Hervormde kerk heeft interesse in pand van bieb Zwemliefhebbers uit Tholen voelen nattigheid 14 BEVELANDEN en THOLEN Drukte tijdens open dag YERSEKE. De Hervormde Gemeen te Yerseke verkent de mogelijkhe den om de dorpskerk te verbin den met het pand van de openba re bibliotheek aan de Paarden markt dat binnenkort leeg komt te staan. Via een nog te bouwen corri dor zouden bezoekers van de kerk gebruik kunnen maken van een toiletgroep in de bibliotheek. Nu moet de kerk het nog met slechts één toilet stellen. Ook zou een deel van het pand kunnen worden ingericht als eerste-hulp- ruimte en opslag voor archief. In een eerder compleet uitge werkt plan waren deze functies ondergebracht in een nog te reali seren aanbouw. Mede vanwege het feit dat de kerk een Rijksmo nument is, heeft de planvorming voor zo'n aanbouw tweeënhalf jaar in beslag genomen. Volgens Dirk Visser van het college van kerkrentmeesters kwam op het moment dat er groen licht was voor de aanbouw, Zwemliefhebbers uit Tho- len houden hun hart vast nu de gemeente raad achter gesloten deu ren praat over forse nieuwe bezui nigingen. De grote vraag: gaat één van de zwembaden dicht? De raad zoekt naar verluidt meer dan een miljoen euro aan nieuwe besparingen. Het lijkt on waarschijnlijk dat deze worden gevonden zonder dat het pijn doet. Er is de afgelopen jaren im mers al voor miljoenen bezui nigd, waardoor er weinig vet meer op de botten zit. Cees Verloop, de financiële man van de machtige SGP, gooi de onlangs de knuppel in het hoenderhok door in de Een- drachtbode te zeggen dat het ner gens op slaat dat een gemeente met 25.000 inwoners twee zwem baden heeft. Die opmerking viel niet in goe de aarde bij het comité Blijven Spetteren, dat in het verleden suc cesvol streed voor het behoud van zwembad De Spetter in Tho- len-stad. Het comité wijst erop dat Tholen qua oppervlakte een grote gemeente is en dat het be drag dat Tholen in de twee baden steekt 'slechts' 0,37 procent van de gemeentebegroting uitmaakt. Het zwembad in Tholen lijkt overigens de beste papieren te hebben als er slechts één bad mag openblijven. „Zo'n burgerini tiatief als in De Spetter sla je niet zomaar dood", liet Cees Verloop optekenen, daarmee doelend op de inspanningen van het comité Blijven Spetteren. De actiegroep is nauw betrokken bij het goedko per maken van de exploitatie van het bad. In Sint-Maartensdijk voelen ze al nattigheid. Wordt hun zwem- de mogelijkheid om de biblio theek bij de kerk te betrekken in beeld. Hij benadrukt dat de plan nen nog lang niet zeker zijn, mo menteel wordt een eerste verken ning uitgevoerd naar de mogelijk heden. Het bestuur van het Ooster- scheldemuseum had eerder ook al interesse getoond in het pand van de bibliotheek. Het museum Zowel de kerk als het museum kan wellicht gebruikmaken van het bibliotheekpand heeft eveneens behoefte aan goe de toiletruimte. Bovendien is er in het oude gemeentehuis van Yerseke waar het museum is ge vestigd, geen ruimte waar grote groepen toeristen kunnen wor den ontvangen. Het bibliotheek- pand, dat grenst aan de dependan ce van het museum, biedt deze mogelijkheden wel. Volgens kerk- rentmeester Visser zouden zowel het museum als de kerk gebruik kunnen maken van het biblio theekpand. De bibliotheek sluit over zes weken de deuren, vanaf dat mo ment kunnen Yersekse leden te recht in de centrale bibliotheek te Kruiningen. Een maand later opent in zorgcentrum Moerzicht een 'Bieb in de buurt'. Daar is een kleine collectie boeken en een leestafel aanwezig, bestelde werken kunnen worden opge haald. Het pand van de bibliotheek is eigendom van de gemeente Rei- merswaal. Volgens een woord voerder wil de gemeente het pand verkopen. bad Haestinge dan het kind van de rekening? De gemeente had het nog wel zo mooi bedacht. Op vakantiepark De Pluimpot zou een nieuw openbaar zwembad ko men. De gemeente zou daar zelfs aan meebetalen, zodat er ook een buitenbad kon komen. Zodra het nieuwe bad er was, kon Haestin ge worden gesloten. Het bad in Sint-Maartensdijk zou openblijven zolang er nog geen nieuw zwembad is op vakantiepark De Pluimpot De werkelijkheid is dat er nog totaal geen zicht is op dat nieuwe zwembad op De Pluimpot. De ei genaar van het park wil dat pas bouwen als een noemenswaardig deel van de vakantiehuisjes op het nieuwe deel van het park is verkocht. Maar de gemeente heeft de inwoners van Sint-Maar tensdijk wel min of meer beloofd dat Haestinge openblijft zolang dat nieuwe bad er niet is. Als die belofte stand houdt, kan ook een dure renovatie waarschijnlijk niet uitblijven. Het bad is nu al aan het eind van z'n levensduur. De vraag is of de raad bereid is de belofte te breken. Nood breekt wet, zullen sommige fracties mis schien zeggen. De gemeente staat er financieel immers belabberd voor en heeft de afgelopen jaren steeds een flinke greep in de spaarpot moeten doen. Sluiting van het bad zal echter slecht vallen. In Sint-Maartens dijk waren ze al niet blij toen het nieuwe bad op De Pluimpot en kel een binnenbad zou krijgen. De dorpstafel ijverde met succes voor de toevoeging van een bui tenbad. Inwoners zullen het niet over hun kant laten gaan als er straks helemaal niets meer is. Ook in Tholen-stad zijn de messen geslepen. Blijven Spette ren zal opnieuw in actie komen als het zwembad wordt gesloten. Als de gemeenteraad besluit één van de baden op te doeken, kan ze haar borst nat maken. In de regio Mijn dorp, mijn stad Coffeebar Shine, Magdalenastraat 2-4, 09.00-12.00 uur - In- loopochtend voor on dernemers, gratis ad vies op gebied van o.a. Social Media en juridische of finan ciële zaken; Histo risch Museum de Be- velanden, Singel straat 13,11.00 uur - Cursus Muziekge schiedenis door Dori- ne van Dijk; Eras- muspark, vanaf 13.00 uur - Activiteiten voor senioren, waar onder handwerken, bridge, tafeltennis en schilderen; 's-Heer Elsdorpweg 12,13.30-15.30 uur - Cursus voor mantel- zorgers, 'De zorg de baas'; Buurthuis De Pit, Appelstraat 2A, 14.00-16.00 uur - Start Cursus Teke nen en Schilderen; Omnium, Zwembad- weg 3,17.30-23.00 uur - Startersdag voor beginnende on dernemers door Zee land Business; Thea ter De Myhte, 19.30-22.30 uur - Af trap achtste editie Delta Ride For the Roses met optredens van o.a. Patricia Foort, Flore Koopen en Maikel Harte Cederhof, Cederlaan 9,08.00-21.00 uur - Expositie schilder werk Carla Scheele en muzikale en crea tieve uitingen van Addie Verlare Geerteshuis, Jacht huisstraat 13, 10.00-11.30 uur - In- loopmorgen PKN Kloetinge Johanneskerk, 19.00 uur - Herdenking slachtoffers in Krui ningen tijdens de Watersnoodramp van 1953 Spanjeweg 1, 09.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'raakvlakken' door Sandra van der Meu- len en Gerdi Zwaan bij Covra NV Galerij Lageweg 8,19.45- 20.45 uur - Informa tieavond kinderop vang Windekind over nieuwe horizon tale groep voor kin deren van 2 tot 4 jaar door Joeri Wisse door Rob Paardekam Inwoners van Tholen kwamen in 2011 massaal in verzet tegen de slui ting van hun zwembad. Moet dat nu weer? archieffoto Ronald den Dekker THOLEN Cursus vel- en zaagtechniek Stichting Landschaps beheer Zeeland en Na- tuurvereniging Tholen geven zaterdag 6 fe bruari een cursus 'Vel en zaagtechniek'. De cursus is bedoeld om deelnemers mak kelijker en veiliger te laten werken bij het knotten van wilgen, het dunnen van een bosje of het hakhout- beheer met handge reedschappen. Na de cursus kunnen zij zelfstandig een (knot)boom beoorde len en de juiste zaag techniek toepassen, le dereen is welkom. De cursus wordt van 9.00 tot 12.00 uur gegeven op de boerderij van fa milie Goorden aan Oud Vossemeersedijk 6 in Tholen. Meedoen is gratis, op geven is verplicht. Dit kan via 0166- 604266, 06- 51214457 of moltholen@zeeland- net.nl BIEZELINGE Muziekmiddag in Mozeskerk In de Mozeskerk in Biezelinge wordt op zondag 7 februari een muziekmiddag gehou den ten bate van stich ting Onyame. Het Kapels Gemengd Koor en het Zeeuws Mannenkoor, beiden onder leiding van Gu- nita Kronberga, tre den op. Ook het mandolineorkest Ex celsior uit Kruiningen speelt onder leiding van Cor Roozendaal. Een aanbiddingsteam onder leiding van Ste fan Dekker zal een aantal Opwekkingslie deren voor en met de bezoekers zingen. De muziekmiddag begint om 15.00 uur. De toe gang is gratis, net als de koffie in de pauze. GOES Zingen in Bethelkerk Belangstellenden kun nen op zondag 7 fe bruari zingen in de Bethelkerk van de Vrije Evangelische Ge meente in Goes. Gospelkoor Happiness onder leiding van Cori- ne Kwekkeboom ver leent medewerking aan de avond. Michiel Kwekkeboom speelt piano en Rudy Gorsse orgel. Het zingen be gint om 18.30 uur. HANSWEERT. Raymond van Paaschen demonstreerde zaterdag een au tomatisch snijapparaat tijdens de open dag van aannemingsbedrijf Van der Straaten in Hansweert. Ter ere van de opening van het gloednieuwe kantoorpand mochten mensen een kijkje komen nemen in het familiebedrijf, dat al 110 jaar bestaat. Het was druk. Bezoekers konden onder meer het nieuwe kan toor bezichtigen en allerlei demonstraties bijwonen. Het bedrijf werd in 1905 opgericht door Janus van der Straaten. De eerste klus voor de onderneming uit Hansweert was het droogzetten van de kleine sluizen, foto Johan van der Heijden GOES KAPELLE KLOETINGE KRUININGEN NIEUWDORP NISSE ANALYSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65