Delegatie VC Vlissingen moet naar mondelinge behandeling van beroep Hoek levert speler en trainer van de week Zeeuwse zwemmers behangen met NK-plakken maar van samenwerking is nauwelijks sprake ZEELAND 13 ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Bokstitel voor Rick de Nooijer De voetbalbond onderzocht de zaak en legde VC Vlissingen een geldboete van 3500 euro op. De club kreeg die boete omdat het volgens de tuchtcommissie van de KNVB in gebreke is gebleven bij het verstrekken van de benodigde informatie. Of zoals de KNVB het omschreef: 'wegens het niet kun nen verstrekken van inlichtingen (namen) die van cruciaal belang zijn voor het afhandelen van een tuchtzaak'. VC Vlissingen tekende beroep aan tegen de opgelegde geldboete. „Ik vind de strafmaat exorbitant", zei voorzitter Rens Reijnierse in december. Reijnierse is nu ge vraagd zich op 15 februari in Vught te melden, samen met scheidsrechtersbegeleider Henk Hekkers, secretaris Peter Snaaijer, Etienne Mallie (aanvoerder tegen UDI't9), teammanager Joan van Belzen en trainer Jurriaan van Poelje. Het arbitrale trio - scheidsrech ter Vink uit Heerlen en zijn twee assistenten - zal ook in Vught aan wezig zijn. 'Ik maak ze kapot', zou er na afloop naar ze zijn geroe pen. Wie de doodsbedreiging geuit heeft, is niet bekend omdat de kleedkamerdeur van de arbi ters dicht was. De KNVB hoopt nu tijdens de mondelinge behandeling van de beroepszaak meer duidelijkheid te krijgen. in september begint, vraagt Ril- landia Smashers waarschijnlijk dispensatie aan, voor de hoofd klasse. Om daarin niet weer een modderfiguur te slaan, moeten er nog minimaal twee goede speel sters bij komen. Heetesonne weet wel iemand met dat niveau in Zeeland, maar hij vindt het not do ne om zomaar een speelster van een andere club te kapen. „Dat is niet fair, zeker omdat je diegene ook nog eens bij naam kent." „We willen inderdaad hoger op", benadrukt hij. „Maar dit ligt nogal..." Heetesonne aarzelt even en zegt dan: „Verenigingen pra ten onderling met elkaar en de toernooitjes gaan goed, maar een samenwerkingsverband met an dere clubs opzetten, is heel lastig. Iedereen wil toch zijn eigen club je bij elkaar houden. De durf om zoiets te doen ontbreekt. Ik heb wel hoop dat het ooit gaat gebeu ren, maar momenteel ziet het daar niet naar uit." ordi de Jonghe is door de pa- I nelleden van de Zeeuwse voet- I bal awards, een initiatief van de PZC en CTV Zeeland, uit geroepen tot de speler van de week. De Vlaamse doelman van hoofdklasser Hoek keepte zater dag sterk tegen Heinenoord. Hij zorgde ervoor dat de stand van 0-1 tot het eind op het scorebord bleef staan. De trainer van de week is even eens een Belg en wordt ook door de Zeeuws-Vlaamse club gele verd. Jannes Tant hield zijn hoofd koel na een dramatische reeks. De oud-trainer van onder andere KRC Gent-Zeehaven en Club Brugge U21 heeft het vertrouwen van de spelersgroep en hoopt dat zijn ploeg de weg naar boven heeft ingeslagen. De club van de week is Patrij zen. Na zes maanden zonder over winning boekte de ploeg uit 's-Heerenhoek z'n eerste driepun ter in het thuisduel met Unitas'30. Hierdoor droeg Patrijzen de laat ste plaats over aan 'buurman' Luc- tor'88. Het doelpunt van de week kwam van de voet van Jarreau Ma- nuhuwa van Zeelandia Middel- burg. Hoewel de groen-witten een stevig pak slaag (8-2) kregen van Goes, was de goal van Manu- huwa het hoogtepunt van de wed strijd. Hij joeg een vrije trap van een meter of 35 kiezelhard tegen de touwen. Leo Uitterhoeve is deze keer uitgeroepen tot scheidsrechter van de week. De inwoner van Hoe- dekenskerke leidde de spectaculai re wedstrijd tussen Goes en Zee landia Middelburg. Het was opval lend dat een Zeeuwse arbiter een Zeeuwse derby mocht fluiten. Pechvogel van de week is we derom een doelman. Ariën Pieters- ma van VC Vlissingen werd tegen EHC/Heuts benadeeld toen hij on terecht een strafschop tegen kreeg. Deze werd benut, waardoor de Walcherse hoofdklasser met 1-0 verloor. Op zijn favoriete slag, de vlinder slag, schreef hij eerst de 50 meter op zijn naam. Zijn tijd was 25,42 seconden. Een dag later was hij met 2.09,40 ook de snelste op de 200 meter. De Vlissinger, die in Eindhoven traint bij het regio naal trainingscentrum, behaalde in het Sloterparkbad daarnaast zilver op de too vrij en de 50 rug en brons op de 200 vrij en de 200 wissel. Op de eerste vijf onderde len deed hij dat in een nieuw Zeeuws record voor zestienjari gen. Zijn clubgenoot Guido Brink zorgde bij de junioren 2 voor een geweldige verrassing op de 200 school. Een felle start leverde hem een voorsprong van drie se conden op, die hij tot het 150 me ter-punt kon vasthouden. Op de laatste 50 meter slonk zijn voor sprong snel. Met 2.34,55 tikte Brink toch als eerste aan, met zes tienden voorsprong. Op de 100 school pakte hij ook nog eens het zilver met 1.10,96. Melle van Gemert, ook van DZK, veroverde bij de vijftienjari gen het brons op de 50 rug. Met 27,93 noteerde hij een Zeeuws leeftijdsrecord. Ook op de 100 rug greep Van Gemert brons in een snelle 1.00,48. Noa Eversdijk verbeterde het Zeeuws record bij de zeventienja rigen op de 50 vlinder, maar kon het podium daarmee niet berei ken. Bij de estafette pakten de ju nioren Ruden de Ridder, Sem van Eisen, Melle van Gemert en Thijmen Visser op de 4x100 vrij en de 4x100 wissel tweemaal zil ver. Bij de meisjes beleefde Bridget de Bat van De Schelde een geslaagd toernooi. Op de 100 vrij (1.03,79) en op de 800 vrij (10.23,07) zette ze flinke persoon lijke records neer en kreeg ze als beloning het zilver omgehangen. Op de 50 rug (32,98), de 100 rug (1.10,50) en de 200 wissel (2.37,13) mocht ze naar het podium om het brons te ontvangen. Daar mee kwam haar medailleoogst op vier keer zilver en drie keer brons. HEERLEN. Bokser Rick de Nooijer uit Middelburg is in Heerlen Zuid-Nederlands kampioen ge worden in de klasse tot 81 kilo gram. De Nooijer versloeg in de fi nale Mehdi Benaddasalam met 3-0. In de kwartfinale en in de hal ve finale had de bokser van Old Sports Bodygym uit Middelburg al met dezelfde maximale cijfers gewonnen. „Twee maanden lang en vijf dagen in de week heb ik hiernaar toegeleefd", zei De Nooijer, die in wedstrijdverband uitkomt voor boksvereniging Bre dase Ring. Hij wil nu proberen Nederlands kampioen te worden. DINSDAG 2 FEBRUARI 2016 door Barry van der Hooft VLISSINGEN. Een zeskoppige delega tie van VC Vlissingen moet zich op maandag 15 februari in een hotel in Vught melden voor een monde linge toelichting in de zaak rond de vermeende doodsbedreiging na af loop van het thuisduel met UDI'19. Het arbitrale trio zou op 15 novem ber zijn bedreigd, nadat Vlissingen met 1-2 had verloren. in zwaar weer door Leo van den Ouden AMSTERDAM. Zwemmer Ruden de Ridder, die uitkomt voor De Zeeuwse Kust, heeft op het Neder lands kampioenschap voor jeugd in Amsterdam twee titels vero verd bij de junioren 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63