'Het theater is het ware geloof aten gaan' ZEELAND 9 VLISSINGEN. Natuurlijk was het gemeentebestuur van Reimerwaal in het al gemeen en de SGP in het bijzonder gisteravond mik punt van spot tijdens de benefietavond voor Po dium Reimerswaal. Dat begon al in de eerste vi deo, van Yentl De Boer. Behalve van hen werden ook van tevoren opgeno men filmpjes van Jochem Myjer, Katinka Polder man, Pieter Derks en Bert Visscher vertoond. „Er zijn altijd artiesten die te beroerd zijn om even in de auto te stappen", spot te presentator Erik van Muiswinkel. Yentl De Boer zongen een liedje over 'God die dat niet wil hebben, al dat vreselijke gevloek, even leek het ein de zoek', maar concludeer den ook over Jacques Boonman: „Wie worstelt komt weer boven." Met vloeken viel het reuze mee, maar God en de SGP kregen er wel een paar keer flink van langs. „Als je er niet tegen kan, trek je je zwarte kousen maar over je kop", eindig de Myjer zijn video. De opzet van de avond, iedere artiest een minuut of tien, pakte ideaal uit. Dat zorgde niet alleen voor een afwisseling van video, sketches en mu ziek, maar nodigde ook ie dereen uit in de weinige tijd die hij of zij had, het beste beentje voor te zet ten. En dat gebeurde. Hans Dorrestijn kreeg de lachers op zijn hand met zwartgallige liedjes en verhalen, Ruud Her mans droeg het schitte rende liedje 'If I could on ly fly' op aan Boonman en Freek de Jonge boeide de zaal met een Zeeuws ver haal. Aan het begin grapte hij al dat het op t februari natuurlijk over de Ramp van '53 moest gaan en dat voor de pauze alle namen van de slachtoffers zou den worden opgelezen en na de pauze nog een keer, in omgekeerde volgorde. In zijn eigen sketch kwam hij daarop terug, op een humoristische manier die toch de verschrikkin gen van de watersnood goed voelbaar maakte. Hij vertelde hoe hij met zijn broer en zusjes thuis rampje speelde en hoe zijn tante Dien in Ouwer- kerk werd gered, volgens haar eigen zeggen door de Statenbijbel die ze aan haar borst klemde. Waar op de uitsmijter van De Jonge ging over haar op merking wat het ware ge loof is. „En zo ben ik dus in het theater terechtgeko men. Want dat, moet ik Jacques Boonman nage ven, is het ware geloof." Twitter Patrick @Ratpat_official Leuke combinatie, Doe Maar - Bom en #luchtalarm Dossier Online top-5 Uw reactie DINSDAG 2 FEBRUARI 2016 rs met zanger Stef Bos (I) en organisator Frank van der Meijden... ...en neemt een kijkje op het podium bij de soundcheck van Claudia de Breij. l daad voor Boonman Spreekstalmeester Freek de Jonge bereidt zich op het podium van CCXL voor op de show. Rechts pianist Pim van de Werken, foto's Lex de Meester door Ernst Jan Rozendaal Patrick luisterde naar het num mer 'De Bom' van Doe Maar, toen gistermiddag om twaalf uur het luchtalarm afging. Geen prettige combinatie, de bom en het luchtalarm. Of doelde hij op het „Aah aah aah, aahaahaahaahaah", dat in het refrein te horen is? Want dat klinkt ergens ook best sirene-achtig. Hoe zit het nu ook alweer met de kerncentrales in Nederland? En wat is er allemaal gezegd over Delta? Of bent u benieuwd naar hoe het met de ziekenhuis zorg in Zeeland gaat? Het is een greep uit de onder werpen die leven in de provin cie. Daarom hebben wij handige online dossiers gemaakt. Zo staat alle informatie over deze onderwerpen overzichtelijk bij elkaar. Kijk voor alle dossiers op: pzc.nl/extra/dossiers 1. Politie wil weten wie deze man is 2. Vrachtwagenchauffer schat bocht verkeerd in: spoor van vernielingen 3. Niet meer zonder overstap pen van Zeeland naar Schiphol 4. Doorstart voor sloopbedrijf Sturm en Dekker 5. Honderden kilo's drugs op Zeedijk Westkapelle Een vrachtwagenchauffeur liet gisteren een spoor van vernielin gen achter in Arnemuiden. „GTA reallife xD", wordt op Facebook opgemerkt. WalterG zegt: „Deze smalle straatjes zijn helemaal niet berekend op de draaicirkel van zo'n lange vracht wagen." Verschillende reaguur- ders zijn, net als Defensief Rij der, niet zo voor de Oost-Euro- pese chauffeurs. „Maar men krijgt ook niet altijd de ruimte en/of het is volgebouwd door dat men auto's maar neer kwakt, voorbij bochten." Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie D facebook.com/depzc GPpzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37