3RE R Ledenaantallen bij Zeeuwse clubs lopen terug, 12 ZEELAND Zeeuwse turnsters zijn kansrijk voor doorstroming Savok/Outokumpu gunt Bottles Next Door weinig punten Badmintonvereniging uit Rilland heeft het hoogst spelende team van Zeeland. Maar in de hoofdklasse kan de ploeg eigenlijk niet meekomen. Steve Schalkwijk breidt marge uit L Zeeuwse turnsters behaalden af gelopen weekeinde in Breda kansrijke klasseringen in de derde divisie voor landelijke doorstroming. Dat gold voor Ra chel Louws (MTV) en Kyenna de Meijer, Brechje Zwaga, Lieke Steijaart en Bo Willems (allen van EMM Terneuzen). Delta Sport (Zierikzee) heeft kans op doorstroming door de resultaten van Senna Poortvliet en GV Koudekerke met Fleur van Ho- rik. In de vierde, vijfde en zesde divi sie werd goed gepresteerd door diverse turnsters van VTV Vlis- singen: Charlotte de Kam, Yvet- te de Kam, Karen Verplanke en Vienna Niemantsverdriet. Het zelfde gold voor Alyssa Rigters van MTV bij de jeugd in de vier de divisie. Van Dios (Oost-Sou burg) presteerde Lonne de Bliek uitstekend, net als Sophie Buyck van Voorwaarts Axel. Olympia Kapelle kwam prima voor de dag met Amy Quakkelaar, Anni- ka Franken, Lyonne Ganzeman, Yara Feenknecht, Noor Fodder en Isa van Waarde. Kim de Back en Esther Brackman (Turn'87) en Tatum Radecke (Delta Sport) turnden goed bij de junioren in de zesde divisie. Tara Zweedijk van Delta Sport zette het derde resultaat neer bij de pupillen D3. In de Sasse recreatieve volleybal competitie hadden de sterkste ploegen geen problemen om een nieuwe overwinning bij te schrij ven. Van de belangrijkste titel kandidaten kwam Savok/Outo kumpu twee keer in actie. Beide keren eindigde de wedstrijd in 3-0. Bottles Next Door kwam in drie sets niet verder dan 29 tegen- Kickboksgala in Baskensburg In de Vlissingse sporthal Baskens burg wordt op zaterdag 27 februa ri een kickboksgala gehouden. Het is een initiatief van Karkach Gym, de Vlissingse sportschool waarbij Thaiboxing wordt gege ven, en Victory Gym uit Bergen op Zoom. Op het programma staan voorals nog 37 partijen in diverse klasses. De aanvang van het gala is 16.00 uur. punten. De Waterneuzen bood meer tegenstand, maar verloor uiteindelijk ook met 3-0 (25-18, 25-22,25-13). Concurrent De Ahaatjes maakte tegen Drankenhandel 't SAS geen fout: 3-0. Garage Bode was in een erg eenzijdig duel veel te sterk voor In den Vlaemschen Pot: 25-7, 25-9, 25-5. Eerste treffer voor handbalier Canninga Zeno Canninga heeft zijn eerste goal gemaakt voor eerstedivisio- nist Haro Rotterdam. De zeven tienjarige handballer uit Middel burg boekte met de club een 35-16-overwinning op Swift 2000. Na negentien van de 26 wedstrij den staat Haro gedeeld aan kop. De ploeg maakt een goede kans op promotie naar de eredivisie. Canninga begon dit seizoen nog bij de A-junioren van Haro. sport kort Tussen de opening van de half over zijn hoofd getrokken ro de wedstijdpolo door klinkt uit de mond van Ralph Heetesonne „daar zijn we erg blij mee". Die tekst duidt op de spon- sorkleding, die de Middelburgse badmintonner en zijn teamgeno ten van de Rillandia Smashers het voorbije seizoen voor het eerst aan konden trekken. Heetesonne trekt het wed strijdshirt verder over zijn lichaam en draait zich dan om. Op zijn rug staat de naam van de sponsor: LeanForms. Dat is het bedrijf van trainer Ronald Copal. Behalve wedstrijdshirts zorgde hij ook voor trainingspakken en 'Als het hoogst spelende Zeeuwse team willen we mensen stimuleren om te gaan badmintonnen' broekjes. „Terwijl we het voor heen met alleen een shirtje van de vereniging moesten doen", merkt Heetesonne op. „Eén zo'n kledingpakket kost al gauw 250 euro", vervolgt de Walchenaar. „Dat loopt aardig op als je dat maal zeven doet." De teamkleding is een teken van pro fessionalisering bij het hoogst spelende Zeeuwse badminton- team, erkent medespeler Robert de Kraker. Desalniettemin stelt het niveau - de Rillandia Smas hers acteerden het voorbij sei zoen, in de hoofdklasse, het zesde niveau van Nederland - weinig voor. En niet alleen het niveau, de le denaantallen bij de Zeeuwse bad mintonverenigingen lopen eerder terug dan op. Het één heeft dan vermoedelijk ook met het ander te maken: om het niveau in de provincie omhoog te krijgen, moeten meer mensen gaan bad mintonnen. De drie mannen van het team - naast Ralph Heetesonne en Ro bert de Kraker is dat Marco de Kraker - zien daarin een rol voor zich weggelegd. „Als het hoogst spelende Zeeuwse team willen we mensen stimuleren om te gaan badmintonnen", zegt Hee tesonne. De wens om een divisie hoger te spelen en zo aan bekendheid te winnen, gaat wegens een gebrek aan goede vrouwen bij het team voorlopig nog niet in vervulling. Dat ervoer het trio ook het afgelo pen seizoen, toen het kansloos onderaan eindigde. „We gingen ervanuit dat de dames die het jaar ervoor in ons team zaten, ge woon bij ons bleven", zegt De Kraker. Daarmee kwam zowel De Kraker als de vereniging bedro gen uit. „Zonder dat ze dat op tijd aan ons lieten weten, gingen ze ineens voor een andere club spe len." Uiteindelijk raapte Rillandia Smashers op de valreep nog twee Chinese studentes van de HZ op, zodat ze in elk geval met een team konden meedoen aan de competitie. „Voor hen was het ni veau echter te hoog", treurt De Kraker. „We begonnen iedere wedstrijd al met een 5-0-achter- stand. Zelfs als wij het als heren perfect deden, konden we niet winnen." Dispensatie Voor de mannen van de ploeg, die volgens Heetesonne 80 pro cent van hun wedstrijden won nen, was dat soms best frustre rend. „Zeker als je dan weer zo'n lange autorit voor de boeg hebt naar een team in Zuid-Holland", bekent De Kraker. Voor het nieuwe seizoen, dat VLISSINGEN. Steve Schalkwijk heeft zijn voorsprong vergroot in het PZC-topscorersklasse- ment. Veel plezier beleefde de aanvaller van Walcheren daar aan echter niet, want hij ging met zijn club verrassend onder uit tegen hekkensluiter MZVC. Op bezoek in Middelburg ver loor Walcheren met 1-2. Door zijn doelpunt staat Schalkwijk nu zes punten voor op zijn eer ste achtervolger, Ramon Janson van MZC'n. Nieuw in de top tien is Andrew Wesbeek, die zondag zijn twintigste goal maakte voor Schoondijke. Sport sport@pzc.nl BREDA SAS VAN CENT VLISSINGEN ROTTERDAM ZIERIKZEE Kerkhove naar hoogste plek ooit Tennisster Lesley Kerk hove (foto) is gisteren naar de 187e plaats op de wereldranglijst gestegen, haar hoog ste notering ooit. De 24-jarige Zierikzeese, die van de 195e plek kwam, dankt haar stij ging aan haar debuut op de Australian Open. Daar haalde ze de tweede ronde van de kwalificaties. CILZE Vier judoka's naar NK onder 21 jaar Vier judoka's van Judo- Goes hebben zich via het districtskampioen schap in Gilze ge plaatst voor het Ne derlands kampioen schap onder 21 jaar. Denise de Korte uit Tholen (-70 kg) en Mauk Moerman uit Goes (-81 kg) werden districtskampioen. Arie Storm uit Kortge- ne (-60 kg) en Zoïe Moerman uit Goes (-57 kg) werden der de en verzekerden zich eveneens van deelname aan het NK op 13 februari. CROESBEEK Hage vierde in dagklassement Motorcrosser Stefan Hage uit Kapelle heeft een goede prestatie neergezet tijdens de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen. Tij dens de Wintercross in Groesbeek werd de 23-jarige KTM-rijder vierde in het dagklasse ment. In de manches eindigde hij als derde en zevende. Hage was heel tevre den. „In Goes liep ik bij de trainingen tij dens de Supercross een knieblessure op en daardoor kon ik daar niet van start gaan. Nu gaat het al weer een stuk beter." Smashers zitten door Arwin Willemsen Ralph Heetesonne Ralph Heetesonne zaterdag in ac tie tijdens het open Reimerswaals toernooi in Kruiningen. foto Johan van der Heijden Steve Schalkwijk Ramon Janson Arjen de Koeijer Aron Wattel Robin Provoost Arvin de Witte Andrew Wesbeek Bart van den Hemel Josimar Pattinama Peter van Gorsel Masoud Osmanie Morad Bobouh Walcheren MZC'11 Yerseke Serooskerke ZSC'62 WHS Schoondijke Croede Vlissingen Dauwendaele Duiveland Vlissingen r- 1 Cï klasse goals factor totaal 23A zat 23 1,5 34,5 2E zat 19 1,5 28,5 3A zat 18 1,5 27 3A zat 16 1,5 24 4B zat 23 1 23 3B zat 15 1,5 22,5 4A zon 20 1 20 5A zon 20 1 20 HB zon 10 2 20 2E zat 13 1,5 19,5 3B zat 13 1,5 19,5 4A zat 19 1 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41