Hulst heeft kans voor 'open Doel' Zeeland snuft en proest steeds harder Thuis tafelen Zout Huiskamerrestaurant verovert 12 ZEELAND Jan Stegeman is hobbykok. Eens per maand kookt hij. Voor u, als u dat wil. Gewoon in zijn huiskamer. COMMENTAAR Koninklijke Horeca Nederland maakt zich druk over huiskamerrestaurants. Voor een hobbykok die in zijn eigen keuken tegen kostprijs eten bereidt voor zijn gas ten, moeten dezelfde regels gelden als voor de regulie re eetgelegenheden. Logisch, elk tafeltje eters dat aan de neus van een echt restaurant voorbijgaat, betekent inkomstenderving. Maar tegelijkertijd is deze opstelling de dood in de pot. De liefde voor koken is immers bij de meeste professionele koks ooit aan het eigen aanrecht begonnen. Bij hen leidde het tot broodwin ning, maar anderen zien het liever puur als een leuk tijdverdrijf. De spanning zit op het bepalen van de grens tussen hobby en pro fessie. Minister Kamp wil deeleco- nomie-initiatieven veel ruimte ge ven. Er is volgens hem niets mis met het delen van een auto of het beschikbaar stellen van een bank als slaapplek. Zolang het maar geen dagelijkse kost wordt en in de sfeer van een non-commer cieel onderonsje blijft. Restau ranthouders kunnen de populariteit van het woonkameretent je beter ter harte nemen. Kennelijk vinden steeds meer mensen hier de sfeer die ze in restaurants missen. Bovendien heeft de re cessie veel mensen prijsbewuster gemaakt. Wie goed naar die sig nalen luistert, verdient vanzelf zijn boterham weer terug. Restauranthouders moeten populariteit van het woonkameretentje ter harte nemen. Op de agenda van de de com missie Algemeen Bestuurlijke Za ken staat de bespreking van de door de gemeenten Roosendaal en Bergen op Zoom eerder aange nomen moties over meer zeggen- Tot nu toe heeft Hulst zich afzijdig gehouden van de discussie over besluitvorming rondom de Doelse centrale schap bij besluitvorming rondom de kerncentrale van Doel. In eer ste instantie bevatte de motie de eis van beide gemeenten om te mogen participeren in een in spraakprocedure over het open houden van Doel 1 en 2. De motie was echter achterhaald omdat Bel gië al had besloten beide reacto ren open te houden. Beide ge meenten willen echter aan de ge meenten die binnen een straal van dertig kilometer van de cen trale gelegen zijn, kenbaar maken dat zij voortaan bij dit soort beslis singen als inspraakpartner gezien willen worden, in het kader van grensoverschrijdende samenwer king. Ook de gemeente Hulst heeft zodoende deze brieven ontvan gen. Tot nu toe heeft Hulst zich af zijdig gehouden van de discussie over het openhouden van de twee centrales en heeft het niet aange geven bij besluitvorming betrok ken te willen worden. De Hulster burgemeester Jan Frans Mulder zei eerder dat Doel een Belgische aangelegenheid is, dat het hem er over gaat dat de veiligheid ge borgd is en dat hij daar van over tuigd is. „Anders is er altijd nog het Internationaal Atoomagent schap." De leden van de commissie ABZ krijgen nu alsnog de kans zich uit te spreken over eventuele grotere bemoeienis en betrokken heid. Zij doen dat in hun vergade ring van donderdag en die begint om 19.30 uur in de raadzaal van Hulst. Almanak Het tafereel speelde zich al weer een aantal dagen geleden af, toen de win ter voor het eerst een poging deed echt winter te zijn. Het was glad in het Zeeuwse dorpje. Daar moeten we wat aan doen, dach ten de attente juffen van de plaatselij ke basisschool. En hop, zo bestrooiden ze het school plein flink met zout. Maar in de pau ze gleden en glibberden de leerlingen vrolijk over het plein, alsof er niet ge strooid was. De juffen snapten er niets van, want ze hadden nota bene de hele emmer geleegd! Alleen was het geen zout, maar waspoeder. 112-nieuws Overval in Middelburg Wijnbar en Eeterij Mrs. Jo nes aan de Korte Geere in Middelburg is vrijdaga vond overvallen door een gewapende man. De overval vond rond 23.30 uur plaats. De dader is vol gens de politie een blanke man met een lang postuur met een zwart vest met ro de capuchon. De verdachte is gevlucht richting de Kousteense- dijk. De politie heeft met diverse eenheden in de om geving gezocht naar de man, maar dat heeft niet tot een arrestatie geleid. Verdachte van overval vast Een tweede verdachte van de gewapende overval op de SPAR-winkel in Philip pine is zondagmiddag aan gehouden. De politie kwam de 27-jarige man uit de gemeente Sluis tijdens het rechercheonderzoek op het spoor. De man is voor onderzoek naar Torentij d in Middel burg gebracht. De eerste verdachte, de 28-jarige Sassenaar die vrij dagavond in zijn woon plaats was aangehouden, blijft langer vast zitten. Aanhouding na vechten in trein Op het treinstation van Roosendaal is zaterdagmor gen een 24-jarige man uit Vlissingen aangehouden in verband met een vechtpar tij. De politie ontving rond 8.15 een melding van een vechtpartij in de trein die uit de richting van Amster dam kwam. De agenten ar riveerden net op tijd op het station. Een medewer ker van de Nederlandse Spoorwegen wees de man voor de agenten aan en hij werd aangehouden. Op het politiebureau in Roosen daal deed een 21-jarige vrouw uit Vlissingen aan gifte van de vechtpartij. Aanhouding na klap met hamer Een 25-jarige man uit Vlis singen heeft vrijdagavond rond 23.00 uur in een wo ning in de Badhuisstraat in zijn woonplaats een 28-jari- ge plaatsgenoot met een ha mer op zijn hoofd gesla gen. De politie heeft de ver dachte korte tijd later aan gehouden in de Nieuwe Bonedijkestraat en naar cel lencomplex Torentijd ge bracht. Het slachtoffer had een flink gat in zijn hoofd. Hij wilde echter geen aan gifte doen, noch medische verzorging, ondanks her haald aandringen van de agenten. De politie onder zoekt de zaak. Hij had altijd graag zelf een restaurant wil len hebben. Maar helaas: zijn vrouw zag het niet zitten. Nu staat Jan Stege man, in het dagelijks leven con troleur productkwaliteit, eens per maand in zijn eigen keuken om een viergangendiner te berei den voor wildvreemden die bij hem komen eten: in zijn huiska mer. Vanavond komen er aan de Klaprooslaan in Terneuzen ze ven gasten. Bianca de Klerk is er één van. „Wij doen regelmatig iets leuks samen. Een van ons wist dat hier huiskameretentjes gegeven worden. Je mocht aange ven wat je niet lustte, daar zou de kok rekening mee houden. Verder is het een verrassing wat we gaan eten", zegt ze zaterdag middag. Hobbykok Stegeman is intus sen al lang en breed met de voor bereidingen bezig. De menu- vlissingen. Volgens de Grote Griepmeting heerst nu in bijna het hele land een griepepidemie. Op de kaart van de Grote Griep meting is Zeeland roze gekleurd. Er zijn zo'n 700 griepgevallen ge registreerd. De cijfers van de Gro te Griepmeting zijn gebaseerd op meldingen van griepslachtof- fers zelf. Mensen die zich op de site inschrijven om aan de me ting mee te doen, krijgen iedere week een vragenforumulier waarin ze kunnen aangeven of ze getroffen zijn door de griep. In week 3 gaven 789 mensen aan geveld te zijn. Het NIVEL gaat uit van - ge anonimiseerde - gegevens uit elektronische dossiers van huis artsen. NIVEL spreekt van een epidemie als twee weken achter elkaar meer dan 51 op de 100.000 mensen met griepachtige klach ten zijn en virologisch onder zoek het griepvirus aantoont in neus- en keelmonsters. In week 3 noteerde NIVEL 104 mensen met verschijnselen die op de ech te griep duiden op de 100.000 in woners. Dat is voor de derde ach tereenvolgende week boven de epidemiologische grens van 51 per 100.000. De huisartsen zien vooral kinderen tot en met 4 jaar door Sheila van Doorsselaer HULST. De gemeenteraad van Hulst krijgt alsnog de kans zich meer be trokkenheid en zeggenschap toe te eigenen over toekomstige besluit vorming rondom de nabijgelegen kerncentrale van Doel. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG PHILIPPINE ROOSENDAAL VLISSINGEN Alsof je bij de buren eet door Ondine van der Vleuten Zeebaars met spaghetti van courgette. www.nivel.nl www.degrotegriepmeting.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51