Sturm en Dekker maakt doorstart tot 'Middellandse Zee' van Nederland ZEELAND 3 Zeeland telt 101 kampioenen voorlezen peratuur van 6,2 waar 4,0 normaal is. Westdorpe koesterde zich op 25 januari zelfs in een aangename 13,6 graden. Zes dagen was er helemaal geen zon, maar met 77 uur werd het normale aantal uren in zon Zee land toch overschreden. Maar het opvallendst was de neerslag. Goese- naren hielden met 109 millimeter relatief droge voeten, op Noord-Be veland viel ruim 180 millimeter. Normaal voor januari is 60. Jacco van Wezel van Weeronli- ne.nl legt uit waar die - op jaarbasis overigens kleine - verschillen van daan komen. De watertemperatuur van de Noordzee speelt een belang rijke rol. Koude watermassa's in het voorjaar stabiliseren de atmosfeer. Het is dan in het in het westen van 'Het is prima wonen in Ovezande. En als het regent, pak je toch gewoon je paraplu!' Zeeland het droogst. Verder landin waarts verliest de zee zijn invloed. Het is er eerder warmer, en daar door kunnen buien ontstaan. De buien in de zomer pakken het zwaarst uit in de warmste gebie den: Zeeuws-Vlaanderen, in Zuid-Beveland en Tholen. In de herfst en winter worden de verschil len kleiner. Zowel de warme Noord zee als de warme Zeeuwse wateren zorgen voor meer neerslag. Het is in najaar en winter daarom in heel Zeeland ongeveer even nat." Schijnt op plekken waar veel re gen valt, de minste zon? Van We zel: „Ja. In het westen van Zeeland schijnt de zon het meest, landin waarts minder. Vooral in voorjaar en zomer is er veel verschil. Maar zon en neerslag gaan soms ook hand in hand. We zien de zomers steeds zonniger worden, terwijl de neerslag ook toeneemt. Dit komt doordat er meer neerslag valt in kor te tijd. Hele zonnige perioden en natte periodes wisselen elkaar af en een zonnige dag kan worden afge sloten met een stevige onweers bui." En 0, wat ruiken de straten dan lekker! Hiemstra verklaart dat de contrac ten tussen beide partijen uiterlijk 5 februari worden ondertekend. Van de 35 personeelsleden van Sturm en Dekker krijgen 23 een nieuwe baan aangeboden. Voormalig Sturm en Dekker directeur André Verheijke heeft nog gemengde gevoelens over de doorstart. „Het biedt een positief perspectief. Absoluut. We gaan onder onze eigen naam verder on der de paraplu van de Sinke groep. De naam Sturm en Dekker wordt dus niet van de kaart ge vaagd. Dat is goed. Maar ik heb wel mensen moeten ontslaan. Dat doet pijn. Het zal lang duren voor dat gevoel bij mij verdwe nen is." De Sinkegroep uit Kruiningen 'Ik heb mensen moeten ontslaan. Het zal lang duren voor die pijn verdwenen is' bestaat uit zes bedrijven: sloop, re cycling, puinverwerking, trans port, grondverzet en aanneming. Het bedrijf nam december vorig jaar al de Goese vestiging van Sturm en Dekker over. Het Walcherse sloopbedrijf werd vorige week door de recht bank in Middelburg failliet ver klaard. Sturm en Dekker kende vorig jaar een fors verlies. De ja ren daarvoor waren ook al moei lijk. De eigenaren hebben het fail lissement aangevraagd om de schulden niet hoger te laten op lopen. Met de curator werd over eenstemming bereikt over door werken en leveranties tijdens de doorstartonderhandelingen. Het Walcherse bedrijf is geves tigd aan de Noordweg in Oostka- pelle en aan de Kleverskerkseweg in Middelburg. Sturm en Dekker opereert op diverse terreinen in de bouwsector, onder meer sloop werk en bodemsanering. In no vember 2008 vierde het bedrijf nog het 50-jarig bestaan. Willem Sturm en Jan Dekker begonnen in november 1958 aan hun eerste klus: de ontmanteling van de ka pitale Oostkapelse buitenplaats Schoonoord aan de Oude Dom- burgseweg. Medio januari begon Sturm en Dekker aan de sloop van de voor malige Club Privé tegenover het NS-station in Vlissingen. MIDDELBURG. Maar liefst 101 Zeeuwse kinderen uit de groepen 7 en 8 doen mee aan de lokale fi nales voorlezen. Op 25 mei staan uiteindelijk de provinciale kam pioenen tegenover elkaar in de landelijke finale in de Schouw burg Amstelveen. Noord-Brabant telt overigens de meeste voorleeskampioenen: 590 kinderen uit die provincie doen mee aan de lokale finales. Uit on derzoek van de Stichting Lezen blijkt dat kinderen het liefst voor lezen uit boeken van Jacques Vries, Roald Dahl en Tosca Men- ten. Dagboek van een muts van Rachel Renée Russell werd door kinderen het vaakst gekozen. Geopend DINSDAG 2 FEBRUARI 2016 kan de regen fet hebben Tiny Remijn is niet van suikergoed door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE. Het sloopbedrijf Sturm en Dekker maakt een door start. Volgens curator Folkert Hiemstra is er een overeenkomst bereikt met de Sinkegroep in Krui- ningen. André Verheijke, oud-directeur Annet van den Bunder van de gelijknamige bakkerij in Ovezande: „Praten over het weer, dat gaat de hele dag door." foto's Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 31