Park op kloostergronden brengt rust in het dorpshart 'Bomen zijn groen kapitaal en geen wegwerpartikel' Vlissinger moet nog 510 dagen cel in 6 WALCHEREN Reizende expositie in stadskantoor VyI J In de regio Mijn dorp, mijn stad door Annemarie Zevenbergen VROUWENPOLDER. Even rustig ver pozen tussen geurige kruiden of het antwoord op een prangende vraag vinden tijdens een wandelin getje door het labyrint; de beden kers van project op de klooster- gronden in het hart van Vrouwen polder zien het voor zich. Een groe ne oase waarin de rijke historie van het dorp wordt weerspiegeld. Het nieuwe park moet het ver waarloosde Munnikhof nieuw le ven inblazen. Gemetselde muur tjes op schelpenzand, markeren nu nog de plek waar ooit een groot klooster stond. Vrouwenpol der ontstond in 1314 en maakte fu rore als pelgrimsoord met een 'mi raculeus' portret van Maria. 'Onze Lieve Vrouwe van den Polder' trok pelgrims van heinde en verre. De voortgang van het project stond gisteravond op de agenda van de dorpsraad. Kloostergron den begon in 2012 toen een kunste naar uit het dorp de mogelijkhe den voor de plaatsing van een kunstwerk in Vrouwenpolder on derzocht. De in 2014 opgerichte vereniging Kunst En Cultuur Vrouwenpolder (KEC) nam het stokje vervolgens over. Siv-ï-' Artists impression van het park. tekening Wytske Zwetsloot Wytske Zwetsloot van KEC: „Het dorp heeft zo'n rijke historie, maar daar zie je niets van terug. Die historie terugbrengen, is de basis van dit plan. Een klooster tuin; een rustige plek met kunst, kruiden, een klapbank en laby rint. Waar bewoners en pelgrims elkaar kunnen ontmoeten. Want Vrouwenpolder zit nu ook in de Santiago de Compostela-route." „Het kunstwerk omvat drie me talen bogen met rozetten. Daarin de Vrouwe en symbolen van de monniken uit het klooster. Zij ko pieerden er bijbels, maar legden ook dijken aan." KEC wil met de klapbank aan haken bij het project Zeeuwse An kers van Stichting Cultuur Erf goed Zeeland (SCEZ). Zwetsloot: „We hebben de plan nen voorgelegd aan de omwonen den. Hun wensen en kritiek zijn verwerkt. We willen nu een bij drage uit het leefbaarheidsfonds van de gemeente aanvragen, onze begroting is bijna klaar. We doen ook mee aan Een kern met pit. Ik heb er het volste vertrouwen in." door Maurits Sep MIDDELBURG. Janine Cooijmans uit Middelburg vindt dat de gemeen te Middelburg te vaak en te mak kelijk bomen kapt. Daarom plaats te ze op internet de petitie Red de bomen NU! voor het behoud van met kap bedreigde bomen aan de Loskade. U bent politiek actief bij GroenLinks. „Deze petitie is niet van Groen Links, dit is mijn persoonlijke ini tiatief. Ik loop vaak over de Loska de en wil hiermee laten zien dat dit besluit mij raakt. En ik wil via de petitie zien of het meer men sen aangaat." Dat is het geval: in de vier dagen dat de petitie op internet staat, is die ruim 250 keer ondertekend. „Ja, het gaat hard. De petitie loopt in principe tot 29 februari, dat vond ik wel een mooie datum. Af hankelijk van hoe snel het nu gaat met de steunbetuigingen en hoe snel de gemeente eventueel aan de slag gaat met het kappen van de bomen, beslis ik wat ik doe met de handtekeningen. Die ga ik in ieder geval aanbieden aan de politiek. Mensen zetten niet al leen hun handtekening, ze geven ook commentaar. De informatie daaruit wil ik ook gebruiken." De wortels van de bomen aan de Los kade drukken de stenen uit de grond. Volgens het college van B en W is het kappen van de bomen de beste oplos sing. De gemeenteraad stemde daar in meerderheid mee in. „Er waren andere goede oplossin gen mogelijk. Er lagen ook advie zen van stichting Tuin van Zee land en een deskundige (wortels afkappen en de kruinen uitdun nen - red.). Ik vind dat het college en de gemeenteraad die te gemak kelijk opzij hebben geschoven. In Middelburg wordt te veel en te ge makkelijk gekapt. Grote bomen gaan weg en er komen nieuwe boompjes voor terug. Maar het beeld is heel anders. Bomen zijn groen kapitaal en geen wegwerpar tikel." Waar zijn wat u betreft in Middelburg nog meer bomen onterecht gekapt? „Op Plein 1940 zijn de grote bo men weg. Er staan kleine boom pjes, maar dat is niet hetzelfde. En langs de Kaaien zijn voor de herin richting van de weg bomen ver dwenen. Een aantal zou ziek zijn geweest. Dat was misschien wel zo, maar toch. Het gaat mij alle maal te gemakkelijk." door Emile Calon MIDDELBURG. Shaihairik S. moet nog een extra gevangenisstraf van 510 dagen uitzitten. De Vlissinger werd gisteren veroordeeld door de Middelburgse rechtbank, omdat de politie enige tijd terug ontdekte dat de man thuis een pistool had liggen. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie dat de man veroor deeld zou worden tot een celstraf van drie maanden voor het bezit van het vuurwapen en munitie. En daarnaast moest hij ook nog eens een straf van 420 dagen uit zitten. Die dagen stonden nog ach ter zijn naam, omdat hij in 2012 is veroordeeld voor de gewapende overval op Sport World aan de Markt in Middelburg. Een vrien din van hem werkte bij die win kel en had hem alles verteld over de veiligheidsprocedure. Zo wist hij op welk moment er veel geld in de kluis lag. Ook wist de man hoe hij moest handelen om dat geld in bezit te krijgen. Geruime tijd na de overval kon hij worden aangehouden omdat een gestolen gsm, van een van de medewerkers van Sport World, naar hem leidde. De man kreeg in 2012 een cel straf van enkele jaren maar zat 420 dagen daarvan niet uit. Nu hij tijdens zijn proefperiode weer be trapt is op een misdaad moet hij die resterende dagen alsnog uitzit ten, zo oordeelde de officier van justitie. De rechtbank heeft die eis overgenomen. Het is echter de vraag of en wanneer S. die straf uitzit. Hij is uit Nederland verdwenen en zit vermoedelijk op een van de Antil liaanse eilanden. MIDDELBURG Lezing 'Wie ben ik?' Stichting I.S.I.S. houdt morgen een lezing 'Wie ben ik? De ver schillende ikken in de mens' in de Zeeuwse Bibliotheek. De lezing begint om 19.45 uur. Toegang is gratis. MIDDELBURG Curses Zendoodle in ateltier De Zeeuwse Volksuni versiteit verzorgt mor gen in Middelburg de cursus Zendoodle. Zendoodle is het ma ken van abstracte pen tekeningen op een heel eenvoudig te le ren, ontspannen en meditatieve manier. Het is een kunstvorm, en tegelijkertijd ook een vorm van medita tie. Er is geen tekener varing of speciaal ta lent nodig. Locatie: Atelier Aprilinmij, Am- nestylaan 154 Middel burg. De cursus be gint om 19.30 uur en duurt ongeveer twee uurtjes. Opgeven via Volksuni versiteit: www.volks- universiteitzee- land.nl/creatief/ zen doodle. VLISSINGEN Thema-avond computerclub Hobby Computer Club (HCC) regio Zee land houdt donderdag een thema-avond over genealogie en di gitale foto's. De bijeenkomst vindt plaats van 20.00 tot 22.00 uur in wijkcen trum Majoraat in Vlis- singen. De toegang is gratis, ook voor niet-leden. VEERE Verwendag (ex-) kankerpatiënten Voor (ex-)kankerpa- tiënten, wonend in Veere, wordt donder dag een Verwendag gehouden. Van 10.00 tot 16.00 uur vinden er weiness activiteiten plaats in De Ontmoeting in Veere. Er werken meerdere therapeuten belange loos aan mee om de ze dag tot een succes te maken. BIJ NADER INZIEN In het foto-onder schrift in de krant van maandag over de open dag bij aanne mingsbedrijf Van der Straaten in Hansweert is een fout geslopen. De man op de foto is Maurice van Paas- schen. MIDDELBURG. De reizende expositie 'Herstel, groei en vernieuwing' is sinds gisteren tot en met donderdag 25 februari tijdens kantooruren in de centrale hal van het stadskantoor in Middelburg te zien. De reizende expositie heeft als doel de bekendheid mét en het draag vlak vóór de kwaliteiten van de naoorlogse landinrichting van Neder land aan een zo breed mogelijk publiek te tonen. De expositie laat in kaartbewerkingen, bijna honderd foto's - waaronder luchtfotografie van Siebe Swart - en een doorlopende tijdlijn zien wat dit betekent heeft voor het Nederlandse cultuurlandschap, foto Lex de Meester BIGGEKERKE Kookboerderij Krom- menhoeke, 17.00 uur - Cursus Vegetarisch Koken. GAPINGE Verenigingsgebouw De Spil, 13.30-17.30 uur - Soos voor se nioren met o.a. biljar ten en koersballen. KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur - Middag voor sociaal contact met hand werken. MIDDELBURG Zeeuwse Biblio theek, Kousteense- dijk 7,13.30-15.30 uur - Start cursus Digita le Fotografie; 15.00- 17.00 uur - Tablet- Café; Gymzaal Getij, Oosterscheldestraat 18a, 14.45-15.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 15.45-16.45 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; Herenstraat 6E, 19.30 uur - Opening nieuw centrum voor integrale Yoga Zee land 'Satja-Joega'; Ca fé de Vriendschap, 19.30-21.00 uur - Dia- loogcafé; Cinema Middelburg, 20.00 uur - Verto ning 'Carol'; Stads schouwburg Middel burg, Molenwater 99,20.00 uur - Caba retshow Ashton Brothers 'Enfants Terribles'. OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 10.00-11.00 uur - Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden. OOSTKAPELLE Schoolstraat 4, 09.20-11.00 uur - Workshop om digi taal fotoalbum te ma ken. SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30-22.00 uur - Se niorenvolleybal voor mannen. VEERE Museum Veere, Markt 5,13.00-17.00 uur - Expositie 'Veere door de ogen van He Jiang'. VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijs- sen, Troelstraweg 473,16.00 uur - Kleu- tergym. Streekvefbetennl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34