Kulik is in ktir weer ontspannen Dallinga wisselvallig in druk weekend SPORT 19 Witte kaapt Zeeuwse titel voor favoriete Wiskerke weg Oemoemenoe ondanks verlies nog koploper Carola Kulik reed zaterdaga vond een prachtige kür op muziek op de tonen van Bo- ney M. Ze imponeerde de ju ry en de dressuuramazone uit Oude Tonge werd Zeeuws kampioene in de klasse ZZ-Licht. In het Z2 was Vincent Bol uit Nieuw- en Sint Joosland de beste. Daarmee kreeg de provinciale ti telstrijd op zaterdagavond voor een volgepakte foyer van het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland een verrassende ontkno ping. In de klassieke proef ZZ-Licht stuur de Carlijn Leewis de ruin Westerschel- de's Up naar 64,86 procent. De combi natie uit Hoedekenskerke nam daar mee een voorsprong van 2,72 procent op Carola Kulik en de merrie Remito's Destiny. Daarmee leek de strijd beslist. Maar het pakte anders uit. Met een kür op muziek om kippenvel van te krij gen danste Kulik met de Tango-doch ter naar een score 74,00 procent. Ze eis te daarmee met ruim twee procent 'Toen ik aan mijn kür begon, was ik juist heel ontspannen. Ik had toch niets meer te verliezen. En het liep als een trein...' voorsprong op Leewis de titel op. „Toen ik voor de klassieke proef de baan in moest, was ik enorm zenuw achtig", zei Kulik. „Ik rijd al lang, maar dat is me nog nooit overkomen. Mijn paard viel niets te verwijten. Het was alsof ik pap in de benen had en ik kon er niet genoeg aan rijden en maakten we te veel fouten. Toen ik aan mijn kür begon, was ik juist heel ontspannen. Ik had toch niets meer te verliezen. En het liep als een trein..." Voor Jessica Nijpjes met de ruin Edeem leek het kat in bakkie toen ze met een voorsprong van 1,32 procent aan de kür in de klasse Z2 begon. Maar Vincent Bol en de op het num mer Heroes van Alesso fraai door de piste dansende ruin De Kroo's Balti more, beloond met 70,50 procent, pak ten het goud. Met de score van 66,25 procent moest Nijpjes genoegen ne men met de derde stek in de kür en zilver in het eindklassement. Bol had wel een verklaring waar om het in de klassieke proef minder ging. „Baltimore is een sterk en atle tisch paard, heeft een fijn karakter en laat zich fijn bewerken. In de klassieke proef deed hij ook enorm zijn best. Maar omdat ik ziek ben geweest, heeft hij enkele dagen stil gestaan. Daardoor was de voorbereiding en de afstem ming in de eerste proef niet optimaal. In de kür vielen alle puzzelstukjes op zijn plaats en liep hij super." Lezen en schrijven In de klasse Zi waren Maartje Overweel en Don Benito SP met 66,47 procent overtuigend de beste. De amazone uit Zierikzee sloeg een gat van ruim twee procent met haar tegen elkaar aan schur kende achtervolgers Marcelle de Kam uit Domburg met de ruin Belle (64,41) en Emily Wiskerke uit Kortgene en de ruin Endymion (64,26). „Eerlijk gezegd had ik hier niet op ge rekend", reageerde Overweel. „Benito is wel een fijn paard om te rijden. Je moet hem wel laten voelen wie de baas is. In het begin was hij niet zo gemakkelijk. Maar nu kan ik er mee lezen en schrij ven. Maar we zijn november pas overge stapt naar Zi. En nu dit. Daar ben ik enorm blij mee." „Fionetty is een fijn paard om te rijden. Maar je moet haar wel in haar waarde laten. Doe je dat niet, dan is het een echte dwarsligger en kun je het schudden", zei Wit te. Samantha Miltenburg uit Rit- them eiste met de merrie Delise Mithras het zilver op (65,17 pro cent). De in de selectiewedstrij den als een vorstin heersende Wis kerke moest nu genoegen nemen met brons (63,17 procent). Met haar tweede troef Final 'Fionetty is een fijn paard om te rijden. Maar je moet haar wel in haar waarde laten' zorgde Samantha Miltenburg voor een fraaie opening in de klasse M2. Zij stuurde de in de uitgestrek te gangen uitblinkende Special D-zoon naar 66,50 procent, maar evenals in Mi bleek het slechts goed voor zilver. Met een afgete kende overwinning liet Emily Wiskerke zien dat haar falen in Mi als een incident moest worden gezien. In het zadel van de elegant bewegende vosruin Fighter liep de Noord-Bevelandse met 69,00 procent naar de felbegeerde titel. „Hier ben ik ontzettend blij mee. Van Giant Cristall koesterde ik ho ge verwachtingen en dat ging van geen kanten. Dat maakte het extra spannend. Maar Fighter liep su per. Hij dacht goed mee en bleef er van de eerste tot de laatste stap aan trekken." In L2 was de titel een prooi voor Margriet Simonse uit Koude- kerke. In Li ging de titel naar de Lewedorpse Marit Louwerse. HOEK VAN HOLLAND. Oemoeme noe liep zaterdag in de Nationa le Plate tegen de eerste neder laag aan. In Hoek van Holland verloren de Middelburgers na een 10-0-achterstand bij rust met 20-14 van Hookers. Deson danks behoudt Oemoemenoe de koppositie. Na de 10-0-ruststand kwamen de Middelburgers in de tweede helft op een io-14-voorsprong. Elijah Makoni (tien) en Deniël van der Waal (vier) zorgden voor de punten. Maar het bleek uiteindelijk niet genoeg. De thuisploeg knokte zich terug tot 20-14 en ging er dus met de overwinning vandoor. Het gezegde 'na regen komt zonne schijn' was op de biljarters van Dallinga.com van toepassing. Dat het team verder zou komen in de beker, stond op voorhand al bijna vast. Want de tegenstander was een eerstedivisieploeg uit Lim burg. Maar zaterdag had de Sluis- kilse formatie in Zundert gehoopt op een punt, maar die pakten de Zeeuws-Vlaamse driebanders niet. Enig lichtpuntje in Zundert was Patrick Vasseur. Hij won met goed spel zijn partij van Raymon Groot, maar zijn teamgenoten lieten hem lelijk in de steek en daardoor bleef de ploeg met lege handen achter. Gisteren werd opnieuw op een punt gerekend, maar nu werden het er twee. De balans opmakend, was teamcaptain Vasseur derhalve tevreden. „Ik geloof dat ik beter kan verliezen, want dan winnen de anderen tenminste. Daar lijkt het althans op. Zaterdag won ik en verloren zij, vandaag verlies ik en winnen we als team wel." Hoe wonderlijk kan biljarten zijn? Zo werd Frédéric Caudron de afgelopen tijd met superlatieven als 'bovenaards' getypeerd, vanwe ge zijn winstbalans en onwaar schijnlijke moyennes van 3.571 en Van de drie wedstrijden die de driebanders van Dallinga.com dit weekend speelden, werden er twee gewonnen. 5.555, maar zaterdag bleek ook hij maar een gewoon mens. De Belg verloor kansloos van zijn landge noot Roland Forthomme. Gisteren was Caudron weer zo als iedereen hem kent en won hij met 2.500. Jean Paul de Bruijn won ook, al was het niet overtui gend (50-47). „Ik heb gewonnen en daarmee is alles gezegd", zei de Hulstenaar gelaten. Toen de winst binnen was, werd hij spraakza mer. „Dit lucht op. Als we van daag hadden verloren, waren zij ('t Hartje/Van Wanrooij) wel heel dichtbij gekomen. Nu hebben we voorgoed afstand genomen van de gevarenzone." Daarmee zei hij geen woord te veel, want Dallinga.com vindt zich zelf na de verlies- en de winstpar tij, mede ook dankzij de resultaten van de naaste concurrenten, terug op de zesde plaats. Een ander positief geluid uit Sluiskil was de terugkeer van Ber ry Dallinga, die eerder dit seizoen even gas terug nam. MAANDAG 1 FEBRUARI 2016 Maartje Overweel won tot haar eigen verbazing de Zeeuwse titel in de klasse Z1. foto Lex de Meester door Lucien Roelandt Carola Kulik, amazone door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Niet de gedoodverfde favoriet Emily Wiskerke uit Kortgene en haar vos- ruin Giant Cristall gingen er in M1 er met de titel vandoor, maar Clau dia Witte met de vosmerrie Fionet- ty. De amazone uit Vrouwenpolder stuurde de Rubiquil-dochter met de score van 67,50 procent naar een afgetekende overwinning. Claudia Witte, amazone door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL. De driebanders van Dallin- ga.com beleefden een bijzonder weekeinde. Vrijdag werd de heen wedstrijd voor de beker tegen La Plaza met 6-2 gewonnen en zater dag ging het duel in de eredivisie met STZ Zundert met dezelfde cij fers verloren. Het weekeinde werd gisteren afgesloten met de compe titiewedstrijd tegen naaste concur rent 't Hartje/Van Wanrooij. Hierin werd weer met 6-2 gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49