PvdA bezorgd over bezuiniging politie Pleidooi voor invoeren 'Zeelandparkeerkaart' De Ramp Parenclub Microklimaatjes maken Zeeland 2 ZEELAND Zuid-Beveland is de natste streek van Zeeland. In Ovezande viel in januari maar liefst 183 millimeter. COMMENTAAR En weer heeft Zeeland de Ramp herdacht. Bij Ouwerkerk heeft de wind korte metten gemaakt met de Last Post. Een passend decor voor een droevige ceremonie. Natuur lijk blijft de herdenking niet beperkt tot het Waters noodmonument. Ook op andere plaatsen komen de verhalen los over de verschrikkelijke overstromingsramp van 1953. Nog steeds maken ze een diepe indruk. Het is bijna onvoorstelbaar: in één klap 1836 slachtoffers. Wie dit goed tot zich laat doordringen, be seft dat er nooit genoeg aandacht is voor de veiligheid in de Del ta, dat we elke bewering dat 'Zeeland veilig is' voortdurend kri tisch tegen het licht moeten hou den. Hier past alleen permanente waakzaamheid. We zijn het de do den van 1953 verplicht. Ondertussen proberen de overle venden om te gaan met hun trau ma's. Zij proberen te delen wat ondraaglijk is, dingen te uiten waar nauwelijks woorden voor zijn. Bij de herdenkingen komen Zeeuwse kinderen mensen tegen die daar nog enigszins in slagen. Die het medeleven waarderen. Die een beetje troost vinden in de belangstelling, ook al is het na 63 jaar. Of misschien wel juist omdat we na zo'n lange tijd nog sa men treuren. Oud en jong. Zolang het laatste woord over 1953 niet is gezegd, blijven we herdenken. Zolang het laatste woord over 1953 niet is gezegd, blijven we herdenken. Volgens PvdA-fractievoorzitter Jack d'Hooghe wordt de politie 'met regelmaat' ingezet om ver warde personen naar Emergis in Kloetinge te brengen. Sinds 1 de- Vervoer verwarde mensen naar Emergis in Kloetinge legt te groot beslag op politie. cember vorig jaar zou dit het ge val zijn, toen de psychiatrische op nameafdeling van Emergis en ZorgSaam in Terneuzen de deu ren sloot. D'Hooghe heeft het Ter- neuzense college van B en W hier over schriftelijke vragen gesteld. Hij wil weten hoe vaak het voor komt dat mensen naar Kloetinge moeten worden gebracht en hoe veel politietijd daarmee is ge moeid. De extra inzet trekt naar het idee van D'Hooghe een zware wis sel op de politie in Zeeuws-Vlaan- deren. Hij vreest dat dit conse quenties heeft voor de aanrijtij den van de politie en vraagt zich af of die voor alle Zeeuws-Vlaam- se kernen nog wel haalbaar zijn. De politie wacht bovendien de ko mende jaren nog fikse bezuinigin gen, noemt D'Hooghe als extra re den voor bezorgdheid. Henk van Essen, lid van de lan delijke korpsleiding, deed daar vo rig jaar november een boekje over open tijdens het congres van het Tijdschrift voor de Politie. De be zuinigingsopdracht is opgelopen van 230 tot ruim 480 miljoen eu ro, meldde hij. Het ministerie van Veiligheid en Justitie noemde dit voorbarig. In april wordt pas meer bekend. D'Hooghe staat niet alleen in zijn zorgen. Vorige week werd be kend dat de drie Walcherse burge meesters in een brief aan onder meer de landelijke politiekorpslei ding alarm hebben geslagen over het volgens hen nu al bestaande tekort aan politiemensen. Almanak Een villa aan de rand van Heinkens- zand heeft eindelijk een nieuwe eige naar. Volgens de plaatselijke Privé, Weekend en Story zou de kersverse 'groothuisbezitter' er niet zo maar gaan wonen. Nee, hij zou er een pa renclub beginnen. Een jonge verslag geefster kreeg er lucht van en besloot de eigenaar eens uit te horen. Maar de man bleek het concept van een pa renclub niet eens te kennen. Of de journaliste dat even wilde uitleggen. Tsja, wie de bal kaatst, kan hem te rug verwachten. Hij moest er smake lijk om lachen en zij bleef achter met een leeg notitieblok en rode kaken. Voltallig college op Ziekenhuisloop Het voltallige college van B en W van Terneuzen doet mee aan de elf kilometer lange Ziekenhuisloop die zaterdag 12 maart voor de derde keer plaatsvindt. Al ruim driehonderd deelne mers hebben zich aange meld, laat organisator John Smael van Stichting Koes terpas weten. „Hopelijk vol gen B en W van Sluis en Hulst het Terneuzense voorbeeld", doet hij een op roep. De opbrengst van de loop is voor beweegprogram- ma's voor kankerpatiënten. Initiatiefnemers hofje zetten door Voor drie van de zes wo ningen in 't Sasse Hofje op de plek van de vroegere Frederik Hendrikschool in Sas van Gent zijn inmid dels kandidaten. Cyriel de Moor, één van de initiatief nemers, heeft goede hoop dat over een halfjaar defini tief tot de bouw kan wor den besloten. Het idee ach ter het hofje is dat mensen het complex samen bou wen, er zelfstandig wonen én samen oud worden. De initiatiefnemers zijn alle maal zestigers. Meer infor matie op www.cpoz.nl. IJsebaert blijft sport promoten Ingrid IJsebaert blijft ook dit jaar en in 2017 sportam- bassadeur van Hulst. De re den: Ze is een prima hard loopster én doet van alles om mensen aan het spor ten te krijgen. Zo staat ze met Tony Verwer aan de wieg van de Hulst by Light Run. Ook helpt ze lopers met de voorbereiding voor de Marathon Zeeuws- Vlaanderen en ze doet vol op mee met Sportdorp-acti- viteiten in Clinge en (dit jaar) Kloosterzande. Stembureaus vervallen Zandstraat en Overslag ver liezen hun eigen stembu reaus. Het college van B en W van Terneuzen heeft on langs besloten het stembu reau buurtcentrum De Straete in Zandstraat en het stembureau buurthuis Overslag op te heffen. Kies gerechtigden die eerder in Zandstraat konden stem men, zijn ingedeeld bij het stembureau in 't Meulen- gat in Sluiskil en die in Overslag bij het stembu reau gemeenschapshuis 't Kaaike in Zuiddorpe. VLISSINGEN. Het invoeren van een 'Zeelandparkeerkaart' zou de parkeerterreinen gebruiksvrien delijker moeten maken. Dat advi seert het Centrum Kusttoerisme in het rapport Toerist in Vervoe ring. „Het vooraf moeten betalen van parkeergeld nodigt de gast niet uit om lang te verblijven in een gebied. De mogelijkheid om achteraf het parkeergeld te beta len zorgt ervoor dat de gast zich niet gehaast voelt om op tijd te rug te moeten naar de parkeer- meter", zo is te lezen in het rap port van het Centrum Kusttoeris me. De Zeelandparkeerkaart zou, voor wie niet met zijn mobiele telefoon kan of wil betalen, die mogelijkheid moeten bieden voor achteraf betalen op alle par keerterreinen in Zeeland. Die parkeerkaart kan aan de al be staande Zeelandpas gekoppeld worden. Hoewel op veel plaatsen al achteraf betaald kan worden door middel van een app op de mobiele telefoon, kopen verre weg de meeste mensen nog ouderwets met de pinpas of muntgeld vooraf een parkeer kaartje. Slechts 8 procent van de automobilisten gebruikt een app voor 'mobiel parkeren'. De Zee landparkeerkaart is dan een alter natief voor die app. contact te hebben. Dus het is nog fijn ook, als het regent." Akkerbouwer Lou Remijn is er kort over: „Regen heb je nodig." Alleen liever niet in een hele plens, zoals in 2015 twee keer ge beurde. „Dan krijg je verslemping van de grond." De natte Zak van Zuid-Beveland kan trouwens best wat regen hebben, geeft zijn vrouw Tiny aan, sinds de herverka veling eind jaren vijftig. „Toen is er voor de afwatering een hoop verbeterd. En ach, die regen maakt voor je woongenot niets uit. Het is prima wonen in Ovezande. En als het regent, pak je toch je para plu!" Zeeland kende een opvallend warme januari maand, meldt Weeropwalche- ren.nl. Met een gemiddelde tem- Bij bakkerij Van den Bunder in Ovezande horen ze hele dagen niet anders. „Praten over het weer, dat gaat de hele dag door. Van 's morgens tot 's avonds", zegt Annet van den Bun der terwijl ze een paar flessen bes senwijn over de toonbak schuift. Met een lach: „Daar is het nu goed weer voor!" Ovezande blijft lachen, al viel er in januari 183 millimeter regen. „We maken er altijd grapjes over", zegt de bakkersvrouw. „Zo van: stel je niet zo aan! We bin nie van peperkoek! Of: we lopen ge woon tussen de druppels door. Pra ten over de regen is ook een manier om door Harmen van der Werf TERNEUZEN. De PvdA Terneuzen maakt zich zorgen over de politie sterkte in Zeeuws-Vlaanderen, als gevolg van de landelijke bezuinigin gen die er nog aankomen en ook de sluiting van de psychiatrische af deling in Terneuzen. Jack D'Hooghe, PvdA-fractievoorzitter Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN SAS VAN CENT HULST ZANSTRAAT/OVERSLAC Ovezande Akkerbouwer Lou Remijn en zijn vrouw Tiny: „Regen heb je nodig." door Ondine van der Vleuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71