EES mam De eerste zitting van een lange reeks ffJzJfJ, 8 NIEUWS Morgen komt de acteur voor de rechter wegens misbruik van vijftig vrouwen. 'Black Girl Magic' Monique Pressley is de advocaat die hem bijstaat. 599,- Zijn beste besluit sinds zijn rol als Dr. Huxtable in The Cosby Show. Zo noemen vriend en vij and van Bill Cosby het aantrek ken van Monique Pressley in zijn team van advocaten dat hem moet verdedigen tegen tientallen be schuldigingen van seksueel misbruik. Press- ley (45) is een duizendpoot met vele talen ten. Een eenmansleger dat overal indruk maakt. Met bijnamen als 'Black Girl Magic' en 'Superwoman'. Bovendien heeft het aan trekken van Monique Pressley een symbolische waarde. Als een zo intelligente vrouw hem wil vrijpleiten van ernstige be schuldigingen van andere vrouwen, hoe hard zijn de be wijzen dan?Monique Pressley is Cosby's eerste verdedigings linie. Achter haar staan straf pleiters als Brian McMonagle. Pressley is het teflon rond de beroemde verdachte. Met een lach gaat ze in de tegenaanval. Haar optredens op tv zijn in drukwekkend. Interviewers legt ze op de pijnbank, zeker als zij zich slecht hebben voor bereid zoals een journaliste van CNN overkwam. De juris te is een knappe verschijning met kortgeknipt kapsel, in een donker mantelpakje. Zij zou moeiteloos de rol van Clair Huxtable in The Cosby Show hebben kunnen overnemen. Pressley heeft haar eigen ad vocatenbureau in Washington. Zij is gespe cialiseerd in civiele rechtszaken en staat haar mannetje in pr. Dat betekende een trend breuk in Cosby's relatie met de media. Zijn vorige raadsman, Marty Singer, weigerde te praten. Pressley zit in elk tv-programma, van Good Morning America tot shows van CNN en CBS. Na haar rechtenstudie op het presti gieuze Howard was ze eerst advocate, daarna maakte ze furore als plaatsvervangend offi cier van justitie in Washington. Maar de in Galveston (Texas) geboren Pressley is ook do minee met een eigen kerkgenootschap, radio presentator, professor (op Howard), leider schapstrainer en moeder van twee kinderen. Monique Pressley staat nu in mogelijk nog meer schijnwerpers dan haar collega Johnnie Cochran, die in 1995 een hoofdrol speelde in het 'superproces' rond OJ Simp son, de gewezen American footballheld en acteur die werd beschuldigd van moord op zijn ex-vrouw en haar vriend. Cochran sleep te er na een lange, spectaculaire strafzaak vrijspraak uit voor OJ Simpson. Pressley staat voor eenzelfde zware op dracht: bewijzen dat Bill Cosby niet schuldig is. Het aantal vrouwen dat de in de jaren '80 en '90 zo populaire 'knuffelpa' be schuldigt van seksueel mis bruik is overweldigend. Na Andrea Constand in 2005 volgen Tamara Green, de actrice Barbara Bowman, model Beth Ferrier en tien tallen andere vrouwen. Het zijn er inmiddels meer dan vijftig. Ook zij zouden het slachtoffer zijn gewor den van zijn bedwelmende drugs en grijpgrage hand jes. Monique Pressley zegt daarover: „Het gebruik van het gewraakte middel, Quaalude, was in de jaren '70 wijdverspreid. Het werd beschouwd als een partydrug en het werd door velen gebruikt, ook door andere mensen in het entertainment." Boven dien, aldus Pressley, bete kent het grote aantal be schuldigingen niet automa tisch dat ze daarom voor waar moeten wor den aangenomen. Zij vraagt zich in de Today Show af of je slachtoffers kunt vertrouwen die zo lang, tientallen jaren, hebben gewacht om naar de politie te stappen. Morgen in en rond de rechtszaal van Montgomery County zal zij bij de hoorzit ting rond de aanklacht van Andrea Constand dwingend aanwezig zijn. Om de publieke opinie te overtuigen van een heksenjacht te gen Cosby. „Waarom ik dat denk? Omdat ik vertrouwen heb in ons rechtssysteem", al dus Monique Pressley. De hoorzitting in Montgo mery County is de eerste confrontatie van Bill Cosby met de rechter. Dan wordt bepaald of de acteur (78) zich zal moeten verantwoor den voor de verkrachting van Andrea Constand. Ze zou met drugs zijn bewelmd en daarna misbruikt. In 2005 werd besloten dat er 'geen af doende bewijs' was. Cosby zei toen dat Constand zou hebben ingestemd. Aankla ger Kevin Steele liet de ac teur in december vorig jaar arresteren. Cosby's advoca ten stellen dat de zaak ver jaard is. De aanklacht zelf, het misbruik van Constand, wordt nog niet behandeld. X 10 dagen Toscane, Umbrië en Rome Diverse vertrekdata in 2016 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Aan de oevers van het Lago Maggiore 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust (0318) 58 09 58 Zij gelooft in de onschuld van Cosby door Hans van Zon Bill Cosby en zijn raadsvrouw komen aan bij een eerdere zitting, foto Gilbert Carrasquillo Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8