Niemand bij Feyenoord weet het antwoord nog voor PSV Ajax komt af van Sanogo en krijgt Zivkovic terug dat er sprake is van moedeloosheid en technisch directeur verstopt zich al weken SPORT 17 werk ziet. We werken met data- analisten die ook bij Oranje wer ken. Geloof me, we hebben echt enorme stappen gemaakt." „Giovanni heeft aangegeven dat wij de allergrootste stap nog moeten zetten. En dat is ook zo. Dat moet de nieuwe trainings accommodatie zijn, die hopelijk in 2018 gerealiseerd wordt. Nu is er in en rond het stadion nooit een rustige manier van werken. Ons eerste elftal zal straks veel meer in beslotenheid kunnen werken, zonder overigens geen open club meer te zijn." gelijk om over te praten." „Dat was duidelijk. Dat is Gio vanni, die is zoals je hem ziet. Maar op maandag zie je dan al weer een ander iemand, hoor." „Als je ziet hoe ons verwarmde trainingsveld erbij ligt. Als je on ze pure specialisten op het ge bied van fysieke training aan het Daar loopt de Feye- noord-speler op maan dagochtend, onwennig en ongemakkelijk, schuin over het voorplein van de Kuip, terwijl iedereen hem na staart. Naast de voetballer wan delt een man in een 'security'-jas. Daar vlak achter: een trosje came raploegen. Het is een beeld dat we al zo vaak hebben gezien bij Feyenoord, maar wennen doet het niet echt. Angelos Charisteas, Royston Dren the, Feroy Fer, Tonny Vilhena en nu weer Marko Vejinovic. Alle maal kregen ze ooit een body guard aan hun zijde, onderweg naar het voetbalveld. De aanleiding verschilde, maar steeds waren het tafereeltjes zoals je die in Nederland vrijwel alleen bij Feyenoord ziet. Het voetbalbol- werk van diepe, soms blinde emo ties. De club met een randje zo rauw, dat de rafels bovenal het ei gen vlees verwonden. Een club die gegijzeld wordt door randza- ken, amateurisme en onbeholpen sentiment. Vijf gespeeld, nul punten. Een voetballer die voor zijn huis wordt bedreigd door een groep kansloze jongeren. Een trainer die eerlijk toegeeft dat hij het ook even niet meer weet. Een immer optimistische aanvoerder die spreekt van 'de donkerste periode in mijn voetballeven'. En dat in een seizoen dat juist nieuwe, ver se hoop moest bieden, met alle miljoeneninvesteringen in de spe lersgroep. „We moeten nu weerbaarheid tonen", zegt directeur Eric Gudde 's middags, sprekend tot tal van verslaggevers. Tot vier keer toe krijgt de Feyenoord-baas de vraag of hij er misschien al moedeloos van wordt, zo onderhand. Maar nee, van 'moedeloos' wil Gudde niets weten. „Want dat zou beteke nen dat ik het op zou geven. Daar is geen sprake van." Maar toch, je hoeft maar even rond te lopen bij Feyenoord dezer dagen, of juist dat is wat je ziet en proeft. Moedeloosheid. Hulpeloos heid. Berusting, ook. Niemand heeft nog antwoorden, lijkt het wel. De zoveelste sportieve ineen storting in de laatste vijftien jaar, nota bene met een elftal dat juist op basis van ervaring was samen gesteld; het heeft geleid tot een staat van apathie en ontreddering, zowel binnen de club als daar di rect omheen. Of om met Van Bronckhorst te spreken: „Ik kan de woorden ook even niet vin den." Verstopt Technisch directeur Martin van Geel verstopt zich al weken. De Brabander was voor de jaarwisse ling flink ziek, maar blijft nu al ge ruime tijd bewust buiten beeld. Zijn aankoopbeleid, zijn investe ringen, zijn keuzes: zowel binnen de top van de club als bij de ach terban leidt het tot harde kritiek, maar Van Geel zelf doet er het zwijgen toe. Slechts de onervaren hoofdcoach Van Bronckhorst, afge lopen zomer aangesteld door Van Geel, verschijnt als eindverant woordelijke voor de camera's om de sportieve crisis te duiden. En Gudde voor de gelegenheid, in een halletje tussen tribune en Maasgebouw, reagerend op de be dreigingen aan het adres van Vej inovic. „Walgelijk", vindt Gudde. De directeur blijft kalm, tot de suggestie wordt gewekt dat het Feyenoord ook wel goed uitkomt: dit incident, juist in tijden van sportieve crisis. „Een belachelijke insinuatie", vindt de directeur. Iets verderop rijden de spelers de poort uit, na de korte middag training. Morgen wacht het beker duel met Roda JC in Kerkrade al weer, in een maand waarin Feye noord bovenal buitenshuis zal spe len. Juist in tijden zoals deze, met de Kuip als een volkstheater van boosheid en frustratie, kun je je af vragen of dat een nadeel is. raakt, is PSV aangewezen op Adam Maher of Stijn Schaars. Ma- her maakt in zijn derde seizoen bij PSV weinig indruk en Schaars is op dit moment geen beoogd ba sisspeler. PSV verhuurde eerder Rai Vloet en met de komst van Van Ginkel heeft de ploeg weer een zesde middenvelder in de ge lederen. Guardado is op dit moment ge blesseerd en de ernst van zijn hamstringkwetsuur wordt van daag bekend. De club rekent erop dat hij enige tijd afwezig is, maar kon ook gisteren nog geen ter mijn van afwezigheid geven. Met de komst van Van Ginkel heeft PSV in ieder geval weer vijf con currerende middenvelders in de selectie. AMSTERDAM. Ajax zag gisteren met Yaya Sanogo een spits gaan en met Richairo Zivkovic een spits komen. Daar zat niet de door trainer Frank de Boer ge wenste versterking bij. Sanogo is teruggekeerd naar Enge land, waar de 23-jarige Fransman door Arsenal wordt gestald bij Charlton Athletic. Sanogo, die kwakkelde met blessures, was vol gens De Boer niet in staat om ne gentig minuten te spelen. Hij kwam in de drie competitieduels die hij speelde, niet tot scoren. Zivkovic kende in de eerste sei zoenshelft geen succesvolle huur- periode bij Willem II en sluit aan bij de beloften van Ajax. De 19-ja- rige aanvaller, die in 2014 over kwam van FC Groningen, scoorde in zestien competitieduels voor Willem II slechts twee keer. FC Utrecht huurt Ruben Ligeon tot het einde van het seizoen van Ajax. Net als Zivkovic voldeed de verhuurde rechtsback bij Willem II niet aan de verwachtingen. Hij kwam maar tot vijf wedstrijden in Tilburg. Ajacied Lerin Duarte wordt tot het seizoen van het seizoen ver huurd aan NAC. De middelvelder is na verdediger Kevin van Dier- men (op huurbasis van Excelsior) en Enes Ünal (op huurbasis van Manchester City) de derde ver sterking van de Bredase club. DINSDAG 2 FEBRUARI 2016 Zakaria Labyad (22) maakt het sei zoen af bij Fulham. De club uit Lon den, afgezakt naar het tweede niveau van Engeland, huurt de aanvaller van Sporting Portugal. De voormalig speler van PSV werd eerder al uitgeleend aan Vitesse. Mike van Duinen (24) is de acht ste nieuwkomer bij Roda JC. De oud-speler van ADO Den Haag wordt tot het einde van dit sei zoen gehuurd van Fortuna Düsseldorf. Roda leent Mitchell Paulissen (22) uit VW-Venlo. FC Twente heeft zich versterkt met Oskar Zawada (20). De Pool se aanvaller wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van de Duitse subtopper VfL Wolfsburg, met een optie voor nog een jaar. Abiola Dauda (27) speelt de rest van het seizoen bij het Schotse Heart of Midlothian. De spits wordt voor een halfjaar gehuurd van Vitesse. Elvis Manu (22) vertrekt op huur- basis voor 93 dagen naar Hudders- field Town. Hij kwam niet aan de bak bij Brighton Hove Albion FC. Ricky van Haaren (24) heeft een overeenkomst bereikt met het Turkse Sanliurfaspor. De midden velder stond onder contract bij Dinamo Boekarest in Roemenië. Maar niet genoeg, anders geeft Van Bronckhorst dat niet zelf aan. Toch? bij Feyenoord. foto ANP Dan nog even naar de trainer, Gio vanni van Bronckhorst. Die oogde zondagmiddag na de vijfde neder laag zwaar aangeslagen. Hij stipte eerder een gebrek aan topsportklimaat aan bij de club. Dat was niet voor het eerst dat een trainer van Feyenoord dat deed. door Sjoerd Mossou Michiel Kramer (I) en Marko Vejinovic worden beveiligd, foto ANP Marco van Ginkel (links) in het shirt van Stoke City. foto Reuters Leroy Fer (26) vertrekt naar Swan sea. De middenvelder van Queens Park Rangers wordt tot het einde van het seizoen ver huurd aan de club uit Wales. De inter national speelde eerder bij Feye noord, FC Twente en Norwich City.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17