Freek en Erik op de bres Culinair arrangement Ovezande is het natst, kan het Hillary Clinton gooit haar warme kant in Virus in 27 landen vastgesteld Einde directe Schipholtrein De WHO heeft wereldwijd de noodtoestand uitgeroepen wegens uitbraak en verspreiding van zikavirus. Voetballers niet extra beveiligd GENEVE. Voor de World Health Or ganization (WHO) is het menens met de strijd tegen het zikavirus. De WHO voorziet drie tot vier miljoen besmettingsgevallen op het Amerikaanse continent, voor al in Brazilië. Er bestaat nog geen vaccin tegen het zikavirus. Des kundigen zeggen dat dit er dit jaar ook niet meer komt. WHO-direc- teur Margaret Chan liet weten dat een internationaal gecoördineerde reactie nodig is, hoewel er geen be perkingen nodig zijn voor reizi gers en de handel. Door de nood toestand uit te roepen wegens de verspreiding van het virus wil de Wereldgezondheidsorganisatie de internationale actie tegen het zika virus versnellen. De WHO besloot gisteren om meer werk te maken van de regis tratie van besmettingsgevallen. Het moet eenvoudiger worden om geld vrij te maken voor onder zoek. Bovendien wordt de mug die het zikavirus overbrengt vanaf nu gecoördineerd bestreden. Inmiddels is volgens het RIVM het zikavirus in 27 landen vastge steld, vrijwel allemaal in La tijns-Amerika. Daar grijpt het vi rus razendsnel om zich heen. Al dagen proberen de autoriteiten in de getroffen landen de muggen met wolken pesticiden een kopje kleiner te maken. Maar veel levert die strijd niet op, zegt muggenex- pert Bart Knols. „Om gezondheids redenen is de dosis gif laag. Boven dien is de mug vaak resistent te gen pesticiden. Verder blijven de muggen die binnenshuis zitten buiten schot. Zodra iemand een rookwolk optrekt in de straat, slui ten de bewoners ramen en deuren en overleeft de mug alsnog." Wie het zikavirus oploopt, kampt met koorts, huiduitslag, oogontste king, gewrichtspijn en hoofdpijn. Er bestaat geen behandeling voor, maar patiënten raken meestal bin nen een week vanzelf van hun klachten af. Het virus is gevaarlijk voor ongeboren kinderen. Het ver moeden bestaat dat het microcefa lie veroorzaakt. Baby's worden met een abnormaal kleine schedel geboren en lopen een hersenbe schadiging op. Alleen al in Brazi lië zijn inmiddels meer dan vier duizend verdachte gevallen van microcefalie geconstateerd. VLISSINGEN. De provincie Zeeland maakt zich zorgen over de nieu we dienstregeling van de NS die op 11 december ingaat. De NS stopt dan met een directe verbin ding van Zeeland met Schiphol. Daarnaast veranderen onder meer de reistijden naar de Rand stand en Brabant. Donderdag overleggen provincie en gemeen ten over het plan van NS. Onder leiding van de presentatoren Freek de Jonge (links) en Erik van Muiswinkel trad een keur aan bekende Nederlandse artiesten gisteravond op in het CCXL Theater in Vlissingen. Ze deden dat om geld in te zamelen voor het noodlijdende Podium Reimers waal van Jacques Boonman. De benefietvoorstelling leverde 35.000 euro op. foto Lex de Meester Kras.nl/52366 of bel 0900-96977ocPg ROTTERDAM. Feyenoord bevei ligt zijn spelers niet extra na de ernstige bedreigingen die mid denvelder Marko Vejinovic za terdagnacht thuis van zeven 'supporters' van de Rotterdam se club ontving. ZEELAND 2 3 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 2 februari 2016 4 0° Bewolkt 258e jaargang nr. 27 Los nummer €2,00 Abonneeprijs 1,11 en zacht Groot alarm om zikavirus door Gerben van 't Hof en Simone van Zwienen Zeeland 4: Directe trein naar Schiphol in gevaar ZEELAND 8 9 Autovakantie Nederland Verwen uw smaakpapillen in een restaurant met Michelinster! Inclusief 1 x 4-gangendiner in Restaurant de Nederlanden Luxe hotelovernachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet Klantbeoordeling 9,0: "Fantastische culinaire ervaring" 6Êi Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten O pagina 4 en 5: 'Jongens die dit doen zijn randdebielen' 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1