'Bestuurder' in de buurt weegt mee bij locatie azc NIEUWS 5 199 579 599 Compleet verzorgd Kras.nl/busreizen of bel 0900-9697™,, 'Crossfietsrover' aangehouden De politie denkt een reeks straatroven in Rotterdam en Schiedam te hebben opgelost met de arrestatie van een 36-ja- rige man. De man bedreigde zijn slachtoffers met een vuur wapen en ging er steeds van door op een crossfïets. De poli tie zette een speciaal recherche team op de zaak. Afgelopen maandag waren de laatste twee overvallen. In totaal zijn er veer tien straatroven geweest waar bij de dader verdween op een crossfiets. De man wordt ver dacht van vijf overvallen. Scheiding Siamese tweeling succesvol Met een vijf uur durende opera tie heeft een medisch team in het Universiteitsziekenhuis in het Zwitserse Bern met succes een extreem jonge Siamese tweeling gescheiden. De meis jes Lydia en Maya waren als deel van een drieling begin de cember geboren. Het zusje van de Siamese tweeling kwam ge zond ter wereld, terwijl Lydia en Maya met de borst aan el kaar waren vergroeid. Slechts acht dagen na de geboorte be sloten ouders en artsen de zus jes te scheiden omdat de ver groeide lever leidde tot ernsti ge bloeddrukproblemen voor beide meisjes. De zusjes wogen ten tijde van de operatie samen slechts 2,2 kilogram. Burgemeester met de dood bedreigd „Ik heb de vraag uitgezet welke be stuurders in de buurt wonen zo dat we daar rekening mee kunnen houden", schrijft een topambte naar van het Rijksvastgoedbedrijf (RVB) op 24 juli aan de COA-di- rectie in een passage over de lege Julianakazerne in de wijk Benoor denhout in Den Haag. De e-mail is vrijgegeven na een Wob-ver- zoek van deze krant. GroenLinks wil opheldering van het kabinet: „Dit is erg raar. Alsof het belang van bestuurders zwaarder weegt dan dat van ande re bewoners", zegt Kamerlid Lin da Voortman. Een woordvoerder van het RVB zegt dat de term be stuurders 'ongelukkig gekozen' is, want het zou gaan om een veel bredere groep, van mensen of or ganisaties die mogelijk „invloed willen of kunnen uitoefenen op een nieuwe bestemming." Het voormalige hoofdkwartier van de Landmacht in Benoorden hout staat te koop, maar het COA en de gemeente Den Haag hebben in het najaar aangegeven de defen sielocatie niet nodig te hebben voor asielopvang of de huisvesting van statushouders. Volgens het COA is het gebruikelijk om een 'sociale kaart' van een wijk te ma ken, maar daarop staan geen speci fieke namen, meldt een COA-zegs- man: „Dat is niet op persoonlijk niveau." Bij nieuwe ontwikkelin gen is het volgens het RVB gebrui kelijk duidelijk te krijgen welke potentiële belanghebbenden (be woners, wijkclubs, ondernemers) er vlakbij wonen, om deze later uit te kunnen nodigen voor een bijeenkomst. Op de lijst van mensen rond de Julianakazerne prijkt onder meer wijkbewoner en premier Mark Rutte, net als bestuurders van de wijkvereniging, van de vereniging voor natuurbescherming, van be drijven in de wijk en bewoners van de nabijgelegen Benoorden- houtseweg, meldt de woordvoer der van het RVB (onderdeel van het ministerie van Binnenlandse Zaken): „Zelfs een wijkbewoner als premier Rutte stond in de in ventarisatie, terwijl die natuurlijk nooit zijn positie zou gebruiken om invloed uit te oefenen op een bestemmingsplan." De lijst heeft geen gevolgen gehad voor het pro ces, stelt de woordvoerder: „Met de inventarisatie is niets gedaan toen bleek dat het COA en de ge meente Den Haag geen interesse hadden." Het Rijksvastgoedbe- drijf ontkent dat het gevoelig zou zijn voor mensen of partijen met een bijzondere status of positie: „Dat is niet aan de orde." De Goudse burgemeester Milo Schoenmaker is met de dood bedreigd. In een fietstunnel on der het spoor in het centrum van Gouda zijn op een muur doodsbedreigingen aan het adres van de eerste burger ge klad. Er zijn ook teksten op de muur gespoten die ageren te gen de komst van asielzoekers naar Gouda. Op de muur stond onder meer 'Eigen volk eerst', alsmede hakenkruisen in het zwart en de tekst 'Geen azc in Gouda'. Deze zomer komen 500 asielzoekers naar de stad. De wereld is Kras 100% vertrekgarantie 4 dagen al v.a. MAANDAG 1 FEBRUARI 2016 ROTTERDAM BERN door Niels Klaassen GOUDA DEN HAAG. Bij de afweging over asielopvang in lege rijkspanden wordt rekening gehouden met be stuurders die in de buurt wonen. Dat blijkt uit een e-mail van het Rijksvastgoedbedrijf aan opvangor- ganisatie COA. De Prinses Juliana Kazerne staat leeg, maar het COA en de gemeente Den Haag willen hier geen asielzoekers opvangen, foto Rijksvastgoedbedrijf De zusjes Lydia (links) en Ma ya zijn in een vijf uur durende operatie van elkaar gescheiden. Voordeelreis Praag Weekendje naar de Gouden Stad, met vele highlights als de Praagse Burcht en gezellige bierkelders. Klantbeoordeling 8,2 ^EE^m Tip: excursies met NL'segids alv.a. €10 Olympik Tristar Hotel*" I Zie: Kras.nl/39475 HMCJ Hamburg Lübeck Verrassend weekendje ertussenuit naar Hamburg en Lübeck. In deze voormalige handelssteden is genoeg te zien en te beleven. Klantbeoordeling 8,1 Tryp by Wyndham Bad Bramstedt"" Zie: Kras.nl/12861 4 dagen v.a. Leipzig, Dresden Saksen Een van onze populairste reizen: met dé cultuursteden van Duitsland, het unieke Ertsgebergte en een uitstapje naar Tsjechië. Klantbeoordeling 8,3 Penta Chemnitz"" met zwembad Zie: Kras.nl/39357 8 dagen Tirol-Oberperfuss Beleef het échte Oostenrijk in Tirol! Met o.a. het spectaculaire berglandschap rond Silvretta Hochalpstrasse, sfeervol Innsbruck en de Swarovski Kristallwelten. Hotel Krone*" Vele extra's inclusief Zie: Kras.nl/39534 8 dagen Italiaanse Bloemenrivièra Zon en cultuur! Beleef La Dolce Vita in mondaine badplaatsen als Rapallo en Portofino. Optioneel naar de unieke Cinque Terre. Klantbeoordeling 8,0 Park Hotel*" nabij strand van Varazze Zie: Kras.nl/39397 10 dagen v.a. Zuid-Engeland Wight Zuid-Engeland doet bijna subtropisch aan! Beleef kleurrijke tuinen, kastelen oude vissersdorpen, het eiland Wight en Stonehenge. Klantbeoordeling 8,1 The Wessex Hotel"* nabij het strand Zie: Kras.nl/39351 7 dagen v.a. Kroatië Slovenië Heerlijke rondreis met volop kust en cultuur! We bezoeken het authentieke Ljubljana, de ommuurde vestingstadjes Split en Trogiren de paradijselijke parken Krka én Plitvice. 3-/4-sterren hotels Zie: Kras.nl/39529 12 dagen De Baltische Staten Populaire reis waarbij u kennismaakt met een uniek stukje Europa. O.Lv. gidsen (inclusief!) bekijken we o.a. Riga, Tallinn, Vilnius en St. Petersburg. Klantbeoordeling 8,4 3-/4-sterren hotels t'I'I'l Zie: Kras.nl/39383 Hwff'""Ti«ril Busreizen Daarom boekt u uw busvakantie bij Kras: Reizen met vertrekgarantie Altijd per Comfort Class touringcar Zeer ervaren chauffeurs Garante opstapplaatsen in heel Nederland Gewoon het beste aanbod busreizen ANVR ''ZjÜ Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5