Tickets 'Vrienden' worden duur doorverkocht maaskant 24 CULTUUR SHOW §&%pAtissabo"- Maakt er meer vakantie van. 'Revenant' scoort goed in weekend Douwe Bob maakt kans op Edison ELO speelt tijdens teatime' De schok was groot. De wereld verloor de afgelopen weken vier muzikale iconen. Een wel erg wrede speling van het lot, leek de opeenvolgende dood van Natalie Cole, Lemmy Kilmister, David Bowie en Glenn Frey. reizen Naar schatting een op de tien kaartjes voor 2017 wordt voor een veel te hoog bedrag doorverkocht. Dat gebeurt via websites met een netwerk van onder anderen stu denten, die de kaartjes kopen. Met een kleine winst verkopen zij ze aan deze ticketbureaus, die er ver volgens een fiks hogere vraagprijs op plakken. „Wij krijgen nu vragen van mensen die op die manier een kaartje hebben gekocht", zegt Henk Schuit, directeur van Even tim, dat de kaartjes van Vrienden van Amstel Live verkoopt. „Want ons telefoonnummer staat op het ticket. „Mensen begrijpen ook niet dat er al kaartjes worden aangeboden voordat de officiële verkoop is be gonnen. Die bureaus hebben nog helemaal geen tickets, maar reke nen er gewoon op dat dat wel goed komt." De handelaren die zich bezig houden met deze handel in twee dehandskaartjes besteden vrijwel hun hele marketingbudget aan Google, de zoekmachine die tegen betaling ervoor kan zorgen dat jouw website prominent in beeld verschijnt als je zoekt op tickets in combinatie met de naam van jouw favoriete artiest. Voor de duidelijkheid: deze handelwijze is volstrekt legaal. „Er ligt een wetsvoorstel bij de Eerste Kamer", weet Schuit. „Maar zelfs als dat het haalt, denk ik niet dat het probleem is opgelost. Voor een ticket van 100 euro stapt een consument niet naar de rechter." Directe financiële schade lijdt de organisatie van Vrienden van Amstel Live niet. Indirecte schade is er wel. „Ik hoorde in mijn omge ving dat mensen soms bijna het dubbele hebben moeten betalen voor een kaartje", zegt Niels Gre- venstuk, bij Heineken (moederbe drijf van Amstel) verantwoorde lijk voor evenementen. „Wij vin den dat onacceptabel. Mensen den ken dat wij er als bedrijf iets mee te maken hebben. Integendeel, we hebben er juist last van. Wij vin den een bedrag van 145 euro voor een normaal kaartje absurd. Ik hoop dat we hier samen met ande re concertorganisaties een oplos sing voor vinden." De ontdekking van Apulië Rondreis Gastvrij Ierland Schatten van Noord-Polen maaskantreizen.nl De film The Revenant heeft in het eerste week end in Nederland een omzet behaald van ruim 1 miljoen euro. Hij is sinds donderdag al door 117.000 mensen ge zien. Volgens filmdistri buteur Warner Bros is The Revenant de beste filmopening ooit in Ne derland voor een film met Leonardo DiCaprio in de hoofdrol. De film is genomineerd voor twaalf Oscars, de belang rijkste filmprijs ter we reld. Onlangs won hij al drie Golden Globes. Di Caprio kreeg zaterdag een SAG Award voor zijn rol. Douwe Bob maakt met zijn album Pass It On kans op een Edison Pop 2016. Hij is in de catego rie pop genomineerd, sa men met Kenny B (Ken ny Ben Kovacs (Shades of Black). In de categorie Dance is Armin van Buuren een van de kans hebbers met zijn album Embrace. Hij neemt het op tegen Fatima Ya maha (Imaginary Lines) en Yellow Claw Blood For Mercy). De Edisons worden 21 maart uitge reikt. Het Britse muziekfesti val Glastonbury heeft het Electric Light Or chestra (ELO) van Jeff Lynne gestrikt voor een optreden tijdens 'teati me' op zondag 26 juni. ELO stond in septem ber 2014 voor het eerst in meer dan dertig jaar weer op een podium in het Londense Hyde Park. Dat leidde novem ber vorig jaar tot een nieuw album. Alle 135.000 kaarten voor Glastonbury zijn al ver kocht. De nestors De rocksterren De pioniers Nederbeathelden V 75 75 75 74 74 74 74 74 73 73 73 73 72 72 72 72 71 70 70 70 69 68 68 68 68 67 67 66 66 66 66 door Alexander van Eenennaam ROTTERDAM. De negen concerten van volgend jaar zijn vrijwel uitver kocht. Toch zit de organisatie van Vrienden van Amstel Live met een katterig gevoel. Dat komt door de manier waarop de 125.000 tickets zijn verkocht. 1 0 12 dagen vanaf 799 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar. Met o.a. Alberobello, Lecce, Bari en Polignano a Mare! Verblijf in hotels op basis van half-pension. Vertrek: 16 april, 7,21 mei, 4 juni, 3,17 september e.a. 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Cliffs of Moher, Dublin, Ring of Kerry. Verblijf in goede middenklasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: 26 mei, 9,23 juni, 21 juli, 4,25 augustus e.a. 14 dagen vanaf 899 14-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Bilbao, 4-sterrenhotel in Albufeira en verblijf o.b.v. half-pension. Vertrek: 27 maart, 24 april, 15 mei, 5 juni, 4,25 september e.a. /fö>, Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, "T c(/Cvi/ excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn EKRV sgr excursies en half-pension inbegrepen Vraag de gratis brochure aan Vertrek: 18 april, 16 mei, 13,27 juni, 18 juli, 8,29 augustus e.a. 10 dagen vanaf 599 10-daagse rondreis per Comfort-Class tou ringcar, met o.a. Warschau, Gdansk, Torun, Malbork Mazurië. Verblijf in goede mid denklasse hotels op basis van half-pension. info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 FILM Zanger Douwe Bob. foto Piroschka van de Wouw MUZIEK FESTIVAL Dringen op door Stefan Raatgever illustratie Mark Reijntjens Charles Aznavour Tony Bennett Chuck Berry Fats Domino Burt Bacharach 87 Little Richard Quinoy Jones Willie Nelson Leonard Cohen 81 Jerry Lee Lewis 80 E.. Humperdinck Bill Wyman Shirley Bassey Tina Turner V Peter Koelewijn Rob de Nijs Boudewijn de Groot Bennie Jolink 69 Jan Akkerman 69 George Kooymans Ernst Jansz 67 Henny Vrienten Barry Hay Tom Jones Ringo Starr Cliff Richard Neil Diamond Bob Dylan Charlie Watts Paul Simon Art Garfunkel Aretha Franklin Barbra Streisand Paul McCartney Brian Wilson Mick Jagger Roger Waters Keith Richards Jimmy Page Roger Daltrey Eric Clapton John Fogerty Bryan Ferry David Gilmour Elton John Brian May Don Henley Meatloaf Stevie Nicks Robert Plant Billy Joel Lionel Richie Mark Knopfler Bruce Springsteen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24