Van Ginkel is het buitenkansje 16 Crisis bij Feyenoord: trainer kan woorden niet vinden, algemeen directeur bestrijdt Algemeen directeur Eric Gudde ziet dat het zelfvertrouwen weg is. 'We moeten ons weerbaar tonen.' BELANGRIJKSTE TRANSFERS ROTTERDAM. De inktzwarte fase waar Feyenoord zich in bevindt, doet veel pijn in Rotterdam. Alge meen directeur Eric Gudde nam gisteren het woord in een poging uit te leggen waar het op dit mo ment fout gaat in de Kuip. Maar ook om zijn ergernis uit te spre ken over het feit dat Marko Vejino- vic en Michiel Kramer thuis be zoek hebben gekregen van boze supporters. „Het is eigenlijk te walgelijk om over te praten." Eric Gudde: „Ik kan mij heel goed voorstellen dat mensen zich zor gen maken. Dit is onverteerbaar voor Feyenoord, vijf gespeeld en nul punten. Ik kan mij indenken dat mensen erg teleurgesteld zijn. Of misschien zelfs heel erg boos of ziedend." „Bij twee van de vijf nederlagen, die tegen NEC en AZ, is er niet met het hoofd gespeeld. Veel indi viduele fouten, maar ook veel col lectieve fouten. We verloren van PSV, dat kan gebeuren. Maar we kregen ook te maken met vier, vijf spelers die erg ontevreden zijn omdat ze wat langer dan gewenst op de bank zaten. Die lonkten naar een transfer in januari. Dat vind ik trouwens langzamerhand wel bijzonder irritant worden." „Je ziet dat de ploeg geen zelfver trouwen meer heeft. We zullen ons nu weerbaar moeten tonen." „We komen op dit moment waan zinnig veel obstakels tegen. Daar moet je niet omheen lopen, maar dwars doorheen. Misschien moet je iets doorbreken door een keer voor een ander spelconcept te kie zen. Of naar een iets andere voor bereiding op een wedstrijd." „De buitenwacht zoekt altijd naar een schuldige. Dat is in de voetbal wereld en in de politiek gebruike lijk. Intern stoppen wij vooral energie in de vraag: wat is er aan de hand? Dat doet de technische staf met elkaar. En dat doet de di rectie met de technische staf." „Dat is ook de grootste teleurstel ling van dit moment. Dat is de ver antwoordelijkheid van eenieder. Al hoop ik dat al die geroutineer de spelers nu de eersten zullen zijn die de draad weer oppakken. Met het hoofd naar beneden lo pen, is niet de oplossing." „We hebben een duidelijke af- stemming. De wedstrijd is voor de trainer, de lange termijn op voetbalgebied is Martin van Geel. De rest mag ik doen." „Dat had gekund. Maar we heb ben nog een belangrijke transfer te doen, Colin Kazim-Richards verkopen aan Celtic. Daar is Mar tin mee bezig. Bovendien sta ik hier om over Marko Vejinovic te praten. „Marko is een modelprof, hij speel de zondag gewoon en traint ook gewoon. In en rond zijn huis is er zaterdag van alles geroepen. Din gen die je onder doodsbedreigin gen kunt laten vallen." „Nee, ze zijn niet binnen geweest. Wel in zijn tuin. Net zo goed als Michiel Kramer vorige week maan dag mensen in zijn tuin zag rom melen. Ook die mensen hebben dingen geroepen in de kretologie dat hij maar moet oprotten bij Feyenoord. Het is eigenlijk te wal- PSV huurt hem voor een half jaar van Chelsea. De voormalige voet baller van Vitesse slaagde voorals nog niet in het buitenland en PSV heeft het plan om hem net als Luuk de Jong in de eredivisie weer aan de praat te krijgen. Van Ginkel is op dit moment eigen dom van Chelsea, dat hem afgelo pen zomer aan Stoke City uitleen de. Daar speelde hij zo weinig dat het niet zinvol was om verder te gaan. Van Ginkel moest het de laatste weken doen met korte in valbeurten en zag het niet zitten om zo verder te gaan. PSV wilde Van Ginkel afgelo pen zomer al inlijven en hield de ze winter contact met hem. Tot gisteren was het volstrekt ondui delijk of hij voor de tweede com petitiehelft naar Eindhoven zou komen of niet. De club had sowie so al de bedoeling om Van Ginkel ook komende zomer te polsen voor een overgang en wilde daar bij de doorstart van de carrière van De Jong aan hem voor te hou den. Met het oog op de krappe be zetting van het middenveld bij MARCO VAN GINKEL PSV is de vervroegde komst van Van Ginkel een logische zet. Als een van de drie basiskrachten Andrés Guardado, Davy Pröpper of Jorrit Hendrix geblesseerd Sport AC Milan heeft het contract van Nigel de Jong (31) ontbonden. De middenvelder kan zo transfervrij vertrekken naar LA Galaxy, waarmee hij in ge sprek is. De 81-voudig internatio nal kreeg dit seizoen weinig speel tijd in Milaan. Aanvaller Colin Kazim-Richards (29) heeft Feyenoord verlaten. De Turk heeft voor 2,5 jaar gete kend bij Celtic. Bij de Schotten kwam een plek vrij na de verhuur van Nadir Qiftq (ex-NAC) aan het Turkse Eskisehirspor. Kyle Ebecilio (21) maakt het sei zoen af bij ADO Den Haag. De middenvelder wordt gehuurd van FC Twente. Ebecilio was dit sei zoen uitgeleend aan Nottingham Forrest, maar in het Champion ship speelde hij amper. 'Hoofd naar beneden is niet de oplossing* door Mikos Gouka Een diepe sportieve crisis in de Kuip. De achterban maakt zich ernstig zor gen. Wat is de boodschap van de al gemeen directeur aan die mensen? Maar wat is er in hemelsnaam aan de hand met Feyenoord? Maar jullie verloren ook van sc Hee renveen en ADO Den Haag in de ei gen Kuip. Hoe kan dat? Hoe doe je dat? Wie is er volgens u verantwoordelijk voor deze diepe sportieve crisis? Wat er aan de hand is, is vreemd. Feyenoord investeerde afgelopen zo mer flink om de selectie breder en meer ervaren te maken. Maar de ploeg is minder stabiel dan voor heen. U staat hier nu voor de draaiende ca mera's. Technisch directeur Martin van Geel verschijnt al een tijdje niet meer in de media. Waarom is dat? Algemeen directeur Eric Gudde (rechts) geeft tekst en uitleg over de crisis Maar dan had Van Geel hier toch ei genlijk moeten staan om te vertellen waarom de ploeg al weken geen wed strijden meer wint? Die heeft zaterdagavond bezoek ge had van zeven mensen die hem van alles hebben toegewenst. Hoe is het met hem? Zijn er ook mensen daadwerkelijk in zijn huis geweest? Marco van Ginkel (links) in het shirt van Vitesse, foto Pro Shots door Rik Elfrink EINDHOVEN. Op de slotdag van de transfermarkt heeft PSV alsnog toe geslagen. De club hoopte de hele transferperiode al op een buiten kansje voor het middenveld en heeft in de vorm van Marco van Ginkel (23) de gewenste nieuwe middenvelder aan de selectie toe gevoegd. Geboren: 1 december in 1992 in Amersfoort. Positie: Middenveld. 2010-2013: Vitesse (93-18) 2013-2014: Chelsea (2-0) 2014-2015: AC Milan* (14-0) 2015-2016: Stoke City (17-0) 2015-2016: PSV* op huurbasis Interlands: 2. Debuut: Nederland - Duitsland 0-0 (14-11-2012).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16