35% TO©S Transgender heeft al 3600 euro gekregen PW wil incidenten in azc's boven tafel Kinderkunstweek op zoek naar zekerheid Junkie De Stelling Reageer op pzc.nl Er moet weer een veerboot voor auto's komen. Uw Mening Onderhoud monument Tegenlicht Meet Up Ier wint EK oestersteken 2 NIEUWS EENS ONEENS k\ paul kusters dinsdag Ernst Jan Rozendaal Ik ben verslaafd. Maandenlang wist ik eraan te ontkomen. Ik luisterde niet naar mijn oudste zoon, ook een junkie. „Jullie moe ten echt House of Cards gaan vol gen", raadde hij ons aan als we op een zaterdagavond weer eens mopperend van zender naar zen der zapten, op zoek naar een span nend tv-programma. Een paar weken geleden gingen we overstag. Inmiddels zitten we midden in seizoen drie, want er zijn avonden dat we er meerdere afleveringen doorheen jagen. Niemand hypocrieter dan hij, zou je denken, gelukkig is het allemaal verzonnen House of Cards is een politieke thriller op betaalzender Netflix. Hoofdpersoon is Frank Under wood, weergaloos gespeeld door Kevin Spacey, die zich op een meedogenloze manier het Witte Huis in weet te werken. Hij strooit met de prachtigste one-li- ners, zoals: „Shake with your right hand but hold a rock in your left." Niemand hypocrieter en gestoor der dan hij, zou je denken, geluk kig is het allemaal verzonnen. Al begin ik daaraan te twijfelen. Alle kranten en websites staan de zer dagen vol met beschouwin gen over de Amerikaanse presi dentsverkiezingen die afgelopen nacht zijn begonnen in Iowa. Het zou zomaar kunnen dat u vanoch tend op de radio hoort dat Donald Trump de eerste voorverkiezing van de Republikeinse partij heeft gewonnen. Die man is tien keer gekker dan Geert Wilders. Vol gens een leugenlijst van het Ame rikaanse onderzoeksbureau Politi- Fact is 76 procent van zijn uitspra ken deels onwaar, onwaar of een flagrante leugen. Dat geldt trou wens voor minstens een kwart van de uitspraken van alle andere Amerikaanse presidentskandida ten. Huiveringwekkend. „De weg naar macht is geplaveid met hypocrisie, en slachtoffers", aldus Frank Underwood. En wij smullen daarvan. Als straks de af leveringen van House of Cards op zijn, switch ik gewoon naar Nieuwsuur en CNN. Zodat ik vóór 8 november, de dag dat de nieu we president wordt gekozen, niet hoef af te kicken. Hobbykok is oneerlijke concurrentie voor restaurants. 503 reacties toosenhenk.nl D ZELPBIJ&EN&E AUTO ZET TRENfc Waterschap Scheldestro- men moet zich inspannen voor een oplossing voor het Monument voor de Ver dronken Dorpen bij Co- lijnsplaat. De fractie van Water Natuurlijk dringt daarop aan in vragen die zij gisteren heeft gesteld aan het dagelijks bestuur. De partij wil dat het water schap een deel van (de kos ten van) het onderhoud voor zijn rekening gaat ne men. De provincie heeft aangegeven daarvan af te willen. Zij dringt erop aan dat de gemeente Noord-Be veland ervoor gaat zorgen. Tegenlicht Meet up Zee land gaat dinsdag 9 februa ri in op de vraag hoe het in het Midden-Oosten zo uit de hand heeft kunnen lo pen. Hoe ontstond de terro ristische organisatie Isis? Heeft president Assad nog een toekomst in Syrië. Te gast is Mounir Samuel, poli ticoloog en auteur van Egy- pische-Nederland komaf. Tegenlicht Meet up Zee land wordt gehouden in de ZB aan de Kousteensedijk en begint om 19.30 uur. Peter Oreel van de Oesterij in Yerseke is op het Euro pees Kampioenschap Oes tersteken in het Zweedse Trollhattan als 12e geëin digd. Manuela de Munck van restaurant de Oude Sluis uit Wemeldinge ein digde als 14e. Zij was de beste vrouw. Deelnemers moesten dertig oesters opensteken. Winnaar werd Stephan Nolan uit Ierland. Mensen Reactie? Tips? redactie@pzc.nl Connor, die werd geboren als Lotte, wil zo snel mogelijk van zijn vrouwelijke vormen af. Een borstamputatie kost ongeveer vijfduizend euro en wordt pas vergoed, wanneer een transgen der meerderjarig is. Connor moet er niet aan denken om nog twee jaar te wachten tot hij zich eindelijk prettig voelt in zijn ei gen lichaam. Maar hij heeft niet genoeg geld om de operatie zelf te betalen. Daarom startte hij een crowdfundingscampagne. Zijn verhaal lijkt veel los te maken, want Connor kreeg al meer dan 3600 euro van 71 dona teurs. De hoogste donatie be droeg 2100 euro. „Ik had al een tijdje contact met de vrouw die me dat geld gaf. Ik kon het eerst bijna niet geloven, maar ze was echt serieus", vertelt hij. „Verder heb ik geen idee wie hebben ge doneerd en waarom mensen me het geld geven. Ik denk dat ze be grijpen dat het heel belangrijk voor mij is. Ik ben heel erg blij dat ik er bijna ben. Zonder alle hulp, was dit me nooit gelukt." Als Connor straks het hele be drag bij elkaar heeft, gaat hij ver der in gesprek met het zieken huis. Er is nog een kans dat de operatie niet doorgaat, omdat de chirurg het niet mag of wil doen. Als dat zo is, bewaart Connor het geld voor een andere 'trans- gendergerelateerde operatie'. Ik ben heel blij dat ik bijna genoeg geld heb voor de borstamputatie, Statenlid Roland de Wit heeft schriftelijke vragen gesteld aan het dagelijks provinciebestuur naar aanleiding van een artikel in deze krant van afgelopen zater dag. Daarin werd gemeld dat zich vorig jaar ruim 8000 inci denten hebben voorgedaan in Nederlandse azc's. Het ging voor namelijk om overtredingen van de huisregels van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA), zoals geluidsoverlast of het niet opruimen van kamers, maar ook om 2394 meldingen van agressie en geweld tegen per sonen. Daarbij werd in totaal 2366 keer fysiek geweld gebruikt. De Wit wil weten of het colle ge van Gedeputeerde Staten voor zaterdag wist dat in Zeeland dit soort incidenten werd geregis treerd. Behalve naar het aantal in cidenten, informeert hij ook naar de oorzaak en de ernst van de voorvallen. Volgens de PVV is er al te wei nig blauw op straat en loopt de veiligheid terug als de politie te vaak wordt ingeschakeld voor in cidenten in een azc. Als zich 'dit soort ernstige incidenten' voor doen, moeten we terughoudend zijn in het openen van nog meer azc's, aldus de PW. De fractie wil van de provin cie weten wat ze aan de inciden ten gaat doen en of ook onder zoek wordt gedaan naar de veilig heid van medewerkers in de asielzoekerscentra. MIDDELBURG. De Zeeuwse Kin derkunstweek wil deelnemende scholen zicht op een zekere toe komst bieden. In juni hoopt John Louws als projectleider van de kunstweek de financiering voor minstens vier jaar vast te leggen. Nu staat de begroting op 75.000 euro per jaar. Dat bedrag komt van overheden, bedrijven en fondsen. Louws: „Elk jaar is onzeker of we het benodigde geld bijeen krijgen. Deelnemen de partijen, ook subsidiegevers, willen zekerheid op de langere termijn. We proberen ook scho len elders in Nederland en Vlaan deren te interesseren, zodat het draagvlak breder wordt." De Zeeuwse Kinderkunst week begon in 2012. Vorig jaar de den tachtig scholen mee: één der de van het scholenbestand in Zeeland. Leerkrachten krijgen een pakket aan activiteiten aange boden, waarmee ze hun leerlin gen kennis kunnen laten maken met beeldende kunst. Dit jaar wordt de week van 6 tot en met 17 april gehouden. Het thema is 'gewoon kunst'. De Vlissingse kinderboekenschrijver-kunste naar Wim Hofman maakt het kunstwerk, dat leerlingen met opdrachten kunnen verdienen. En hij exposeert vanaf 3 april in het Centrum voor Beeldende Kunst Zeeland in Middelburg. k\ COLIJNSPLAAT MIDDELBURG TROLLHATTEN MIDDELBURG Brouwerij Kees! scoort hoog op site Ratebeer Brouwerij Kees! in Middel burg behoort bij de mondia le top van bierbrouwers. Op de internationale beoor delingssite Ratebeer staat de brouwerij van Kees Bub- berman (foto) op nummer vier in de categorie 'beste nieuwe brouwerijen'. Bub- berman is 'blij met de hoge waardering op Ratebeer'. In deze categorie kon immers op 5400 brouwerijen wor den gestemd. door Elodie Kint BURCH-HAAMSTEDE. Connor Kruit hof, de 16-jarige transgender uit Burgh-Haamstede, heeft al ruim 3600 euro gekregen om zijn borstamputatie te kunnen beta len. „Het is gaaf dat mensen dit voor me over hebben", zegt hij. Connor Kruithof, transgender door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG. De Statenfractie van de PVV wil weten hoeveel in cidenten zich hebben voorgedaan in asielzoekerscentra in Zeeland. TSE ZELFKIJKEN&E Tv! KIJKT AU uw prosramma's ZELF. hetgeen U PER WEEK RUIM 20 UUR EXTRA VRIJE TlJb OPLEVERT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2