Ploeg van trainer John Karelse boekt eclatante 8-2-zege in derby SPORT 15 Tim de Winter keert terug in de basis bij Goes en scoort meteen Aanvoerder Sander Ouwerkerk van Zeelandia Middel burg: „Schaamte en teleurstelling over heersen." De voetballers van zon dag-eersteklasser Goes overklasten gis teren Zeelandia Mid delburg. Alles dat Zee landia wilde doen - de tegenstander afjagen en heel hoog vastzetten - deed Goes. In beide helf ten werd het 4-1, wat resulteerde in de 8-2-einduitslag. Het zo'n beetje enige lichtpuntje voor de bezoekers was dat het scorebord het gros van het duel niet werkte. In het eerste half uur was Goes, dat zonder de zieke spits Bart Deprez speelde, oppermachtig. Binnen een tijdsbestek van iets meer dan een kwartier vond de ploeg viermaal het net. „Dat was fantastisch", was trainer John Karelse trots op zijn manschap pen. „Door constante druk, zorgden we ervoor dat zij fouten maakten." Daan Eikenhout, de oefenmeester aan de andere kant, beleefde datzelfde half uur heel anders. Het eerste doel punt viel uit een hoekschop. Teun Rentmeester mocht bij de eerste paal vrij het doel onder vuur nemen. „Dat is gewoon een kwestie van met je man meelopen. Met het broze vertrou wen dat we op dit moment hebben, helpt zo'n tegendoelpunt niet." Zeelandia Middelburg speelde met drie verdedigers met het idee om Goes op de eigen helft vast te zetten. De bezoekers werden echter zelf vast gezet op eigen helft, waardoor de lo pende mensen van de thuisploeg vrije KARAKTERISTIEK doortocht hadden. „Ze liepen er kin derlijk eenvoudig doorheen", aldus Ei kenhout. Aanvoerder Sander Ouwer kerk zag het met lede ogen aan. „Alles wat wij wilden doen, deden zij. Zij zaten overal kort op, waardoor we geen tijd hadden om open te draaien. We waren onzuiver, terwijl goed voet bal juist ons handelsmerk is. De ge maakte fouten komen puur doordat we op een hoger niveau spelen dan vo rig jaar." Na het flitsende eerste half uur van Goes zakte de wedstrijd wat in, waar door Zeelandia Middelburg beter in het spel kwam. „We werden gemak- zuchtiger", zag Karelse. „Zij kregen net dat metertje meer ruimte, omdat wij minder doordekten. Ook werden we slordig.Maar het eerste half uur kostte enorm veel kracht. Zoiets kun je niet doorzetten. Dat is op elk niveau onmogelijk." In de laatste tien minu ten van het duel vond Goes weer de geest en scoorde nog viermaal. Ouwerkerk zat er na afloop behoor lijk doorheen. „Schaamte en teleurstel ling overheersen. Iedereen leefde naar deze wedstrijd toe. Er was behoorlijk wat publiek meegekomen uit Middel burg. Dan is het extra pijnlijk dat je ge woon wordt afgeschoten." Daan Eiken hout sprak direct na de wedstrijd 'zijn' jongens toe. „Dit is een enorme tik. Het is nu belangrijk dat we als groep bij elkaar blijven. We moeten niet gaan wijzen en verwijten naar el kaar maken. Goes is nu eenmaal ver der dan wij." Ouwerkerk merkte op dat de resul taten voor kleine spanningen zorgen. „Zoiets valt of staat bij resultaten. Er zijn wat meer akkefietjes, maar dat wordt direct uitgesproken. We moe ten realistisch blijven. Op dit niveau moet er nog harder gewerkt worden. We moeten blijven knokken." 'Door constante druk zorgden we ervoor dat zij fouten maakten' Tim de Winter maakte gisteren zijn rentree in de basis bij Goes in de derby tegen Zeelandia Middelburg (8-2). Hij maakte meteen zijn eer ste goal voor de club. De van JVOZ overgeko men creatieve midden velder raakte toevalliger wijs in de eerdere ont moeting tegen Zeelan dia Middelburg gebles seerd. „Het is vervelend als je snel geblesseerd raakt bij een nieuwe club en opnieuw je plek je moet veroveren. Ik be gon wel lekker aan het seizoen." Een liesbreuk hield De Winter de voorbije pe riode aan de kant. „Om dat pas later duidelijk werd dat het om een liesbreuk ging, hoefde ik niet geopereerd te worden. Het herstelpro ces was zelfs al ingezet, werd me verteld. Hier door heb ik altijd kun nen blijven lopen op trainingen en ben ik voortdurend bij de groep gebleven." De jongeling heeft in de jeugd te maken gehad met zwaar blessureleed (gebroken enkel). Een blessure als deze, bracht hem dan ook niet van de wijs. Op dit moment is hij weer helemaal fit. „Alleen was het af en toe wat slordig vandaag. Ik mis nog een beetje rit me en conditioneel kan het beter." MAANDAG 1 FEBRUARI 2016 Goes-Zeelandia Middelburg 8-2 (4-1). 10. Teun Rentmeester 1-0, 20. Tim de Winter 2-0, 22. Gert-Jan Tierie 3-0, 26. Tom de Bonte 4-0,42. Dennis Kovace- vic 4-1, 79. Ray Kroon 5-1, 82. Jeremy Hubregtse 6-1,85. Jarreau Manuhuwa 6-2, 88. Ray Kroon 7-2, 90. Jop Dekker 8-2. Scheidsrechter: L.J. Uitterhoeve (Hoedekenskerke). Gele kaart: Koroma Makeko (Zeelandia Middelburg). Toe schouwers 275. Goes: Dennis Uyl; Jeremy Hubregtse, Ruben Hollemans, Teun Rentmeester, Jop Dekker; Thijs van den Dries, Gert-Jan Tierie (46. Ray Kroon), Sofyan Azzagari, Tim de Winter (65. Rob Schal- koort); Mart de Kroo (58. Aikido Der- vishi) en Tom de Bonte. Zeelandia Middelburg: Freek van der Maas; Sander Ouwerkerk, Michael Ca- benda, Jarreau Manuhuwa, Gennaro Ei kenhout (46. Makeko Koroma); Samet Dogan (46. Jerfy Booy), Remco Felius, Dennis Tukker, Dennis Kovacevic (76. Lars Huisson); Niels Luteijn en Daniel Wissel. John Karelse trainer Goes Tom de Bonte (links) feliciteert Ray Kroon (nummer 7) die Goes' zevende goal maakte tegen Zeelandia Middelburg. Jeremy Hubregt se wordt getackeld door een speler van Zeelandia Mid delburg. foto's Johan van der Heijden Goes doet wat Zeelandia Middelburg wilde doen door Len Wolters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 45