel heeft hij zijn bouwbedrijf overgedragen aan zijn zoon. De hoogbejaarde zaken man laat het geld graag rollen. De lijst (ex)-sterren die zich voor veel geld naar Wenen lieten vliegen voor een foto mag er zijn. Shields werd voorgegaan door onder ande ren Farrah Fawcett, Claudia Cardi naie, Pamela Anderson, Paris Hil ton, Gina Lollobrigida en - twee jaar geleden - Kim Kardashian. Af en toe verscheen een man in Lug- ners loge. Types waarin de Oosten rijker zich wel herkende: Larry Hagman (JR uit Dallas) en Roger Moore (voormalig James Bond). Lugner deed een paar jaar gele den, net als Donald Trump nu, mee aan de Oostenrijkse presi dentverkiezingen. Hij was kans loos. Meer dan 9 procent van de stemmen kreeg hij niet. Heel Oostenrijk volgt de steen rijke ondernemer die een eigen docusoap heeft op RTL, De Miljo nair en de Bunny. Zo regelmatig is Mortel van vrouw veranderd dat de televisiemakers hopen erbij te zijn als het weer eens foutloopt. „Hij leeft graag samen met vrou wen die zijn kleindochter hadden kunnen zijn", schrijft een journa liste over Lugner die volgens haar niet te veeleisend is. Als de betref fende dame maar aan deze criteria voldoet: 'blond, grote borsten en afhankelijk'. Zo heeft hij inmiddels een hele verzameling 'kleindochters' versle ten die allemaal dierennamen van hem kregen. Na 'Muisje' kwam 'Katje'. 'Bambi' zat vóór 'Haasje'. En na 'Kolibri' is nu 'Musje' me vrouw Lugner. De laatste vindt dat ook zij recht heeft op een bege leider. Haar keuze viel op de Zoe- termeerse rapper Mr. Probz. Richard Lugner (83), excentriek bouwon dernemer en voor malig presidents kandidaat, wordt door de Oostenrij kers gekoesterd als hun eigen Do nald Trump. Volgens de nationale schandaalpers is hij nu 'al een jaar' samen met zijn laatste pronk stuk, de 57 jaar jongere ex-playma- te Cathy Schmitz. Dat weerhoudt hem er niet van om ook dit jaar naar zijn loge bij de Weense Staatsopera te paraderen met aan zijn zijde een internationale be roemdheid. Lugner heeft een bij zondere hobby: hij haalt de mooi ste vrouwen naar Wenen voor dit jaarlijkse bal. Morgen schrijdt de man met de weinig glamoureuze bijnaam 'Mortel' (mortel ofwel metselspecie) naar het jaarlijkse operabal met deze keer aan zijn zijde de Amerikaanse actrice Brooke Shields (50). Het voormali ge sterretje uit Blue Lagoon pruilt nog een beetje, want de suite in het superluxe hotel Palais Coburg waarin zij haar intrek wil nemen blijkt al bezet. Shields is onderge bracht in het bepaald niet armoe dige Grand Hotel waar ze echter bij aankomst geen paparazzifoto- grafen wenst te zien. Lastig voor Lugner die er juist een traditie van heeft gemaakt om zich te la ten vereeuwigen met de mooiste vrouwen ter wereld. Hoeveel Lugner neertelt voor zijn hobby is niet bekend. Alleen al een zitplaats in zijn exclusieve loge kost bijna 20.000 euro. De laatste keer was de vrouwenverza melaar wel teleurgesteld. Kim Kar dashian was gekomen maar deed ijzig afstandelijk tegen de gulle ge ver en lag voor twaalven in haar hotelbed. „Voor haar honorarium is ze tien minuten bij me ge weest", klaagde Lugner met een 1993 Joan Collins 2003 Pamela Anderson 2007 Paris Hilton 2002 Claudia Cardinaie Achtergrond: interieur Staatsopera in Wenen foto Conzalo Azumendi/HH Portretten Reuters/EPA/Hollandse Hoogte 2011 Karima El-Marough ofwel Ruby Rubacuore 1999 Faye Dunaway 2008 Dita von Teese 2004 Andy MacDowell door Bob van Huët

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14