TOP is weer alleen koploper De Schelde trekt duel pas in vierde periode naar zich toe Volleyballers Stevo worstelen met een uit-syndroom Eigen doelpunten nekken Groene Ster Ondo heeft nog maar één zege nodig voor de titel SPORT 17 WORMER. In de tiende speelronde van de zaal- korfbalcompetitie is TOP Arnemuiden weer alleen bovenaan ko men te staan in de hoofdklasse A. Terwijl de ploeg van trainer Ar- co Goedkoop met 23-29 te sterk was voor mid denmoter Groen Geel, verloor medekoploper DSC met 31-22 van Dee- tosSnel. Tot genoegen van Goed koop was TOP bestand tegen de imponerende groen-gele thuishal van de club uit het Noord- Hollandse Wormer. De eerste tik (0-4) bleek veel waard. De thuis ploeg kwam die nooit meer te boven. Na rust (9-16) moest TOP even alert zijn, maar de ploeg kreeg snel de con trole terug. Toen het verschil opgelopen was tot tien doelpunten, kon de trainer zelfs een aantal spelers met klei ne pijntjes rust gun nen. „Een prettige luxe", vond Goedkoop. Met nog vier speelron des te gaan nadert de zaalcompetitie haar cli max. Komende zater dag staat het duel met DeetosSnel op het pro gramma. De Dordtena- ren staan slechts één punt achter op TOP. Ook DSC en Avanti, zaterdag eikaars oppo nenten, staan nog dicht bij. De nummers één en twee plaatsen zich uit eindelijk voor de play offs en maken dan kans op promotie naar de Korfbal League, het hoogste niveau van Ne derland. Scores TOP: Jeanine Ma rijs 6, Anita de Ridder en Jurgen Janse 5, Jur- riaan Bouwens 4, Petra van Belzen 3, Emmelie Bouwens en Peter van Belzen 2, Nelleke van Belzen en Kristian Huis man 1. Stand hoofdklasse A: 1. TOP 10-16; 2. Deetos Snel 10-15; 3. DSC 10-14; 4. Avanti 10-13; 5- Groen Geel 10-7; 6. Oranje Wit 10-6; 7. KVS 10-5; 8. GKV10-4. De Schelde-BZ&PC 14-8: Het duur de lang voordat De Schelde z'n stempel op de wedstrijd kon druk ken. Dat gebeurde eigenlijk pas in de vierde periode, waarin de Ter- neuzense ploeg uitliep van 7-5 naar 14-8. In de voorgaande drie periodes hielden de ploegen min of meer gelijke tred. De Bruinvis-DZK 3 7-4: De Bruin vis, dat al vier wedstrijden op rij won, speelde een lastige wed strijd tegen het derde team van DZK. In de eerste twee periodes waren de ploegen nog aan elkaar gewaagd. Halverwege stond het 1-2. De thuisploeg maakte het ver schil in de derde periode met vier doelpunten op rij. In de slotfase van de wedstrijd zette DZK 3 nog even aan, maar de overwinning van de Sassenaren kwam niet in gevaar. Als we in de volgende uitwedstrijd een set pakken, kunnen we bij wijze van spreken de polonaise lopen' 'De tegenstander was eigenlijk helemaal niet sterk, maar we hebben zelf echt slecht gespeeld' Sliedrecht Sport 4-Stevo 4-0 (25-23 28-26 25-20 25-16): Eerder dit sei zoen waren de Stevo-mannen in Axel Sliedrecht Sport met 3-1 de baas. Zaterdag beschikten de Zuid-Hollanders over een betere selectie. Sliedrecht Sport nam via 8-4 en 17-12 afstand. Stevo kwam in de slotfase echter op 23-23. „Dat had zoveel energie gekost, dat we op het beslissende moment net niet meer de scherpte hadden die nodig was", zei Guido de Beule. De trainer sprak over een ster ke sprongservice van de thuis ploeg en een geweldige aanvaller op linksvoor. De Axelse midden- aanval kwam bovendien niet uit de verf. In de tweede set lukte het niet om een 24-25-voorsprong te verzilveren. „Dat was een tik." Toch begon Stevo de derde set goed, maar op het twintigste punt stokte het ritme. Na de derde ne derlaag op rij viel halverwege de vierde set de passing weg en was het over en uit voor Stevo. Voko 3-Stevo 2 1-3 (24-26 19-25 25-17 11 -25): Een vreemde wed- strijd met momenten waarop bei de teams ver onder hun normale niveau zakten. Stevo 2 zette in de eerste set een 20-14-achterstand om in winst, waarbij twee keer een goed blok in de slotfase voor winst zorgde. Na die opsteker volg de een sterke fase van de Zeeuws- Vlamingen. Stevo 2 haalde veel van de grond en bestookte de thuisploeg met een lastige opslag. Daardoor kon in aanvallend op zicht vrijuit worden gespeeld. Na de tweede setzege volgde een pe riode waarin de bezoekers pas send onder de maat bleven en de Brabanders konden tegenscoren. Na verlies herpakte Stevo zich in de vierde set. Met goed spel kreeg de thuisploeg een lesje in volleybal. Stevo haalde in aanval lend opzicht alles uit de kast en scoorde langs of via het blok. Dat leidde tot een afgetekende zege. Vrouwen. Sliedrecht Sport 3-Stevo 4-0 (25-20 25-15 25-9 25-17): Alleen koploper Voltena bezorgde Stevo, dat in vier sets niet meer dan 61 punten bij el kaar sprokkelde, een zwaardere af straffing dan Sliedrecht Sport. Me de daardoor kwam de klap hard aan in het Zeeuws-Vlaamse kamp. „De tegenstander was eigenlijk he lemaal niet sterk, maar we hebben zelf echt slecht gespeeld", stak Stephanie Herman de hand in ei gen boezem. „Niks liep, we heb ben echt door veel te veel eigen fouten verloren." Aanvankelijk zag het er niet zo somber uit voor de derdedivisio nist. Stevo begon behoorlijk, klampte enige tijd aan, maar kon met een vertimmerde ploeg op be slissende momenten geen vuist maken tegen de thuisploeg. In het eerstvolgende competitie duel (op 13 februari) is Stevo in de gelegenheid om tegen de Sliedrech- ters voor eigen publiek sportieve revanche te halen. ODI 2-Stevo 2 3-1 (21-25 25-20 28-26 25-13): Beide middenmo ters ontliepen elkaar niet zo gek veel. Cruciaal was het verloop van de derde set. Daarin kwam Stevo 2 van 24-21 op voorsprong (24-25), zonder dat naar winst werd afge wikkeld. „Dat was zuur", vond coach Ingrid de Koeijer. De thuis ploeg bestookte Stevo 2 met een prima opslag en kon daardoor in de meeste sets het initiatief ne men. In de eerste set slaagden de Zeeuwen erin om een vroeg opge lopen achterstand te repareren. In de andere sets lukte dat niet. Met de nederlaag kwam een einde aan een reeks van vier opeenvol gende overwinningen en zakte Groene Ster naar de zesde plaats op de ranglijst. De achterstand op de ploeg(en) op de vierde plaats bedraagt overigens slechts twee punten. De play-offs zijn nog al tijd in beeld. Said Bouzambou (2) en Salim Ben Sellam verzorgden in Eindho ven de productie voor Groene Ster. In de slotfase ging het bij 3-3 mis door twee eigen doelpunten van Groene Ster. Komende vrijdag speelt Groe ne Ster de kwartfinale van de be ker. De ploeg gaat in Rotterdam op bezoek bij TPP. Het duel in het Topsportcentrum begint om 19.30 uur. MAANDAG 1 FEBRUARI 2016 degradatieduel door Ko Mechielsen TERNEUZEN. De Zeeuws-Vlaamse waterpoloploegen speelden zater dag lastige wedstrijden, maar won nen allebei. De Schelde versloeg BZ&PC met 14-8, terwijl De Bruin vis met 7-4 te sterk was voor DZK 3. Scores De Schelde: Niek Kampman 3, Cees van Houwelingen, Jason Boom, Mertijn Loof, Sven Schieman en Gijs Manhave 2 en Rubin de Vos 1. Scores De Bruinvis: Jan Willem Ra- mondt en Adjan Hoste 2, Angelo de Meyer, Jonas de Maet en Danny Soe- tens 1. Guido de Beule, trainer mannen Stephanie Herman, vrouwen Stevo door Peter van Kouteren TERNEUZEN. De volleyballers van Stevo kampen met een uit-syn droom en incasseerden de vijfde 4-0-nederlaag op vreemde bodem. „Als we in de volgende uitwed strijd tegen koploper Krimpen een set pakken, kunnen we bij wijze van spreken de polonaise lopen", zei trainer Guido de Beule. Het tweede mannenteam kwam als eni ge van de Stevo- teams tot winst. Mannen. door Rudy Boogert EINDHOVEN. Twee ongelukkige eigen doelpunten in de slotfase voorkwamen zaterdagavond een gunstige uitslag van de zaalvoet ballers van Groene Ster Vlissingen. De Zeeuwse eredivisionist ging met 5-3 onderuit bij ZW Eindho ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47