ijJ a ïTHtl Middenvelder van Feyenoord Marko Vejinovic thuis bedreigd door zeven mannen Legioen zit door slechte spel 'te sterven op de tribune'. Maar échte supporters keuren bedreigingen af 4 NIEUWS 399,- ROTTERDAM. Feyenoord likt zijn wonden. Meer nog dan over de vijfde nederlaag op rij ging het gis teren over de doodsbedreiging die Marko Vejinovic ontving. De mid denvelder kreeg zaterdagavond ze ven opgefokte 'supporters' aan de deur. Het Legioen (de vaste sup porters) spreekt er schande van. Vejinovic en zijn vrouw wonen in een rustige straat. Jaren '30-wo- ningen, bakfietsen tegen de tuin hekjes. Als de middenvelder bood schappen doet, kan hij zomaar burgemeester Aboutaleb tegen het lijf lopen. Maar zaterdagavond is het opeens wildwest in de Rot terdamse wijk Kralingen. Rond half twaalf wordt er aan gebeld bij huize Vejinovic. In de betegelde voortuin staan zeven verhitte 'supporters'. Een buur vrouw, die liever anoniem blijft, hoort geschreeuw. „Mijn man is buiten poolshoogte gaan nemen. Hij hoorde die mannen tekeer gaan. Wat ze zeiden? Kanker-dit, kanker-dat, het ging er nogal on vriendelijk aan toe. We zijn er wel van geschrokken. 'Film maar', rie pen ze ook nog." Vejinovic' vrouw heeft haar te lefoon dan al in de aanslag om de verdachten en hun auto's op beeld vast te leggen. Daarna belt ze de politie, die één van de auto's in de directe omgeving van hun huis klemrijdt. Drie Rotterdammers van r8 en 20 jaar oud, worden aan gehouden. De andere vier man nen worden een dag later opge pakt. Zondagavond zijn alle ver dachten weer vrij. In het weekend dat hij mag in vallen in de wedstrijd tegen ADO Den Haag, doet Vejinovic aangifte van bedreiging en belediging. Het Openbaar Ministerie beslist nog deze week of de verdachten, die volgens een woordvoerder niet dronken waren, worden vervolgd. Vejinovic is niet de enige Feye- noorder die gefrustreerde 'fans' op bezoek krijgt. Ook bij spits Michiel Kramer staat eerder in de week een groepje andere mannen in de tuin dat zijn vertrek eist. Hij doet geen aangifte. Supporters spreken schande van de bedreigingen. Een groep ze ventigers staat maandag bij de in gang van het Maasgebouw, naast De Kuip, te mopperen over het dramatische weekend. Brabander Frits Abbel (70), al 53 jaar seizoen kaarthouder, wil eigenlijk niet over de bedreigingen praten. „De jongens die dit doen zijn gewoon randdebielen. Ze maken de club kapot. Je zou ze een halfjaar op wa ter en brood moeten zetten. Het is te triest voor woorden. Hier gaat de club nog eens kapot aan." Abbel denkt echter niet dat het incident van invloed is geweest op het spel van Feyenoord tegen ADO Den Haag. „Het spel is al veel langer beroerd. Er is een to- taal gebrek aan zelfvertrouwen. Wij zitten te sterven op de tribu ne. Maar woensdag zijn wij er ge woon weer bij hoor, als ze tegen Roda JC spelen. Afzeiken helpt niet." Jack Antonissen (78) is het daar hartgrondig mee eens. Hij verhuis de in 1961 van de Afrikaanderwijk naar Amerika, maar zijn voetbal- hart bleef achter in Rotterdam. Dit seizoen woont hij weer even in Rotterdam, in de hoop een kam pioenschap mee te maken. „Wat nu gebeurt, is te gek voor woor den. Het gaat om een groepje dat zich geen fan mag noemen. Je moet de ploeg juist steunen als het slecht gaat. En we moeten niet vergeten dat het maar een spelle tje is, hè." Andere supporters denken dat de leiding van Feyenoord de inci denten aangrijpt om de aandacht af te leiden van de sportieve crisis, waarin de club zich bevindt. „Dit is een godgeschenk voor Gudde", zegt een van fans. „Het maskeert de echte problemen." Algemeen directeur Eric Gudde verwijst der gelijke complottheorieën naar het rijk der fabelen. De supportersvereniging keurt de bedreigingen in krachtige be woordingen af. „Dit is echt afschu welijk. Hoe slecht het ook gaat met de club, je gaat niet naar het huis van spelers om ze te bedrei gen", zegt voorzitter Wim van Merkensteijn. Het druist ook in te gen de erecode van hooligans, zegt Yoeri Kievits die als lid van de harde kern van Feyenoord meerdere boeken schreef. „Als de ze jochies denken hiermee pun ten te scoren bij de harde kern, dan hebben ze het mis. Juist niet. We weten ook niet wie het zijn. Als we het wel wisten, dan zou den ze een pak rammel krijgen. Wij zijn geen lieverdjes, maar heb ben wel normen en waarden. Na de training spelers aanspreken, dat kan. Maar niet thuis." Het was niet de eerste keer, en waarschijnlijk ook niet de laatste, dat in zware tijden de donkere kant van 'fans' bovenkomt. Zo plaatsten supporters in 2011 een doodskist voor het Maasgebouw, www.bolderman.nl Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Toscane, Umbrië en Rome 12 dagen Makarska Riviera en Dubrovnik RR Kroatië 10 dagen Vierlandenreis en Arosabahn 5 dagen Zwarte Woud en Mainau 8 dagen Boedapest en omgeving Sir" 'Jongens die dit doen zijn door Adrianne de Koning en Sander van der Werff 53 Frits Abbel heeft al 53 jaar een seizoenkaart van Feyenoord. Zijn oordeel: „Het is te triest voor woorden. Hier gaat de club nog eens kapot aan." v.a. slechts Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 .11' 3 Brochure en (Q318) 58 09 58 boekingen: - Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4