bieb Kerk heeft interesse in pand Driedaags festival in sportcentrum Westerschouwen SCHOUWEN-DUIVELAND 15 Aemstie Alive in Burgh-Haamstede is weer voorbij. In drie dagen tijd waren er vier feesten. Voor alle leeftijdsgroepen een. Ik kom niet alleen voor de muziek, ik kom ook voor de gezelligheid." De zin kenmerkt de sfeer van Ae mstie Alive. Het begon elf jaar geleden als een 'nieuw jaarsfeestje' voor Burgh-Haam- stede om de stille januarimaand op te fleuren. Inmiddels is Aems tie Alive uitgegroeid tot een com pleet festival dat bezoekers van heel het eiland en verder trekt. Maar de gemoedelijke sfeer van bijkletsen en feestvieren bleef. Dit jaar durfde de organisatie het aan om naast de middag voor ouderen, de middag voor kinde ren en de feestavond tot slot, ook een (gratis) avond met workshops en een optreden te organiseren voor tieners. De groep die tot nu toe buiten de boot viel. Het werd een groot succes, al was er voor de oudste tieners wat weinig te doen. „Misschien een tweede optreden", oppert Raymond van de Velden van boekingskantoor Line Up Events. Want hoewel rapper Lil' Kleine de meiden tot extase dreef en er dikke tranen over de wan gen biggelden, was het maar één optreden van een klein half uur tje. Dat Van der Velden pleit voor een extra optreden is niet geheel onverdacht, maar hij is aan de an dere kant ook een belangrijk advi seur geworden van het bestuur. Aemstie heeft een speciaal plekje gekregen in zijn hart. „Dit is zo ge weldig." Zo was hij alle dagen aan wezig om te helpen met alles wat er gebeurt rondom de artiesten. Hij heeft de artiesten opgevan gen en naar binnen geloodst. Zo kon Lil' Kleine binnenkomen en weggaan zonder dat hij omver ge lopen werd door fans. „En als een artiest vertraging heeft, kan ik ge lijk ingrijpen. Ze bellen mij en dan kan ik switchen en iemand anders eerder het podium op la- Donderdag stonden Karin Bloemen en Koos Alberts op het podium. Dat verwacht je niet ten komen." Dat gebeurde bijvoor beeld tijdens Goud voor Oud. Maar ook op voorhand heeft Van der Velden een rol bij de keu ze van artiesten. „Het bestuur heeft een mening en ik mag de ro de draad zijn. Uiteindelijk moet al les bij elkaar passen en dat kan ver rassend zijn. Donderdag stond Karin Bloemen op het podium, net als Koos Alberts. Dat ver wacht je niet, ook Karin Bloemen zelf niet, maar het kan hier." Daarnaast houdt Van der Vel den in de gaten of alle wensen van de artiesten op orde zijn. „Ie dere artiest heeft een rider, een lijst met dingen die ze willen heb ben. Van kleedkamers tot koffie en een broodje." De eisen zijn erg verschillend. Van een kop koffie met een broodje tot flessen cham pagne van een bepaald merk (Lil' Kleine). „Maar de meeste eisen gaan over de techniek. De een heeft één pagina, de ander vijf." vestigd, geen ruimte waar grote groepen toeristen kunnen wor den ontvangen. Het bibliotheek- pand, dat grenst aan de dependan ce van het museum, biedt deze mogelijkheden wel. Volgens kerk- rentmeester Visser zouden zowel het museum als de kerk gebruik kunnen maken van het biblio- theekpand. De bibliotheek sluit over zes weken de deuren, vanaf dat mo ment kunnen Yersekse leden te recht in de centrale bibliotheek te Kruiningen. Een maand later opent in zorgcentrum Moerzicht een 'Bieb in de buurt'. Daar is een kleine collectie boeken en een leestafel aanwezig, bestelde werken kunnen worden opge haald. YERSEKE. De Hervormde Gemeen te Yerseke verkent de mogelijkhe den om de dorpskerk te verbin den met het pand van de openba re bibliotheek aan de Paarden markt dat binnenkort leeg komt te staan. Via een nog te bouwen corri dor zouden bezoekers van de kerk gebruik kunnen maken van een toiletgroep in de bibliotheek. Nu moet de kerk het nog met slechts één toilet stellen. Ook zou een deel van het pand kunnen worden ingericht als eerste-hulp- ruimte en opslag voor archief. In een eerder compleet uitge werkt plan waren deze functies ondergebracht in een nog te reali seren aanbouw. Mede vanwege het feit dat de kerk een Rijksmo nument is, heeft de planvorming voor zo'n aanbouw tweeënhalf jaar in beslag genomen. Volgens Dirk Visser van het college van kerkrentmeesters kwam op het moment dat er groen licht was voor de aanbouw, de mogelijkheid om de biblio theek bij de kerk te betrekken in beeld. Hij benadrukt dat de plan nen nog lang niet zeker zijn, mo menteel worden de mogelijkhe den verkend. Het bestuur van het Ooster- scheldemuseum had eerder ook al interesse getoond in het pand van de bibliotheek. Het museum heeft eveneens behoefte aan goe de toiletruimte. Bovendien is er Zowel de kerk als het museum kan wellicht gebruikmaken van het bibliotheekpand in het oude gemeentehuis van Yerseke waar het museum is ge- MAANDAG 1 FEBRUARI 2016 Aemstie Alive is nu compleet door Melita Lanting Raymond van der Velden door Joeri Wisse Van linksboven met de klok mee: Rapper Lil' Kleine liet de bezoekers niet onberoerd. Glen- nis Grace trad zaterdagavond op. DJ workshop tijdens Teenagers go Aemstie Alive, Peter Beense tijdens Goud van Oud foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 53