PW pleit voor veerboot waarop ook auto's kunnen 'Podium Reimerswaal is te bijzonder om kapot te 1. 8 ZEELAND Colofon 088-0561510 088-0139910 PZC Benefietvoorstelling brengt 35.000 euro op voor Podium Reimerswaal van Jacques Boonman. Statenlid Ronald de Wit dient daarover vrijdag een motie in tij dens de vergadering van Provincia le Staten. Ruim twee weken geleden pre senteerde gedeputeerde Harry van der Maas een toekomstvisie over de veerdienst aan de Staten commissie economie. Daaruit blijkt dat de provincie jaarlijks 5,2 miljoen euro toelegt op het huidi ge fietsvoetveer. Daarom wordt er gezocht naar mogelijkheden om het veer op termijn rendabeler te maken. Daarvoor zijn verschillen de scenario's beschreven, met als belangrijkste een uursdienst met één, groter schip. De PW komt nu ook met een suggestie. Als de huidige Swath-schepen - die duur zijn in brandstof, onderhoud en afschrij ving - zouden worden verkocht, kunnen daarvoor goedkopere sche pen worden teruggekocht. Als die geschikt zijn om personenauto's en zakelijk klein transportverkeer te vervoeren, heeft dat volgens de PVV nog verschillende andere voordelen. De opbrengsten ne men toe. In de zomermaanden is het een extra attractie voor toeris ten, bijvoorbeeld voor uitjes van uit Walcheren naar Sluis en Knok- ke. Als de Westerscheldetunnel vanwege een calamiteit wordt af gesloten, is er een extra mogelijk heid om over te steken. De infrastructuur is groten deels nog aanwezig, aldus de PW. Zonder al te veel investeringen kunnen de aanlegplaatsen worden aangepast. De partij denkt dat de Westerscheldetunnel geen concur rentie ondervindt van een veer dat auto's vervoert, omdat daar jaarlijks zes miljoen auto's door heen gaan, wat meer is dan ooit werd begroot. Ietwat ontheemd loopt hij 's mid dags door de grote bioscoop. Hij rookt een sigaartje met Ruud Hermans en slaat wat oesters ach terover met Claudia de Breij. „Ik ben hier vanaf 12 uur, maar ik loop mezelf een beetje te zoeken. Ik mag me nergens mee bemoeien. 'Je praat maar een beetje met de artiesten', zei Frank." Overal waar hij zich vertoont, wordt hij vol warmte begroet. Ire- na Fillipova verwelkomt hem met een kus als hij binnenwan delt bij de soundcheck van De Breij. „Ze stuurde me een sms'je dat ze meedeed", vertelt hij. „'De Russen komen', schreef ze." Zo schudt hij de ene na de andere anekdote uit zijn mouw over de artiesten die hem nu een handje komen helpen. Hoe hij Dorre- stijn ooit overhaalde om voor 1000 gulden, een vogelexcursie, een mosselmaaltijd en een krat bier te komen optreden. „Dat was in de tijd dat hij nog dronk. Hij kostte toen 5000 gulden, maar dat kon ik niet betalen." Impresario Hans Kik kijkt het lachend aan. Hij komt van Schou wen-Duiveland („Ik ben de laat ste baby die is geboren in het zie kenhuis van Noordgouwe") en verwoordt waarop iedereen hoopt. „We stellen hier vanavond een daad. Ik hoop echt dat dit een nieuw begin is. Dat het ge meentebestuur van Reimerswaal beseft dat ze dat podium gewoon weer moeten subsidiëren. Het is te bijzonder om kapot te laten gaan." Freek de Jonge onder breekt het toespraakje dat organisator Frank van der Meijden houdt tijdens de mos selmaaltijd die de ar tiesten nuttigen, voorafgaand aan benefietvoorstelling voor Po dium Reimerswaal. „Erik van Muiswinkel en ik presenteren zo meteen de avond", zegt hij. „Als introductie op elk optreden zullen we alleen maar iets vertellen ter meerdere eer en glorie van elke artiest, zo dat mensen later misschien den ken: 'Klopte dat allemaal wel?' En dan eindigen we met een specia le versie van 'Leven na de dood' waarbij Erik wat van zijn imita ties ten beste zal geven. We ho pen dat zoveel mogelijk van jullie dan op het toneel komen voor een grande finale." De sfeer is opperbest in de foyer van CineCity in Vlissingen. Zelfs de grote ontvangsthal ruikt naar de mossel- en oestermaal tijd die daar door alle artiesten wordt genuttigd. Stralend middel punt is Jacques Boonman, de coördinator van Podium Reimers waal. Hij staat te keuvelen met zanger/cabaretier Hans Dorre- stijn als Stef Bos komt binnenvallen. „Hé, mijn grote idool", roept de zanger van 'Papa' enthousiast als hij Dor- restijn ziet staan. En dan, met een blik op Boonman: „En mijn nog grotere idool." Als de benefiet voor zijn thea terorganisatie maandag iets dui delijk maakt, is het hoe hoog de bekendste artiesten van Neder land Boonman hebben zitten. Ze zijn door Frank van der Meijden, oud-manager van Doe Maar en Blof, opgetrommeld om geld in te zamelen voor theatervoorstel lingen en concerten in Reimers waal. Sinds het door de SGP gedo mineerde gemeentebestuur de subsidie heeft afgeknepen, moet Boonman er zijn eigen spaargeld op toeleggen. De zaal met ruim zevenhonderd stoelen is uitver kocht. Kaartjes kostten 50 euro, zodat Podium Reimerswaal 35.000 euro tegemoet kan zien. De lijst van artiesten die optre den is indrukwekkend. De Jonge, Van Muiswinkel, Dorrestijn, Bos, maar ook Claudia de Breij, Paskal Jakobsen, Peter Slager en Tonnie 'Broeder' Dieleman, Flairck en Ruud Hermans. Alleen Ernst Jansz heeft zich verkouden afge meld. Hij heeft geen stem meer. Boonman is er beduusd onder. door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG. Is het fietsvoetveer tussen Vlissingen en Breskens ren dabeler te maken als er ook perso nenauto's mee worden vervoerd? De Statenfractie van de PVV wil dat laten onderzoeken. Het fietsvoetveer tussen Vlissingen en Breskens. Geen krant ontvangen? Onze excuses Vragen over verhuizing of vakantie? Bezorgservice De PZC wordt van maandag t/m vrijdag voor 7.00 uur be zorgd en op zaterdag voor 7.30 uur. Heeft u een bezorg klacht? De bezorgservice is open van maandag t/m vrij dag tussen 7.00 - 17.00. Op zaterdag van 8.00 -12.00 uur. Ook kunt u 24 uur per dag uw bezorgklacht doorge ven via pzc.nl/geenkrant of 088-0561510. Klantenservice Wilt u een nieuw abonne ment, een vakantie of verhui zing doorgeven, uw abonne ment beëindigen of heeft u een andere vraag? Neem dan contact op met onze klanten service via 088-0139910, open van maandag t/m vrij dag van 8.00 - 17.00 uur. U kunt 24 uur per dag uw va kantie of verhuizing doorge ven via pzc.nl/service. Abonneren Via pzc.nl/abonneren kunt u direct gebruikmaken van één van onze aanbiedingen. Of neem contact op met onze klantenservice voor een pas send aanbod. Een abonne ment op de PZC via automati sche incasso bedraagt €30,95 per maand, €89,85 per kwartaal, €174,50 per halfjaar en €341,50 per jaar. *PZC Edisonweg 37e Vlissingen Postbus 5046 4380 KA Vlissingen Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl BTW Nr.: NL001094592B01 KVK Nr.: 10017784 Redacties Telefoon: 0118-434000 redactie@pzc.nl Walcheren 0118-434021 walcheren@pzc.nl Bevelanden/Tholen 0118-434021 bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Schouwen-Duiveland 0118-434021 schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen 0115-645740 zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Postbus145, 4530 AC Terneuzen Hoofdredacteur Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl Commercieel directeur Tessa van Waarde t Leveringsvoorwaarden Op alle abonnementen zijn leveringsvoorwaarden van toepassing. Deze kunt u nale zen via pzc.nl/service of opvragen via 088-0139910. Advertenties Wilt u in de PZC adverteren neem dan contact op via 088-0139998 of ga naar persgroepadvertising.nl /regio Auteursrechten Alle auteursrechten en data bankrechten ten aanzien van de inhoud van deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbe houden. Deze rechten berus ten bij de PZC, c.q. de desbe treffende makers. Wet Bescherming Persoonsgegevens De PZC is een onderdeel van De Persgroep Nederland. De Persgroep legt abonneegege vens vast voor de uitvoering van de (abonnements)over- eenkomst. Deze kunnen ge bruikt worden om u te infor meren over diensten en pro ducten van de PZC en De Persgroep. Indien u hier geen prijs op stelt kunt u bellen met 088-0139910 of ga naar pzc.nl/service. Jacques Boonman rookt een sigaartje met countryzanger Ruud Hermans... ...eet mosselen en oeste Artiesten steller door Ernst Jan Rozendaal ar flij Erik van Muiswinkel (I) en Freek de Jonge, de presentatoren van de benefietavond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36